Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Munih te gecinmek - Bayerisch

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Cmt May 26, 2012 1:50 am

Merhabalar, Munih her yerde soylendigi kadar pahali mi ? Sehirden biraz uzaklassak kiralar odenebilcek duzeye gelmez mi? Almanya genelinde ortalama ayda gereken minimum miktar 600 700 euro sanirim, Munih te kac dersiniz? Bu kadar pahali olmasina, dialekt sorununa vs. ragmen demek ki universiteleri bu sikintilara degiyor ki her sene binlerce insan gidiyor okumaya, her ne kadar buyuk cogunlugu ilk senenin sonunu getiremese de :)

Bayerisch\'e alismaniz kac ay surdu ? :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr May 27, 2012 4:12 am

Munih pahali ama oyle 2-3 kati pahali degil..Almanya\'da bazi standartlar vardir ve fiyatlar eyaletlerin tum genelinde o standartlar icerisindedir.

600-700 Euro ile rahat gecinebilirsin Munih\'de.(orta halli ogrenci standartlarinda )
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr May 27, 2012 4:53 am

Ogrenci icin Nrw Nrw Nrw gerisi yalan :)

ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Pzr May 27, 2012 1:55 pm

Staatsmann icimi rahatlattin bi nebze.. oyle bahsediliyo ki, sanki bi norvec, isvicre gibi..

bjk_oguz yaz sonu nrw de olacagim zaten, ama dil kursundan sonra degistirmeyi dusunuyorum acikcasi :) Cok cok iyi bi universiteyi kotu sayilabilcek bir ortalamayla mi yoksa orta diye nitelendirilen bi universiteyi daha iyi notlarla -ve belki daha kisa surede- mi bitirmek daha iyi karar verdigim an olay bitmistir :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt May 28, 2012 3:01 am

Valla oyle Harvard \'da okurum sadece diyenlere saygim sonsuz ama ;

Harvard\'da okuyacak adam Harvard\'da okur ve bu , insanin saclarinin uzamasi gibi dogal bir sekilde kendliginden oluverir zaten.Bir sekilde dusunmez bile Harvard\'a giderken.
Ancak dusunuyorsaniz o zaman Harvard\'i birakin geri kalan yuzlerce diger universiteyi dusunun derim.

Kaybedecek bir seyiniz olmaz ,tam tersi kazanacaklarinizin sayisi artar.

Yani bugun Cannes Film Festivali\'nde ,kisa metrajli filmler kategorisinde , \'\'Altin Palmiye\'\' odulunu alan yonetmen , 2008 yilinda , Marmara Universitesi Sinema-TV Bolumu mezunu Rezan Yesilbas\'in \'\'Sessiz\'\' adli filmi.

Bunun icin Hollywood\'da okumasina gerek yokmus demek ki :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ctancil

Mesaj gönderen ctancil » Pzt May 28, 2012 12:10 pm

Katiliyorum kesinlikle evet, hatta genelde girisimciler, is adamlari ilkokul lise mezunlari oluyorlar kafada bitiyor her sey.

Ben karar verirsem arkasinda dururum bitirecegime inaniyorum gidersem, ama benim problemim biraz da ortalamayla.. almanya\'dan sonra kanada veya amerika gibi bi dusuncem olursa -ki fazlasiyla mumkun- master icin ortalama cok cok onemli olacak.. Munih\'e gidip 4 uzerinden 3 ortalamayla 4 sene sonra cikmak gercekci bi hedef gibi gelmiyor anlatilanlara gore :)