Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC Yükseltmek için hangisi avantajlı ve dezavantajlı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
IzdıraplıGenç

NC Yükseltmek için hangisi avantajlı ve dezavantajlı

Mesaj gönderen IzdıraplıGenç » Sal Oca 03, 2023 4:31 am

Ben şu an İstanbulda Yönetim Bilişim Sistemleri Okuyorum.
Yerleştirme puanım 315 2.9 NC yapıyor.
Youtube'dan Ön Lisans ile ilgili bir videonuzu gördüm Ön Lisans Mezunlari Icin Almanya´da Egitim adında

Sizce
Bilgisayar programcılığı okuyup 3.5 3.6 diploma notu yapabilirim. öyle gelmeye çalıştığımdamı daha fazla üniversiteden kabul alırım.
Yoksa tekrar sınava girip 350 puan bandınamı çıkartıp mı başvurmalıyım.

A2 Sertifikamı aldım yaşım 20 22 yaşıma kadar B2 i halledip dil kursuna gelmeyi planlıyorum ne yapmamı önerirsiniz Lütfen cevabınız benim için çok önemli ne farkları var kabul açısından anadolu lisesinde okudum diploma puanım düşük biraz birde ne gibi dez avantajı olur bana ve son sorumda Okuduğum bölümün almanca karşılığı nedir sizce almanyada iyi bir bölüm mü ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: NC Yükseltmek için hangisi avantajlı ve dezavantajlı

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 04, 2023 1:10 am

Önemli farki bosuna 2 sene bosuna ön lisans okumus olursunuz. Eger ki ve umuyorum ki sorunuzu yanlis anliyorumdur, Bilgisayar ile ilgili informatik gibi bir bölüm okumak istiyorsunuz ve fena da bir puaniniz yok ama daha iyi bir nc puani yapmak icin su anki lisans egitimini birakip, ösym sinavina girip 2 sene ön lisans okuyup yüksek bir puanla bitirip sonra gelip daha iyi bir nc notu ile sifirdan lisansa baslamak istemiyorsunuzdur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

IzdıraplıGenç

Re: NC Yükseltmek için hangisi avantajlı ve dezavantajlı

Mesaj gönderen IzdıraplıGenç » Çrş Oca 04, 2023 5:30 am

Physiker yazdı: Çrş Oca 04, 2023 1:10 am Önemli farki bosuna 2 sene bosuna ön lisans okumus olursunuz. Eger ki ve umuyorum ki sorunuzu yanlis anliyorumdur, Bilgisayar ile ilgili informatik gibi bir bölüm okumak istiyorsunuz ve fena da bir puaniniz yok ama daha iyi bir nc puani yapmak icin su anki lisans egitimini birakip, ösym sinavina girip 2 sene ön lisans okuyup yüksek bir puanla bitirip sonra gelip daha iyi bir nc notu ile sifirdan lisansa baslamak istemiyorsunuzdur.
Oraya gittiğimde NCmin yüksek olmasını istiyorum çünkü
istediğim üniversiteler 2.5 gibi bir NC ile kapatmış ve akademik anlamda bir eğitim almak istiyorum. O yüzden ben kendimi geliştiriyorum lakin orda alacağım eğitimin kalitesinin iyi olmasını istiyorum ama Ön Lisans da aldığım NC puanı ile YKS den aldığım NC puanın arasında bir fark var mı? onu öğrenmek istiyorum sadece kabul açısından ne sıkıntı yaşatır mı bana onun için yazmıştım şu an okuduğum lisans bölümü &50 burslu ve bölüme vereceğim ücreti almanyaya gelmek için kullanmak istiyorum o yüzden bırakıcam lisans bölümümü.