Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

umutlu bekleyis...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umutglsvr

umutlu bekleyis...

Mesaj gönderen umutglsvr » Cum Kas 25, 2011 2:02 am

arkadaslar uzun suredir yurtdisi egitim hakkinda arastirma yapiyorum. sayenizde sitedende bircok sey ogrendim ve ogrenmeye devam ediyorum.yakin akrabalarim vasitasiyla arastirdigim kadariyla bolumum olan Elektrik elektronik muhendisligine Berlin Teknik universitesinde kosulan tek sart dil sartiymis bunu ogrendim.
yakin zamanda bir dil kursu ayarlayip vize icin basvurmayi dusunuyorum. bir konuda yardiminiza ihtiyacim var.

1-Yesil pasaportum var. sonucta Almanyaya kacmak gibi bir niyetim yok istesem cok rahat gidebiliyorum. vize almakta yinede zorlanabilirmiyim?
2- testdaf sinavini gecmek icin Almanyada yogunlastirilmis, sanirim 5 ay haftada 5 gun luk dil kursu programlari var ki okulumun kayit tarihine yetisebilmek icin 6-7 ay surem var. kisaca 5-6 ayda testDAF a hazirlanilabilirmi?
3-daha yolun cok basindayim Almanyada univ. okumak derslerin zorlugu acisindan Turkiyeye benzermi? tavsiyeleriniz nelerdir?

Cevaplayan arkadaslara tesekkurler... Iyi Forumlar...

Ogun

umutlu bekleyis...

Mesaj gönderen Ogun » Cum Kas 25, 2011 2:49 am

1-) Yesil pasaportunun olmasi tabi arti bi durum vizede kolaylik saglar. Ama yine de garanti degil.
2-) Hazirlanabilir miyim? Aslinda sen bu soruyu kendine soracaksin. Sonucta seni senden daha iyi bilen birisi yine sensin :D Bu kisa sureli felsefeden sonra yani sen kendine sor ben bunu yapabilirmiyim, 5 ayda testdaf a hazirlanip 5 ay icinde bu sinavi verebilirmiyim diye kendine sor. Cevabin evetse zaten tamamdir.
3-) Orada olanlardan duydugum, ogrendigim kadariyla oraya gercekten universite okumak amaciyla gidenler bu isi basarabiliyor. Duydugum birsey daha var ki o da, Almanya da sadece sinifi gecebilmek icin calistigin dersi burada Turkiye de calissan dereceyle bitirirmissin okulu. Saka bi yana tabii ki orasi daha zordur. En basitinden bir kere farkli dilde ogrenim goruyorsun.

Yardimci olabilmisimdir insallah.. Hayatta basarilar. Bu pek olmadi ama neyse Iyi forumlar :)

pardon

umutlu bekleyis...

Mesaj gönderen pardon » Cum Kas 25, 2011 10:10 am

Almancan sifirsa 5-6 ayda bence testdafi gecmen oldukca zor. Dile yetenegin varsa, gunde cift kurs alirsan ve siki calisirsan olabilir belki. Genelde kurslarin normal akisina gore C1e 10 ay civarinda geliniyor.

MERVE ASCI

umutlu bekleyis...

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Cum Kas 25, 2011 1:30 pm

Yesil pasaportun bir artik saglayacaktir;ama vize icin hic bir seyin garantisi yok.
Eger sifir almanca ile dil kursuna baslayacaksan 5 ay icinde bu isi basarmak biraz zor;ama imkansiz da degil.
Buradaki egitim,konularin kapsami acisindan biraz zor; ama dersleri gecme sartlari yonunden bence cok daha iyi.Sinav yazmanin yaninda sunumlar yapiyorsun,ev odevleri hazirliyorsun ve bu yaptiklarin sinav notuna ekleniyor.(tabii her unide yontem ayni olmayabilir)

umutglsvr

umutlu bekleyis...

Mesaj gönderen umutglsvr » Cum Kas 25, 2011 2:01 pm

Cevaplariniz gercekten cok ama cok faydali oldu. En azindan kafamda birseyler az cok oturdu. Umarim hayatta hersey gonlunuzce olur...

MiTRaLYoZ

umutlu bekleyis...

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Ara 30, 2011 2:22 am

bendede yesil pass var insallah bi faydasini goruruz :) . eylul de almistim 2016\'ya kadar gecerli . ocak sonuna dogruda vizeye girmek kaldi. Hadi hayirlisi....

umutglsvr

umutlu bekleyis...

Mesaj gönderen umutglsvr » Cum Ara 30, 2011 7:47 pm

[quote]nlhaarlem tarafindan yazilan metin:

bendede yesil pass var insallah bi faydasini goruruz :) . eylul de almistim 2016\'ya kadar gecerli . ocak sonuna dogruda vizeye girmek kaldi. Hadi hayirlisi....[/quote]

aynen benimde sadece okul kabul belgem eksik. bir aya kadar onu tamamlarsam subat basi gibi vizeye basvururum. umarim aliriz vizeyi...