Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienbescheinigung (yardım)

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
kenkogs

Studienbescheinigung (yardım)

Mesaj gönderen kenkogs » Pzt Ağu 20, 2018 11:49 am

merhaba. Oturum almak için rathausa gittim tüm işlemler yapıldı mektup geleceğini söyledi 2 hafta içerisinde. Mektup gelmeyince mail attım ve bana Studienbescheinigung un eksik olduğunu söyledi. bu belge tam olarak nedir. memura görüşmede c1 sertifikamı ve duisburg üni zulassungbescheid i ibraz ettim. vizem 1 ay sonra bitiyor bu belgeyi nasıl edinebilirim?

kenkogs

Re: Studienbescheinigung (yardım)

Mesaj gönderen kenkogs » Pzt Ağu 20, 2018 12:09 pm

bu arada eylül 7 sinde dsh ve 20 sinde testdaf sınavım var. o sınavlara gireceğimi belgelesem vizeyi hemen uzatırlarmı?

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Pzt Ağu 20, 2018 12:32 pm

öğrenci belgesi oluyor o. tahminime göre sınavlara girip sonuçları alana kadar en azından 3 aylık uzatmaları gerekir.

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Pzt Ağu 20, 2018 9:11 pm

hocam saol bilgi için. maille derdimi anlatıcam bakayım halledicezmi.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Ağu 21, 2018 12:20 am

kenkogs yazdı: Pzt Ağu 20, 2018 12:09 pm bu arada eylül 7 sinde dsh ve 20 sinde testdaf sınavım var. o sınavlara gireceğimi belgelesem vizeyi hemen uzatırlarmı?
eger 18aydan uzun süredir almanyada degilsen dshya girecegine dair belgelerini ve okuldan gelen o belgeni göster o zaman uzatirlar, 18 aydan sonra dil kursunda sikinti cikariyorlar baya terletiyorlar diye duymustum bir kac kisiye denk gelmistim öyle. Ama yasal olarak 24 ay süren var dil icin
Arkadaslar ben erkegim =)