Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Lisans Başvurusu Transkript Önemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ayrum

Almanya Lisans Başvurusu Transkript Önemi

Mesaj gönderen ayrum » Pzt Şub 08, 2021 2:49 pm

Merhaba,

Ben ODTÜ'de 1. sınıf öğrencisiyim ve yaz döneminde Almanya'daki üniversitelere başvurmak istiyorum ancak pandemi, online eğitiminin yetersizliği, sınavların yapılış şekli vs. derken ortalamam epey düşük geldi. Transkripteki notların başvuru sürecinde önemi nedir? Lise diplomamda ortalamam yüksek ancak üniversite 1.sınıf için başvuru durumunu ne kadar etkiler? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Kuss

Re: Almanya Lisans Başvurusu Transkript Önemi

Mesaj gönderen Kuss » Sal Şub 09, 2021 11:07 pm

ayrum yazdı: Pzt Şub 08, 2021 2:49 pm Merhaba,

Ben ODTÜ'de 1. sınıf öğrencisiyim ve yaz döneminde Almanya'daki üniversitelere başvurmak istiyorum ancak pandemi, online eğitiminin yetersizliği, sınavların yapılış şekli vs. derken ortalamam epey düşük geldi. Transkripteki notların başvuru sürecinde önemi nedir? Lise diplomamda ortalamam yüksek ancak üniversite 1.sınıf için başvuru durumunu ne kadar etkiler? Bilgilendirirseniz sevinirim.
Bence bunu nötrlemenin en güzel yolu çok iyi bir motivasyon mektubu yazmak. Ne kadar düşük bir nottan bahsediyoruz bilmiyorum ama 2,40 ortalamayla herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Zaten böyle bir not sınırı da belirtilmiyor genelde.

Umarım güzel sonuçlanır her şey

ayrum

Mesaj gönderen ayrum » Sal Şub 09, 2021 11:11 pm

Çok teşekkür ederim, motivasyon mektubuyla ilgili bana verebileceğiniz birkaç tüyonuz var mıdır peki? :)))

Kuss

Mesaj gönderen Kuss » Çrş Şub 10, 2021 11:49 pm

ayrum yazdı: Sal Şub 09, 2021 11:11 pm Çok teşekkür ederim, motivasyon mektubuyla ilgili bana verebileceğiniz birkaç tüyonuz var mıdır peki? :)))
Okulun özelliklerini kendi özelliklerinizle birleştirebilirsiniz. O bölüme, okula uygunluğunuzu anlatabilirsiniz. Tecrübelerinizin sizi nasıl ön plana çıkaracağını anlatabilirsiniz. Okulun ve başvuracağınız bölümün çalışmalarını iyice okursanız mutlaka aklınıza yeni şeyler gelir bence.

ayrum

Mesaj gönderen ayrum » Prş Şub 11, 2021 1:08 am

Kuss yazdı: Çrş Şub 10, 2021 11:49 pm Okulun özelliklerini kendi özelliklerinizle birleştirebilirsiniz. O bölüme, okula uygunluğunuzu anlatabilirsiniz. Tecrübelerinizin sizi nasıl ön plana çıkaracağını anlatabilirsiniz. Okulun ve başvuracağınız bölümün çalışmalarını iyice okursanız mutlaka aklınıza yeni şeyler gelir bence.
Anladım, tekrar çok teşekkür ederim :)))