Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2010 da Oss ye gireceklerin dikkatine.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Prş Eyl 17, 2009 10:23 pm

2010 da yapilan koklu degisiklikler sonucu hepimiz biliyoruz oss iki asamali (YGS+LYs) olarak adlandirildi.
ilk sinav nisanda yapilacak ve ilk sinava sadece say-1 soz-1 ea-1 bolumlerinden girilebilen lisans bolumleri tercih edilebilecek yada 2 yilliklar. Bu sinavin sonuclari haziranda aciklanacak. Eger bu ygs sinavi uzerinden tercih yapanlarin tercih sonuclari temmuzun ilk haftasinda aciklanacak . yani almanyada universitelerin son basvuru tarihlerinden once. Bu sadece ygs ye girecek ve ygs den tercih yapacak olanlar icin gecerli. Diger lys sinavinin sonuclari ise yine ayni sekilde yapilacak.

Ve Dipnot:
imam hatip liseleri ve meslek liserinde 9. siniftan sonra kaldirilan fizik kimya biyoloji matematik gibi derler meslek liseleri 2-3 ve 4 siniflarda secmeli ders olarak okutulacak. Ayrica ilk bolumde sorulan geometri derslerinin konularida ortak 9. sinifta okutulacak bundan sonra 9. siniflarda haftada 2 saat Geometri dersi olacak ve bu geometri dersi Dil ve anlatim dersinden sonra 2. baraj dersi olarak kabul edileecek. Tamamen esit sartlarin saglanmasi acisindan bu kararlar alinmis.

Allah Yardimcimiz olsun.
Saygilar.

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Prş Eyl 17, 2009 10:44 pm

Oss ye girecek arkadaslara basarilar dilerim.Bence bu sistem cok cok iyi, orng ben meslek lisesi mezunuyum eski sisteme gore alandisi gidemiyorum gitsem puan kesiliyor.Cok diktatorce bir sistemdi:(