Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALmanya\'da universite

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mell

ALmanya\'da universite

Mesaj gönderen mell » Prş Mar 11, 2010 4:18 pm

mérhabaa. . . yhaa bén Almanya da universite okumak istiyorum fakat éér 1 sné okuyup donmék istérsémm burada bi unw dévam édébiLirmiyim 2. sinif olark yoksa tékrar sinwa grmm gérékio mu yardmm édérsénzz cooook mtLu oLrm :ap
:2p:help

serseri jojuk

ALmanya\'da universite

Mesaj gönderen serseri jojuk » Prş Mar 11, 2010 5:20 pm

eger 1sene almanyada okuyup turkiyeye geri donmek istersen almanyadaki universitenin turkiyede bir universite ile uygulamali olarak anlasmasi olmali mesela ben kassel universitesini dusunuyordum kassel universitesi istanbul teknik universitesi ile uygulamaliydi derslerini ilk senede iyi verdigin taktirde ikinci siniftan turkiyede devam edebilirsin umarim anlatabilmisimdir

ossie

ALmanya\'da universite

Mesaj gönderen ossie » Sal Nis 27, 2010 8:29 pm

slm arkadaslar bizim turkiyede bir universiteye yerlestirlmis olmamiz bize gelecek sene siinavdan sonraki zamandada universite basvurusu icin yetiyor mu birde universiteye basvuru yapacagimiz tarihler(temmuz ve ocak ayi)bolumden bloume degisiyor mu son bir soruda calisma iznini bize alman devleti mi verior yoksa universite mi yani ben tum\'a gitmek istiyorum orda tum calisma akki vermez yaziyordu da o yuzden sordum vielen dank

technonur

ALmanya\'da universite

Mesaj gönderen technonur » Sal Nis 27, 2010 10:49 pm

bence almanyada universite okumaya karar vermeden once dogru turkce yazmayi ogrenmelisin ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

ALmanya\'da universite

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Nis 28, 2010 3:38 am

Bu daha dogru olurdu ;
Bence Almanya\'da universite okumaya karar vermeden once Turkce\'yi dogru yazmayi ogrenmelisin.. :)

° Oss belgesi yeterli 1 sene sonrasi icinde kabul gorur.
° Basvuru tarihleri tum bolumler icin ayni.
° Calisma iznini devlet veriyor.

dogan

ALmanya\'da universite

Mesaj gönderen dogan » Çrş Nis 28, 2010 10:31 pm

soru sorulabilecek forum burasimi arkadaslar:(

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

ALmanya\'da universite

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 29, 2010 2:35 am

Selamlar dogan hosgeldin sitemize..Soru sorulacak yerler ana sayfada DEUTSCH STUDENT logosunun altinda TARTISMA FORUMLARI var..Oraya tiklarsan karsina ana konu basliklari cikacak,buradan soru icerigine uygun olan basligi secip sorunu sorabilirsin.