Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'ya Giderken Hazirladiklarim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
DoganGulden

Mesaj gönderen DoganGulden » Cum Ağu 31, 2012 9:10 am

Ben ayin 4 unde vizeye gidicem.Deutsche Bank tan IBAN felan geldi bugun parayi yatirdim.Gidis sebebim yogunlastirilmis dil kursu.Ancak kursum ayin 1 inde basliyor Ekim 1.Ben vizenin baslama tarihine 15 Eylul dedim verirler mi ?Bir de ben ikametgah oturma izni dilekcesini doldurdum problem cikarmi ? Cunku kur 2.5 ay suruyor. Kursun sadece rezervesini yaptim.Kur\'u satin almadim problem midir ? Yanitlarinizi bekliyorum....

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Ağu 31, 2012 12:20 pm

[quote]DoganGulden tarafindan yazilan metin:

Ben ayin 4 unde vizeye gidicem.Deutsche Bank tan IBAN felan geldi bugun parayi yatirdim.Gidis sebebim yogunlastirilmis dil kursu.Ancak kursum ayin 1 inde basliyor Ekim 1.Ben vizenin baslama tarihine 15 Eylul dedim verirler mi ?Bir de ben ikametgah oturma izni dilekcesini doldurdum problem cikarmi ? Cunku kur 2.5 ay suruyor. Kursun sadece rezervesini yaptim.Kur\'u satin almadim problem midir ? Yanitlarinizi bekliyorum....[/quote]

alman konsoloslugu 2 turlu vize veriyo. 3 aya kadar olan ve 3 aydan fazla olan. 3 aya kadar olan vizeyi belgelerde herhangi bir sorun olmazsa 3 gunde aliyosun ve 3 aya kadar kursa gidebilirsin, gezebilirsin ama uzatamazsin. 3 aydan fazla vizenin islem suresi kagitlarin almanyaya gitmesi gelmesi arastirma vs. den dolayi uzundur. 20 gunde de alan var 2 ayda da. bunu almanyaya gittiginde gerekli belgelerle oturuma ceviriyosun

kurstan sonra almanyada universite, 3 aydan fazla dil kursu, ogrenim, calisma vs icin basvuru yapicaksan ikamet dilekcesini doldurman gerek. ama sadece dil kursuna gidip geri gelicem almanyada durmucam dersen schengen vizesi yani 3 aylik vize al derim. 2 hafta da gezersin gelirsin ki konsoloslukta sana dil kursundan sonra ne yapicagini sorcaktir

vizenin baslama tarihi 3 aya kadarki vizelerde onemli ona gore veriyolar ama 3 aydan fazla olanlarda basvurudan 3 gun sonrasi desen dahi islemler bitmeden vermezler vizeyi

Kur\'u satin almazsan sorun cikabilir. kurstan ona gore bi belge aliyosun cunlu. parayi yatir vizeyi alamazsan dahi ret yazisini gonderdiginde bazi kurslar kesinti yapmadan parani geri veriyo. kursla konusman gerek bu konuyu

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Cum Ağu 31, 2012 3:16 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

[quote]DoganGulden tarafindan yazilan metin:

Ben ayin 4 unde vizeye gidicem.Deutsche Bank tan IBAN felan geldi bugun parayi yatirdim.Gidis sebebim yogunlastirilmis dil kursu.Ancak kursum ayin 1 inde basliyor Ekim 1.Ben vizenin baslama tarihine 15 Eylul dedim verirler mi ?Bir de ben ikametgah oturma izni dilekcesini doldurdum problem cikarmi ? Cunku kur 2.5 ay suruyor. Kursun sadece rezervesini yaptim.Kur\'u satin almadim problem midir ? Yanitlarinizi bekliyorum....[/quote]

alman konsoloslugu 2 turlu vize veriyo. 3 aya kadar olan ve 3 aydan fazla olan. 3 aya kadar olan vizeyi belgelerde herhangi bir sorun olmazsa 3 gunde aliyosun ve 3 aya kadar kursa gidebilirsin, gezebilirsin ama uzatamazsin. 3 aydan fazla vizenin islem suresi kagitlarin almanyaya gitmesi gelmesi arastirma vs. den dolayi uzundur. 20 gunde de alan var 2 ayda da. bunu almanyaya gittiginde gerekli belgelerle oturuma ceviriyosun

kurstan sonra almanyada universite, 3 aydan fazla dil kursu, ogrenim, calisma vs icin basvuru yapicaksan ikamet dilekcesini doldurman gerek. ama sadece dil kursuna gidip geri gelicem almanyada durmucam dersen schengen vizesi yani 3 aylik vize al derim. 2 hafta da gezersin gelirsin ki konsoloslukta sana dil kursundan sonra ne yapicagini sorcaktir

vizenin baslama tarihi 3 aya kadarki vizelerde onemli ona gore veriyolar ama 3 aydan fazla olanlarda basvurudan 3 gun sonrasi desen dahi islemler bitmeden vermezler vizeyi

Kur\'u satin almazsan sorun cikabilir. kurstan ona gore bi belge aliyosun cunlu. parayi yatir vizeyi alamazsan dahi ret yazisini gonderdiginde bazi kurslar kesinti yapmadan parani geri veriyo. kursla konusman gerek bu konuyu[/quote]

kursa para yatirma islemi egitim oncesi dil kurslari icin(dsh) de gecerli mi?