Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
canerguler

Ogrenci Vizesi

Mesaj gönderen canerguler » Çrş Eki 26, 2016 2:22 am

Selamlar,
Arkadaslar 5 Subat 2015 yilinda Almanya \'ya ilk girisimi yaptim A1 den baslamak uzere B2 ye kadar egitimi mi tamamladim. Suan B2 Sertifikamda dahil sertifikalandirdim ve TestDaf Vorbereitung Kursu\'na yazildim fakat onumuzdeki 9 Kasimda yapilacak olan TestDaf sinavina girmeme karari aldim. Subat ayinin 14\'unde bir TestDaf sinavi daha yapilacak ve benim icin uygun.

Suana kadar Vize islemlerimi hep parca parca yaptim surekli Kurstan aldigim belge dogrultusunda uzattim. Tam olarak 5 kere Vize aldim vsvs.

Suanki kursumda 2 Yil maksimum Almanyada TestDaf olmadan kalabilirsin sonra vize vermezler seklinde bilgiler dolasiyor. Ben bu konu ile ilgili Belediye \'deki memur ile konustugumda bana : \'\' Shulbescheinigung getir ben vize\'ni uzatirim.\'\' demisti.

Simdi size sorum ben vizemi 2 yildan fazla uzatabilir miyim ? (Suana kadar hic bir sinavdan kalmadim ve A1 den itibaren Intensive Kurslara gittim ancak bu kurslar uzun sureli Kurslardi.)

Eger uzatamazsam bunca param bunca emek bosa mi ?

Turkiye \'ye dondugum gun Asker miyim ? ( yas 22)... Simdiden Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Ogrenci Vizesi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 26, 2016 12:27 pm

yogunlastirilmis bir dil kursunda b2 ye bu kadar uzun surede gelmek pek mumkun degil. Kesinlikle kasimda ki testdaf a gir, hatta daha sonra dsh ara bul. Bu sinavlardan olumsuz sonuc alsan bile , subat ayinda ki testdaf icin 1 aylikda olsa oturumunu uzatma sansin olabilir. Ama subat ayina kadar hic bir sinava girmezsen ( 2 yil gibi bir sure icerisinde) bence hic sansin yok oturum uzatma konusunda.