Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci Saglik Sigortasi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
crazyfb

Ogrenci Saglik Sigortasi

Mesaj gönderen crazyfb » Sal Eyl 15, 2009 1:19 pm

Selam herkese.

Ben universiteye basvuru yapmistim zamaninda. Eksik belgelerimi gonderebilme imkani buldum simdi de, ogrenci saglik sigortasini da simdi istiyolar. Ben Turkiyedeyim su an. Saglik sigortasi icin ne yapabilirim? Hangi firmalar var? Online olarak yapabiliyomuyum...Sizlerin yaptiginiz firmalari soylerseniz sevinirim.

Gurhan

Ogrenci Saglik Sigortasi

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Eyl 15, 2009 4:26 pm

yeni konu acip kirlilik yaratmak istemedim. bende vizeye giricem 2 gun sonra 3 aylik saglik sigortasi yaptircam onerileriniz nelerdir bildiginiz ucuz sigorta yapan sirketler hangileridir paylasirsaniz sevinirim.

deryasiegen

Ogrenci Saglik Sigortasi

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Eyl 15, 2009 5:09 pm

vize icin seyahat saglik yaptircaksan basak groupama ucuzdu,3 aylik 30 euro ben ona yaptirdim.

deryasiegen

Ogrenci Saglik Sigortasi

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Eyl 15, 2009 5:10 pm

[quote]crazyfb tarafindan yazilan metin:
Selam herkese.

Ben universiteye basvuru yapmistim zamaninda. Eksik belgelerimi gonderebilme imkani buldum simdi de, ogrenci saglik sigortasini da simdi istiyolar. Ben Turkiyedeyim su an. Saglik sigortasi icin ne yapabilirim? Hangi firmalar var? Online olarak yapabiliyomuyum...Sizlerin yaptiginiz firmalari soylerseniz sevinirim.[/quote]

senin dedigin sadece sagilik sigortasi mi,bu oturum icin gereli olan?

maniaturk

Ogrenci Saglik Sigortasi

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Eyl 15, 2009 5:18 pm

Maykel bu konunun o ucuz sigortalar ile alakasi yok. Universiteler onlari kabul etmiyor ancak dil kursu sirasinda yaparsin iz onlari.

Crazy ozelden yazdim cevap, buradan da soyleyeyim.

Arkadaslar universite basvurunuzdan once AOK ya da TK ya da benzeri saglik kasalarina basvuru yapiyorsunuz. Ben telefon ile yapmistim. Ogrenci oldugunuzu ve universite basvurusu yaptiginizi soyluyorsunuz. Sizden bilgilerinizi alacaklardir. Klasik bilgiler ve banka bilgileri.

Simdi diyorsunuz ki daha universiteye kayit olmadik ya kabul almazsak bosu bosuna sigorta mi odeyecegiz.

Hayir.

Sigorta ogrencilik devresi icinde gecerli oldugu icin siz kabul alip universiteye kayit yaptirana kadar para cekmiyorlar. E tabi kabul alamazsaniz bunu sigortaya bildiriyorsunuz. Sigortaniz dusuyor odeme yapmadan.

Sigorta ogrencilik donemi icin gecerli oldugundan mezun olana kadar ya da atilana, birakana kadar universiteyi sigorta odersiniz.

Sanirim su an Alles Klar olmustur... :)

crazyfb

Ogrenci Saglik Sigortasi

Mesaj gönderen crazyfb » Sal Eyl 15, 2009 5:22 pm

vallahi alles cok klar oldu be. Sagol mania.

Bu arada maykel ben gecen gun kuzenim icin garantide yaptirdim seyahat saglik sigortasi. fiyat pahalanmisti orda. 1 sene 143 ytl.

Gurhan

Ogrenci Saglik Sigortasi

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Eyl 15, 2009 5:23 pm

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
vize icin seyahat saglik yaptircaksan basak groupama ucuzdu,3 aylik 30 euro ben ona yaptirdim.[/quote]

tesekker ederim saglik yazmisim seyahet saglik sigortasi yaptircaktim basak groupama dan yaptirayim bende.

maniaturk

Ogrenci Saglik Sigortasi

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Eyl 15, 2009 5:34 pm

Garantiden uzak durun. Sigorta yaptirincaya kadar atiyorlar tutuyorlar. Burada garanti sigortayla gelmis arkadasima sallamislar zamaninda efendim iste gerekirse helikopter bile gonderiyoruz vs. filan ya ufak atin civcivler yesin. Neyse adam kolunu kirdi. Belgelerdeki numaralardan inanin telefon kayitlari ile mevcuttur 1 saat 17 dakika boyunca herkes baska birine yonlendirdi. Ve Almanya\'dan Turkiye yi ariyoruz buna dikkat edin. Arkadas sonunda Turkiye ye donmek zorunda kaldi. Su an da sigortayi mahkemeye verdi.

Eger vize icin gecici bir sigorta istiyorsaniz ADAC yaptirabilirsiniz. En saglamidir. Ve soyle soyleyeyim. Bunlar hakikaten helikopter yollar ;)

Gurhan

Ogrenci Saglik Sigortasi

Mesaj gönderen Gurhan » Sal Eyl 15, 2009 5:41 pm

vize icin simdilik basak groupama dan yaptirdim bende telefonla biraz once 35 € ya .