Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Diş Hekimliği

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
dtMg14

Diş Hekimliği

Mesaj gönderen dtMg14 » Çrş Ağu 08, 2018 4:25 pm

Arkadaşlar merhaba ben Türkiye'de ortalama bir üniversitede diş hekimliği okuyorum.Dördüncü sınıfa geçtim kısmetse seneye bitecek okulum.Almanyada denkliğimizin direk olmadığını gitmek istediğim eyaletin denklik sınavına girmem gerektiğini biliyorum.Ancak daha ilerisi hakkında bilgim yok.Bilen varsa birkaç sorum var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Öncelikle sorularımı iyi derece de Almanca bildiğimi ve mesleki yeterlilik sınavını başarıyla tamamladığımı düşünerek cevaplayın lütfen.
dil ve yeterlilik sınavını tamamladım dedik ekstra olarak pratik(uygulama) olarak bir sınava girmem gerekiyor mu ?
almanyada bir klinikle iş anlaşması sağladım diyelim dil ve teorik sınavı verdim süreç farklı işler mi ?
çene cerrahisi veya ortodonti gibi alanlarda uzmanlığı türkiyede alsam uzmanlık yapabilmem içinde aynı işlemler mi olur, daha m kolaylaşır işim daha mı zorlaşır ?
uzmanlık eğitimimi almanyada yapabilir miyim ? Yapsam türkiyedeki gibi almanyada geçimimi sağlayacak kadar maaş verirler mi ? uzmanlık eğitimi için ücret ödemem gerekir mi ?

yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :))

Dttrigemi

Re: Diş Hekimliği

Mesaj gönderen Dttrigemi » Sal Ara 25, 2018 6:02 pm

*1