Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu ve vize hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Zervz

Dil kursu ve vize hakkında

Mesaj gönderen Zervz » Prş Eyl 07, 2023 11:33 pm

Arkadaşlar 36F yükseköğretime hazırlık amaçlı dil kursu vizesine başvurdum. Şimdi sorum şu. Dil kursuna kayıt yapacağım bu dil kursunun süresi önemli mi? Yani kaç kur yapmam lazım?

İkinci sorumsa şu. Vizeyi ne kadar süre verecekleri neye bağlı? Yani bir yıl mi verecekler vizeyi bu neye bağlı. Bende 1 yıllık bloke hesap miktarı kadar birikimim var.

devletamca

Re: Dil kursu ve vize hakkında

Mesaj gönderen devletamca » Pzt Eyl 11, 2023 8:43 pm

Zervz yazdı: Prş Eyl 07, 2023 11:33 pm Arkadaşlar 36F yükseköğretime hazırlık amaçlı dil kursu vizesine başvurdum. Şimdi sorum şu. Dil kursuna kayıt yapacağım bu dil kursunun süresi önemli mi? Yani kaç kur yapmam lazım?

İkinci sorumsa şu. Vizeyi ne kadar süre verecekleri neye bağlı? Yani bir yıl mi verecekler vizeyi bu neye bağlı. Bende 1 yıllık bloke hesap miktarı kadar birikimim var.
Dil kursunun süresinden çok haftada en az 20 saat olması gerekiyor, ayrıca elçilik sizden C1’in sonuna kadar dil kursu kaydını yaptırıp, ödemenizi isteyebilir. Vizenin süresi de emin olmamakla birlikte sizin C1’e ulaşmanız için gerekli süre kadar olabilir. Ben sadece 1 semesterlık okul bünyesinde dil kursuna katılacağım, 6 aylık verildi fakat oturum izni aldıktan sonra zaten vizenin bir anlamı kalmıyor. 1 yıllık bloke hesap açıp ilerleyen yıllarda o paraya dokunmadan da kullanabiliyorsunuz diye biliyorum ama emin değilim.