Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bayern Bulusmasi (Munih\'te Havalar Super)

Forum kurallari ve site ile ilgili duyurular, yonetici alim ilanlari vs.
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Nis 08, 2009 1:40 pm

Merhaba arkadaslar,

Havalarin harikalasmasi ile birlikte ertelenen Bayern Bulusmamizi gerceklestirelim diyorum. Su aralar Munih 20 derece sicakliginda ve tam gezme havasi.

Bulusma tarihini bu Cumartesi (11.04.2009) olarak dusundum.

Gelmesi beklenen arkadaslar:

- maniaturk (Munih)
- kitty (nurnberg)
- ipek (nurnberg)
- romeo (nurnberg)

Munih\'ten arkadaslar da gelebilir... :)

bu arkadaslar lutfen gelme durumlarini bildirsiner.

Nurnberg\'ten Munih\'e nasil gelinir ve gidilir?

Nurnberg\'ten gelecek arkadaslar orada Hauptbahnhof\'da bulusuyorlar. Ve otomatlardan bir adet BAYERN TICKET aliyorlar (Dikkat Bayern Ticket Single degil normal Bayern Ticket.) Ucreti 28 Euro olan biletin fiyati bolusuluyor. Yaklasik 9 Euro civari bir para dusuyor kisi basi. Bu bileti donustede kullaniyorsunuz.

Munih\'te Plan Nedir?

Nurnberg\'ten gelen arkadaslari Hauptbahnhof\'ta karsiliyorum. (Soz verdigim sekilde davul ve zurna ile :D)

[img]http://www.bdyg.homepage.t-online.de/we ... cation.jpg[/img]

Ilk duragimiz Sehir Merkezi (Marienplatz). Sehir merkezinde kalabalikta sizleri bir gezdiriyoruz. (Meshur Frauenkirche, belediye binasi ve alisveris merkezleri).

[img]http://idata.nomao.com/3/9/2/3/c/5/9/e9 ... 249891.jpg[/img]

Sonraki duragimiz Olimpiyat Parki. Burada oncelikle olimpiyat parkinda tur atacagiz. Sizi olimpiyat tepesine cikartip tum Munih\'i ayaklarinizin altina serecegim. Sonra Olimpiyat golunun yaninda agaclarin golgesi altinda oturup, bir yandan bir seyler icip diger yandan da muhabbet edecegiz. Bu muhabbette sizler ile deneyim alisverisimiz olacak.. :)

[img]http://www.spel-sprachschule.de/images/ ... iapark.jpg[/img]

Sonrasinda yine yakinlarda bulunan BMW Zentrum binalarina yakindan bakip ayrilacagiz...

[img]http://www.luxist.de/luxist/wp-content/ ... /20335.jpg[/img]

[img]http://www.architekten24.de/mediadb/news/5564/index.jpg[/img]

Sonraki durak Munih Teknik Universitesinin tarihi merkez kampusu olacak. Burada sizlere ufak bir tur attirip sonrasinda sizi Munih Universitesi (LMU) ve yakininda bulunan Odeonsplatz\'a goturecegim. Bu sayede sizler Munih\'in en tarihi yerlerini gorme imkanini elde etmis olacaksiniz...

[img]http://pix.sueddeutsche.de/muenchen/376 ... 293771.jpg[/img]

[img]http://www.munich-tours.com/images/muni ... platz1.jpg[/img]

Yine yorulduk. Sizleri bu sefer yakinlarda bulunan Englischer Garten\'a Cin Kulesinin altina goturecegiz. Orada oturma ve yine muhabbet etme imkani bulacagiz...

[img]http://www.tz-online.de/bilder/2009/02/ ... 75px.9.jpg[/img]

Sonraki duragimiz Hitler\'in konusmasini yaptigi ve kucuk Roma olarak adlandirilan Konigsplatz olacak.

[img]http://www.glyptothek-etsdorf.de/img/img02.jpg[/img]

Buralarida gezdikten sonra sizleri tekrar Hauptbahnhof\'a birakcagiz.

Masraflar

Bilet: 9-10 Euro
Yiyecek Icecek: 0-5 Euro
Sehir Ici Bilet: 0 Euro (Bayern Ticket gecerli)

Toplam: 9-15 Euro arasinda bir masraf olur en fazla... Evet arkadaslar. Ne diyorsunuz yapalim mi bulusmayi???

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 08, 2009 2:03 pm

miss maniaturk mu ? :p sitemize uye mi yengemiz :)

nrw bulusmasi kadar renkli ve eglenceli olmasa da bi bulusun en azindan 3 kisi de olsa miss maniaturk ve mr. maniaturk le birlikte yine bulusma olarak sayacagim:p

ayrica 12 nisan cumartesi degil pazar oluyor hayatimin anlami (L)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Nis 08, 2009 4:57 pm

FOTOLARI gorunce gezesim geldi yaw...

gurkan goruyonmu tanitimi?
tanitim boyleyse fotolar ..........:):):)

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Nis 08, 2009 5:45 pm

Bizim bulusmamiz NRW\'deki gibi fabrika koselerinde olmayacak :D fotolara baksaniza ya trende ya da fabrika civarlarinda yurtta filan cekilmis :D

Biz foto cekilcegimiz yerleri bile simdiden gosteriyoruz... :D

Miss maniaturk siteyi uzaktan takip ediyor Gurkan cim. Ama kendisi Cumartesi calisiyor akil edemedim onu :(

O yuzden listeden cikti. Burcu yu aradim. O gelmek istiyor. Ipek i arayacak o da bakalim Ipek i ikna etmek lazim.. :)

Romeo umarim bu basligi gorur :D

Onun haricinde bilmiyorum ama sanirim buralardan birkac arkadas getirme imkanim olabilir.. :)

Bu arada tarihi duzeltiyorum simdi.. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 08, 2009 6:13 pm

zuhahah fabrika kosesi dedigin yer avrupanin en buyuk ic limani la :D duisburg innenhafen de arattir google de gor =).. abi oyle resim koymayla bak suralar buralar demekle olmaz :D bak simdiden fire vermeye basladiniz :D sagdan soldan kankilerle takviye ekip kurup ds bulusmasi yapmak olmaz oyle =) .. resimleri koyunca nick i ne diye sorarlar adama bu sahislarin ;) oyle dev kadro kuracan, physiker, residentdevil. funderschatten, renovativo ve liyan.. uleyn bu kadrodan afis bastiririm ben bea :D

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 08, 2009 6:39 pm

Hahahaa evet kabul etek lazim ekip tam olmali,dolu ve biraz deli olmali :D
Bu arada elbette Munih daha buyuk ve daha guzel bir sehir,resimlerde boyle bir daha cafff cafffli janjanli olur tabiki... =)
Simdiden herkes katilsin derim havalar superken yaz sezonunu erkenden acin sizde..
Biz actik bile :p:D
Fotograf cekilmeyi unutmayinizzzz..!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 08, 2009 6:53 pm

nrw deki coskuyu gorunce ozenmis olabilirler tekin =)

ama mutlaka bi bulusma yapin artik, getirtmeyin beni oraya :@

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Çrş Nis 08, 2009 8:05 pm

[quote]Physiker yazdi:
ama mutlaka bi bulusma yapin artik, getirtmeyin beni oraya :@[/quote]

Senin bi el atman lazim sanirim Physiker =)
Bunlar en son biraktigimda da bulusma ayarliyorlardi simdi de =)
Hayirlisi bakalim =)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 08, 2009 8:20 pm

Physiker son care biz gidelim Bayern\'e :D

Sakura

Mesaj gönderen Sakura » Çrş Nis 08, 2009 10:33 pm

Muhih HBF..dikkat orda maniaturk hava gazi birakmislar deolardi eee bende oraya Ocak basinda ugrarken koseye bir yerdeki agaci suladim ondan oraya gideciklerin vay haline :P

Bana Spezial Dauer biletten ismarlayin 3 Saatte ordayim :P :)

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Nis 08, 2009 11:53 pm

sen bunlara bakma deniz...ben kesin geliyorum ipekle konustum bu arada dsh sinavini vermis...mujde benden..ayarlamaya calisacak valla hickimse gelmesede tek basima hatun halimle gelicem 200 km uzaklara ...sen, ben ,miss maniaturk (keske ipekte gelebilse ikna etmeye calisiyorum) yeter cok bile.. bizim gezimiz bayagi janjanli olucak

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Nis 09, 2009 4:37 pm

[quote]kitty26 yazdi:

sen bunlara bakma deniz...ben kesin geliyorum ipekle konustum bu arada dsh sinavini vermis...mujde benden..ayarlamaya calisacak valla hickimse gelmesede tek basima hatun halimle gelicem 200 km uzaklara ...sen, ben ,miss maniaturk (keske ipekte gelebilse ikna etmeye calisiyorum) yeter cok bile.. bizim gezimiz bayagi janjanli olucak
[/quote]

ipek i kesin ikna et burcu :D miss maniaturk calisiyor gelemeyecek maalesef :(

Ama olsun, eger yakininda tanidigin filan varsa onu da tut getir :D. Oneli degil.. :)

Romeo nerde ya gormedimi hala basligi??? :|

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 09, 2009 6:05 pm

2 kisiyle bulusma olmas.. takviye lazimsa burdan adam yollayim =)

2 kisilik ds bulusmalari burda her gun oluyor :D bugun asagi indim kahvalti yapmaya gidiyordum baktim karsidan deryayla tekin geliyor, oturduk bi kahvalti yaptik 3 kisi :D

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Nis 09, 2009 8:49 pm

Keske tum Almanyadaki uyelerle bulusabilseniz.. =)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Nis 10, 2009 1:54 am

ah ah resimlere baktim icim ciz etti,cumartesi kolndeyim ne yazikki,nerden cikardiysa bu ziyaret isini peder bey.yoksa kacirirmiydim bu bulusmayi:(.baksana millet dalga geciyor artik:p,olsun bulusma bulusmadir,bu sefer olmadi.daha nice bulusmalarimiz olacak.deniz kardesim vallahi cok mahcubum,soyledigin tarih ostene denk geliyor diye,bizimkiler onceden yapmisti ziyaret meselesini.beni mazur gorun.hem munihe gelirsem bende seninle kahvalti yaparim,gelecek semester ordayim nasil olsa.hadi size iyi eglenceler:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 10, 2009 2:03 am

[quote]romeo-87 yazdi:
ah ah resimlere baktim icim ciz etti,cumartesi kolndeyim ne yazikki,nerden cikardiysa bu ziyaret isini peder bey.yoksa kacirirmiydim bu bulusmayi:(.baksana millet dalga geciyor artik:p,olsun bulusma bulusmadir,bu sefer olmadi.daha nice bulusmalarimiz olacak.deniz kardesim vallahi cok mahcubum,soyledigin tarih ostene denk geliyor diye,bizimkiler onceden yapmisti ziyaret meselesini.beni mazur gorun.hem munihe gelirsem bende seninle kahvalti yaparim,gelecek semester ordayim nasil olsa.hadi size iyi eglenceler:)[/quote]

ahaa bi fire daha :p:p

romeo, sen koln e geliyon tabi nrw bulusmasini , bayern bulusmasina tercih ediyorsun ama nrw bulusmasi gecti ne yazikki:(

ya abi bosverin siz bulusmayi, resim koyun iste bulussaydik suralara buralara giderdik diye o da yeter bea :D

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Cum Nis 10, 2009 6:50 am

romeo gelmiyor..ipekin ikna olabilmesi bu saatten sonra pek mumkun gorunmuyor..miss maniaturk gelmiyor..deniz cok komik ikimiz bayagi kalabalik olucaz:) yahu bir turlu toplanamadi su millet..helal olsun arkadaslar bizi herkesin maskarasi yaptiniz ya:) daha ileri bir tarihin ustune konusalim bence ama sitede ilan etme romeo da numaram var zaten..ipeklede ben gorusurumonce ayarlariz okeylesiriz bulusmadan sonra resimleri koyarizda rezil olmayiz hic yoktan...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 10, 2009 10:54 am

yau olmadi yollayin bana resimlerinizi tek tek , ben fotomontajla yukardaki manzaralarin onune eklerim sizi yanyana.. ama bol bol almanca daki konjuktiv 2 kalibini kullanmamiz gerekecek anlatirken..

sie waeren im stadium, wenn sie sich getroffen haetten gibi =)

gulcantmn

Mesaj gönderen gulcantmn » Cum Nis 10, 2009 11:00 am

:) arkadaslar bekleyin beni elim kullagimda bikac ay sonra gelicem valla ...:) Denizcim program guzel gelmeyenler pisman olucak benden soylemesi ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 10, 2009 2:46 pm

Canim,guzelim bulusmaya olamiyor sanirim,Deniz sen bir ay oncesinden bu basligi anasayfaya sabitle herkes ayarlasin zamanini =)