Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyaya giris yapilacak ulke

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Prş Ağu 30, 2012 1:22 pm

merhaba. vize basvurumda almanyaya turkiyeden gidecegimi yazmistim. benim baska bir ab ulkesinde oturumum var ve almanyaya turkiyeden gidemeyebilirim. havaalaninda sorun olur mu? turk pasaportuyla almanyaya gidince havaalaninda herhangi bi islem yapiliyor mu? ben sadece turk pasaportuyla almanyaya gitmedim, ab oturumla gittigim icin havaalaninda simdiye kadar bi islem yapmadigim icin bilemiyorum prosedur nasil. tesekkur ederim simdiden

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ağu 30, 2012 2:43 pm

[quote]friedeyes tarafindan yazilan metin:

merhaba. vize basvurumda almanyaya turkiyeden gidecegimi yazmistim. benim baska bir ab ulkesinde oturumum var ve almanyaya turkiyeden gidemeyebilirim. havaalaninda sorun olur mu? turk pasaportuyla almanyaya gidince havaalaninda herhangi bi islem yapiliyor mu? ben sadece turk pasaportuyla almanyaya gitmedim, ab oturumla gittigim icin havaalaninda simdiye kadar bi islem yapmadigim icin bilemiyorum prosedur nasil. tesekkur ederim simdiden[/quote]

sorundan anladigim su: baska bir ab ulkesinde oturumum var, almanyaya gezmeye gidebilir miyim diye soruyosun ?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ağu 30, 2012 4:27 pm

[quote]friedeyes tarafindan yazilan metin:

merhaba. vize basvurumda almanyaya turkiyeden gidecegimi yazmistim. benim baska bir ab ulkesinde oturumum var ve almanyaya turkiyeden gidemeyebilirim. havaalaninda sorun olur mu? turk pasaportuyla almanyaya gidince havaalaninda herhangi bi islem yapiliyor mu? ben sadece turk pasaportuyla almanyaya gitmedim, ab oturumla gittigim icin havaalaninda simdiye kadar bi islem yapmadigim icin bilemiyorum prosedur nasil. tesekkur ederim simdiden[/quote]

Biraz daaha acik yazarsin inan sorunu anlamadim
So geht nicht !

friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Prş Ağu 30, 2012 5:31 pm

karisik anlattiysam afedersin. ben master icin almanyaya gidicem. vize basvurusunda formda bi soru var,almanyaya nereden yola cikcacaksiniz gibi bisi, ben turkiye yazdim. ama baska bi ab ulkesinde yasamaktayim. ordan gitsem almanyaya fark eder mi? havaalaninda bi islem uygulaniyor mu almanyaya inince onu merak ettim? cunku ben oturumumla almanyaya gidip geldigim icin turk pasaportuma bi islem yapilmiyor. umarim daha iyi aciklayabilmisimdir. yani ogrenci vizesi ile almanyada havaalanina ilk gidince bi islem yapiliyor mu pasaporta falan?

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ağu 30, 2012 5:53 pm

Farketmezde almanyaya geldigne dair sana giris damgasi vuracaklar..Ve ab ulkeleride kendi aralarinda pasaport kontrolu yapmiyor diye biliyorum...En isiyi turkiyede gel burada cikisini yap almanyaya girisini yap :d
So geht nicht !

friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Prş Ağu 30, 2012 5:57 pm

bunu anlatmaya calistim iste =) ben normalde gidip gelirken kontrol yapilmiyor, ama simdi turk pasaportuyla gidince nasil olcak diye merak ettim. aslinda mantiksal olarak ab ulkesinden almanyaya girsem de orda polise pasaportumu gosterip onaylatamaz miyim ki? konsoloslugu arayip sorsam dicem, onlar da ben masteri bitirene kadar anca cevap verir zaten =) sagol yorumun icin

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Ağu 30, 2012 6:04 pm

Rica... Pardon polis beyefendi size zahmet turkiyeden gelmis gibi yapin benim icin ve almanyaya giris muhru vurumusunuz size zahmet...

Polizei : Tabi olur neden olmasin gel bakayim buraya ver pasaportunu yallah turkiyeye :D

En iyisi Turkiyeye gitte..Turkiyeyi gormus olurusn hem
So geht nicht !