Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Red İhtimali

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Fatihmrza

Vize Red İhtimali

Mesaj gönderen Fatihmrza » Çrş Ağu 16, 2023 4:59 pm

Herkese merhabalar, öncelikle seneye ocak gibi ya da haziran gibi vizeye başvurmayı düşünüyorum ve gidersem en az B1 almanca serifikasıyla gitmeyi düşünüyorum. Fakat benim için şöyle bir durum var. 1 sene mezuna bıraktım 1 sene ingilizce hazırlık okudum yani bu sene 1. sınıfa başlayacağım 20 yaşındayım. Bu sene hem almanca hem okul derken okul notlarının çok iyi gelememe ihtimalinden çekiniyorum. Elektrik elektronik mühendisliği okuyorum bu arada. Vizede atıyorum 2.5-3 arası bir ortalama ya da bilmiyorum 2.20 gibi bir ortalama (Derslerin kolaylığını ya da zorluğunu bilmediğimden minimumu söylüyorum) ile gitsem red alma durumum yüksek olur mu? Okulu dondurmayı ya da sınavları girmemeyi düşünmüyorum çünkü eğer ki olmazsa sene kaybım olsun istemiyorum. Bu arada IELTS 6.5 ingilizcem de var. NC puanım 1.87. Etkisi olur mu bilmem ama bu olaylardan dolayı gerginim baya. Bilgisi olan yorumu olan deneyimi olan birisi benimle paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler.

painhatesad

Re: Vize Red İhtimali

Mesaj gönderen painhatesad » Pzr Ağu 20, 2023 1:10 pm

Fatihmrza yazdı: Çrş Ağu 16, 2023 4:59 pm Herkese merhabalar, öncelikle seneye ocak gibi ya da haziran gibi vizeye başvurmayı düşünüyorum ve gidersem en az B1 almanca serifikasıyla gitmeyi düşünüyorum. Fakat benim için şöyle bir durum var. 1 sene mezuna bıraktım 1 sene ingilizce hazırlık okudum yani bu sene 1. sınıfa başlayacağım 20 yaşındayım. Bu sene hem almanca hem okul derken okul notlarının çok iyi gelememe ihtimalinden çekiniyorum. Elektrik elektronik mühendisliği okuyorum bu arada. Vizede atıyorum 2.5-3 arası bir ortalama ya da bilmiyorum 2.20 gibi bir ortalama (Derslerin kolaylığını ya da zorluğunu bilmediğimden minimumu söylüyorum) ile gitsem red alma durumum yüksek olur mu? Okulu dondurmayı ya da sınavları girmemeyi düşünmüyorum çünkü eğer ki olmazsa sene kaybım olsun istemiyorum. Bu arada IELTS 6.5 ingilizcem de var. NC puanım 1.87. Etkisi olur mu bilmem ama bu olaylardan dolayı gerginim baya. Bilgisi olan yorumu olan deneyimi olan birisi benimle paylaşırsa memnun olurum. Teşekkürler.
b1 belgesiyle gidersen bisey olmaz motivasyon mektubunda yazarsin almancaya agirlik verdim derslerle ilgilenemedim diye