Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bayern\'de lisans - Turkiye\'den lise mezunu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Şub 17, 2014 12:43 am

Merhaba

Turkiye\'de Ingilizce ogretmeniyim, hatta su an AOF\'den ikinci universite okuyorum.

Almanya\'ya gidip kalici olabilmek icin cok ugrastim, bir yol bulamadim. En son care, orada lisansa basvuracagim farkli bir alandan. Istedigim eyalet, en zoru olsa da Bayern.

Sikinti surda basliyor. 2007\'de Anadolu Ogretmen Lisesi\'nden mezun oldum. Yani sistem o zaman 1 yil hazirlik + 3 yil egitim seklindeydi. Bildigim kadariyla Almanya\'daki universitelere girebilmek icin toplanda 12 yillik bir egitimi tamamlamis olmak gerekiyor. Benim zaten 12 yil, tamam, ama bu hazirligi 4 yillik lise diye sayacaklar mi? Yoksa bu hazirlik okumus deyip, toplam egitimimi 11 yil olarak mi ele alacaklar?

Bir diger soru da, ben liseden yabanci dil cikisliyim. Ama basvuracagim bolum International Business, yani bizdeki esit agirlik bolumlerinden. Diplomamda yazan o "yabanci dil", benim EA agirlikli bir bolume girmeme engel olur mu?

Bilgisi olan, duyan eden birileri yardimci olursa cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Şub 17, 2014 12:56 am

lisans bolumu yani bachelor mezunlarinin almanyada tum bolumlere direk giris hakki var( NC sistemi olanlarda not ortalamasina gore alinir).