Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TÜRKİYE'DE HUKUK LİSANS MEZUNU ALMANYA'DA MASTER İÇİN HANGİ BÖLÜMLERDEN KABUL ALABİLİR?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kirpii

TÜRKİYE'DE HUKUK LİSANS MEZUNU ALMANYA'DA MASTER İÇİN HANGİ BÖLÜMLERDEN KABUL ALABİLİR?

Mesaj gönderen kirpii » Prş Kas 16, 2023 10:58 pm

Arkadaşlar herkese merhabalar, forumda gördüğüm kadarıyla ülkemizde hukuk lisansı mezunu olup Almanya'da master yapan arkadaşlarımız tecrübelerini yeterince aktaramamış. Kabul alan birkaç arkadaş kabul aldıktan sonra asla foruma girmemiş ve hiçbir mesaja cevap vermemiş (sanırım kabul almanın verdiği heyecandan.. :P) Sözün özü, Türkiye'de hukuk bitirip Doyçlantd'da master yapmak isteyen bendeniz gibi bir sürü arkadaşım olduğunu biliyor ve bu başlığı hepimize yol göstermesi için açıyorum. Sorum çok basit ve şöyle;
-Türkiye'de hukuk bitiren bir kişi Almanya'da hangi bölümlerden şartlı kabul alabilir? Hukuk mezunu birisi Almanya'da WiWi olarak geçen ekonomi/işletme ya da bunlara yakın bölümlerden birinden kabul alabilir mi? Böyle bir olasılık var mı? Gören, duyan, işiten, arkadaşının arkadaşının arkadaşı bunu yapan birileri var mıdır?
-Ve genel olarak hukuk mezunu birisi hangi bölümlerden kabul alabilir?
Tecrübeli arkadaşları arkasından gelen arkadaşlarına ışık tutması için göreve davet ediyorum :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: TÜRKİYE'DE HUKUK LİSANS MEZUNU ALMANYA'DA MASTER İÇİN HANGİ BÖLÜMLERDEN KABUL ALABİLİR?

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 19, 2023 10:39 pm

Lisans egitiminde ekonomi / finans derslerinin kredisi fazla ise VWL gibi bölümleri deneyebilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com