Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Donemlik ders sayisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Maelstrom

Donemlik ders sayisi

Mesaj gönderen Maelstrom » Sal Eki 28, 2014 8:53 pm

Merhabalar,
ben gectigimiz nisan ayinda Almanyaya geldim. 4 Ay boyunca Almanca ogrendim ve simdi Master derslerim baslari. Yari ingilizce yari almanca bir bolumde okuyorum. Su an icin derslerimin hepsi ingilizce. Elektrik-Elektronik muhendisligini bitirdim buraya gelmeden once. Bolumumuzde yaklasik 50 tane hintli 2-3 cinli birde ben varim :) Hintlilerden gordugum kadariyla adamlarin hicbir sosyal hayat veya baska bir sey umrunda degil. 6 ders almamiz gerekiyor donemde adamlar 8 ders aliyor mesela. 3 saat ara yapmadan ders yapsak kimsenin giki cikmiyor :) Ben donemde 5 ders alinan bir sistemden geldigim icin gercekten zor geliyor bana. Her dersin Ubung lari ve her hafta verilmesi gereken odevleri oluyor. Odevler zaten basli basina bir tez konusu cogu zaman :D Derslerde ayrintiya hic girmiyoruz zaten :D Lisansta hic bir dersten kalmadan bitirebilmistim bolumu basarili bir sekilde. Kendimede baya bir zaman ayirabiliyordum basarili olmama ragmen. Ama gecen hafta dersler basladigindan beri kendime 1 saat bile ayiramadigimi fark ettim. Trende bile ders calismam gerekiyor odevleri vs yetistirebilmek icin. 6 ders yerine 5 ders almayi, okulu bir donem uzatmayi ama her derse yeteri kadar zaman ayirabilmeyi dusundum. Sizin durumunuz nedir arkadaslar? 5 ders alma konusunda ne dusunuyorsunuz? Sorup fikrini alacak etrafimda pek kimse olmadigi icin buraya yazmak istedim. Surekli etrafimda hintliler oldugu icin biraz da bunaldim artik...

GK

Donemlik ders sayisi

Mesaj gönderen GK » Sal Eki 28, 2014 9:19 pm

ingilizce okuyanlardan bildigim kadariyla 8 ders cok normal burdaki turkiyeden gelip ingilizce senin bolumu okuyanlardan 10 ders verip normal ya diyeni biliyorum ingilizce problemin yoksa ilk donemden 6 ders alip kendini tartmani tavsiye ederim ona gore 2. donem vites yukseltirsin. hintli konusunda malesef genel olarak ingilizce teknik bolumlerde cinlilerle beraber ustsiralari sayi anlaminda zorluyorlar yani olagan birsey :) ekonomi bolumunde ise genelde ruslari goruyorum.