Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yatay geçiş

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
akff

Yatay geçiş

Mesaj gönderen akff » Cum Nis 27, 2018 6:55 pm

Herkese merhaba;
Ben Türkiye de 2. sınıf mühendislik öğrencisiyim. Almanya ya yatay geçiş düşünüyorum. Araştırma yaptım fakat çok fazla tutarsız bilgi edindim. Bana genel anlamda bilgi verip, sorularımı cevaplar mısınız?
1- Elektrik ve elektronik mühendisliği için hangi üniversiteleri tercih etmeliyim
2- geçiş için min not ortalaması ne olması lazım, Lise diploma puanımla başvuru yapabilir miyim? Eğer lise diploma puanımla başvurursam 1. sınıftan mı başlarım?
3-Başvurularda hangi adımla izleniyor ve nelere dikkat etmeliyim.
4-Hangi seviyede almanca bilmem gerekiyor? Haziran- ağustos ayları arasında almanca dil kursuna gideceğim. Dil sınavına yetişebilir miyim? TestDaf sınavı hangi tarihlerde oluyor?
5-Almanya da okullar ne zaman açılıyor. Vizeye en geç ne zaman başvurmalıyım?
6-Almanya da dil eğitimimi özel kurslarda yapmak zorunda mıyım yoksa kendi bünyesinde dil hazırlık eğitimi veren okul var mı?
7-Banka da yaklaşık 8800 euro para olması lazımmış. Kyk yurt dışı öğrencilerine aylık (almanya için) 950 tl kredi/burs veriyo. Bu miktarı gösterip 8800 euro yu aşağıya çekebilirmiyim?
8-Bu yaz Bosch türkiye fabrikasında staj yapacağım. Proje öğrenci olarak maaşlı part-time çalışma olanağım yüksek. Bu çalışma hakkımı almanya da kullansam (yani burda ki Bosch fabrikası yöneticilerinden almanyada ki bosch da çalışacağıma ve mesela 700 euro maaş alacağımı garanti eden evrak alsam) 8800 euro ücretten kurtulma hakkım var mı?

Herkese teşekkürler

kiss25

Re: Yatay geçiş

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Nis 27, 2018 9:58 pm

sorularinin yarisindan fazlasinin cevabi forumda var arastirirsan biraz bulursun
Arkadaslar ben erkegim =)