Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-assist gereken belgeler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ahmetcmn

Uni-assist gereken belgeler

Mesaj gönderen ahmetcmn » Pzt Ara 03, 2018 2:57 pm

Merhabalar ,
ben almanyaya gitmek için Uni-assist sayfasına girip bir kaç bilgi almak istiyordum fakat almanca yazdığı için pek bir şey anlamadım. Sizlere sorum şu almanyadaki üniversitelere başvuru yapabilmek için Uni-assiste gereken belgeler nelerdir ? Gitmek istediğim üniversite bu arada Giessen-Uni. (Her üniversite farklı belgeler istiyormuş galiba). Türkçe olarak araştırdığım kadarıyla elimdeki belgeler şimdilik şunlar :
Lise Diploması
Üniversite kazandığıma dair belge
YKS puanlarım (Üniversiteye giriş paunı)
Almanca dil yeterlilik belgesi
Kimlik fotokopisi
Bunların ıslak imzasını herhangi bir okul müdürü de imzalasa olur mu ? Şuanda öğrenci olmadığım için öğrenci belgem yok. Ayrıca Lise Transkripti gerekli mi diye özellikle sormak istedim.
Bu belgeler haricinde gerekli olan bir şey varsa lütfen cevap yazar mısınız. Teşekkürler.

Masterkomm

Re: Uni-assist gereken belgeler

Mesaj gönderen Masterkomm » Pzt Ara 03, 2018 5:16 pm

sayfanın ingilizcesi var. En sağ üstte "Sprache" yazar. Oradaki Almanya bayrağına tıkla ingilizce yap.

ahmetcmn

Mesaj gönderen ahmetcmn » Sal Ara 04, 2018 12:26 am

Malesef inglizcem yok.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Sal Ara 04, 2018 1:49 am

google chrome ile sayfaya sağ tıklayıp türkçe ye çeviri yapabilirsiniz.

okul ve bölümlere göre değişir belgeler sizinde belirttiğiniz gibi. en doğru bilgi üni.nin sitesinde vardır.

ingilizce veya almanca olmadan işiniz zor. imkansız değil ama zor. kolaylaştırmak için en azından bu sitede ilgili sayfaların hepsini okumanız lazım.

aycayildirim

Mesaj gönderen aycayildirim » Sal Ara 04, 2018 7:12 pm

Merhabalar, öncelikle şöyle sıralayayım:

-Lise Transkripti (Lisenizden İngilizce olarak alabilirsiniz)
-Lise Diploması
-Dil Belgesi
-Üniversiteyi kazandığını gösteren belge
-Üniversite Öğrenci Belgesi
-Üniversite Transkripti
-Motivasyon Mektubu
-CV
-Pasaport Fotokopisi

Ben bu şekilde yaptım, 1 hafta önce gönderdim. Üniversite öğrenci belgemi ve transkriptimi Almanca aldım, lisemden de transkriptimi İngilizce aldım, o yüzden onları yeniden çevirtmek zorunda kalmadım, direkt ıslak imzalı şekilde gönderdim. 4 okula başvuru yaptım, her birine bu yazdığım belgeleri yükledim, yalnızca motivasyon mektuplarını her okula ayrı yazdım, ona dikkat edin. Herhangi bir müdürün imzası olur mu bilmiyorum fakat, o belgeyi başka okulun müdürü imzalamaz bence. Bu arada dil yeterliliğini bir araştırın, vize görüşmesinde sorun çıkmasın. İyi şanslar :)

ahmetcmn

Mesaj gönderen ahmetcmn » Pzt Ara 10, 2018 1:42 pm

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı. Tek aklıma takılan soru lise transkripti almancaya çevirtmezsek sorun olmuyormu şimdi ? Çünkü üniversiteye kayıt olmadım sadece tutturduğuma dair belge var.