Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

informatik bolumu icin yardim edebilir misiniz?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Kas 30, 2008 6:29 pm

Merhaba arkadaslar,
Ben Trde isletme 3 .sinif ogrencisiyim. Almanyada Wirtschaftsinformatik okumak istiyorum okul bitince. Ozel almanca ders almaya basladim ve almanca sinavina Ankara goethede girmeyi dusunuyorum. Isletme okudugumdan okulda aldigim derslerin denk dusme olasiliginin yuksek oldugunu ogrendim. Dersleri mutercime cevirttirip denkligini arastirmam gerektigini solediler. Eger denk duserde okulum daha kisa surede bitiyormus. Almanya bochumda akrabalarim var. Onlarda garantorluk alcam insallah.
Almanca kursunu ozel ders olarak aliyorum goethede sinavi gecsemde TRde kac saat almanca gordugume dair bir belgem olmasi gerek mi...Hangi seviyede almanca bilmem gerek bu bolum icin...Aramizda goethenin yaptigi sinava giren var mi?
bu sinavi gecsemde DSHye girmeme gerek var mi?
Bochum ve Bochuma yakin yerlerde okumak stiyorum. Tavsiyeniz nedir?
Bircok yerden arastirdim KARSIT seyler soliyenler cok.
aslinda soyle sorayim benim durumumda olsaniz ne yaparsiniz :))
Yardimci olursaniz sevinirim.
Kafam asiri derecede karismis durumda...

Tesekkur ederim

Ridvan

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 30, 2008 9:19 pm

goethe sinavini gectiysen hic bisey gostermene gerek yok artik.. universitelere o belgeyle basvuru yapabilirsin..

senin yapacagin is, okul bittikten sonra bochum civarindaki bi cok uni ye basvurmak ve hangisi daha cok ders tanirsa o uni de egitime baslaman..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Ara 01, 2008 2:33 pm

peki kardes bir kisinin garantorlugu icin ekonomik durumu yeterli gelmezse 2 kisi ayni anda garantor olabiliyor mu?

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Ara 01, 2008 2:44 pm

birde aramizda TRde Goethede sinava giripte gecen arkadaslarimiz var mi???

omier

Mesaj gönderen omier » Sal Ara 02, 2008 12:50 am

arkadasimin sorusunu unutmayin dostlar , ayriyetten bi sey soricam..
ya ben bolum secimine hala karar veremiyorum..
simdi okuyacagim bolum wirtschaftsingenieurwesen/machinenbau...
ama okulda wirtschaftsingenieurwesen/informatik de var.. sadece informatik de var.. yani icimde acaba informatik mi okusam diye bi soru israreti var

forumda informatigin tanimi yapildi biraz ama benim kafam hep su soru.. turkiyeye donen bi kisi informatikci olarak tr de is yapar mi, turkiyede bu meslegin piyasasi nasildir.. olaya para gozuyle bakmiyorum makinayi da informatigi de seviyorum.. informatigi biraz daha fazla seviyorum ama her seyin artisini eksisini goz onune almak lazim

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Ara 02, 2008 2:32 pm

kardes sadece muhendislik icin degil TRde is imkani gercekten zor ama zor olani asmakta kisiye bagli. TRnin en buyuk sorunu issizlik ve buyuk sirketlerinde en buyuk sikintisi Kalifiye eleman eksikligi...tam bir tezatlik yani :)))
hersey insanin kendinde bitiyor...
bu arada informatikle wirtschaftinformatik arasindaki fark ne?

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Ara 02, 2008 2:41 pm

informatik te daha cok programlamaya yoneliyorsun bir nevi profilesiyorsun (!) ama wi de ise daha cok isletme dersleri agirlikli basiyor informatikle ortak matematik, programlama ve veritabani gibi dersleri var. Programlama bilgileri de oluyor ama tabi bir informatiker kadar degil ihtiyaclari oldugu kadar.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Ara 02, 2008 7:07 pm

peki kardes essen ve paderborn soylendigi gibi dil sarti kosmuyor mu?
unideyken ogrenebilir miyiz yani dili nedir durum bir bilginiz var mi??

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Prş Oca 01, 2009 7:27 pm

Tum universiteler dil sarti kosuyor, ama kimisi 400 saat istiyor basvuruyu degerlendirmek icin, kimisi sifirdan da kabul gonderebiliyor, phsykerin de dedigi gibi sen derslerini en cok hangi uni de saydirabiliyosan ona git, zaten simdiden bi kabul alman illaki o uniye gideceksin anlamina gelmez, sadece sen birisinden kabul almaya bak..

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Cum Oca 02, 2009 1:08 pm

tamam kardes cok tesekkur ederim. peki sadece informatik mi okumak yoksa w.informatik okumak mi avantajli sizce...
TRde aldigim isletme derslerinin denk dusebilecegi baska bolumler nelerdir?

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Oca 06, 2009 8:09 pm

ya hakikaten benimde kafam karisiyor ben almanyada informatik bolumunu sectim.tr de soranlara bilgisayar muhendisligi diyorum.ama burda dediginize gore informatik bilgisayar muhendisi degilmis.peki tr ye gittigimde benim statusum ne olucak informatiker bilgisayar muhendisinden dahami iyidir ve kariyer olarak aralarindaki fark nedir,tr de is durumu nedir.biraz uzun oldu ama idare edin...

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Şub 01, 2009 10:22 am

SELAM Arkadaslar,
yaw o arkadasin verdigi siteye girdim merak ettim nerelerde Wirtschaftsinformatik var diye ama yanlis mi arama yaptim ne pek bisey cikmadi B):o

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzt Şub 09, 2009 8:31 pm

Selamlar Benim universite kabul belgemde
Studiengang:And.Informatik-Ing.u.Med., Abschluss: Bachelor of science yaziyor ama kisaltilmis sanirim ne oldugunu bilemiyorum yani. informatigin bu bolumu hakkinda bilgi sahibi olmam lazim. yani ne okuyacaksin gibi bir soru sorduklarinda aciklayici bir cevap vermek lazim vize mulakatinda...

omier

Mesaj gönderen omier » Sal Şub 10, 2009 12:44 am

ya arkadaslar statu sorcaginza site link verdim yokun sitesine girp mail atabilirsiniz, resmi bi cevap iste. parasiz sorgusuz sualsiz.. yoke sormadan is yapmayin

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Pzr Mar 31, 2013 4:01 pm

Ang.Informatik-Ing.u.Med bu bolum yazilim muhendisligini kapsiyor mu?bolumun egitim dili nedir?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Mar 31, 2013 4:46 pm

Angewandte Informatik- Schwerpunkt Ingenieur- und Medieninformatik yani uygulamali bilgisayar muhendisligi- Muhendislik ve Medya alani anlaminda.

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Pzr Mar 31, 2013 5:27 pm

Tesekkurler.peki yazilim muhendisligi ile bagi var mi?konsoloslukta yazilim muhendisligi okuyacagimi soyleyecegim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Mar 31, 2013 5:53 pm

senin yazdiginla alakasi olmayabilir. software engineering basli basina bilgisayar muhendisliginin bi altdali. ayni sekilde muhendislik ve medya alani gibi. yine programlama dili mantigi gorursun ama yazilim muhendisligiyle ayni mi bilmem. bizde 3ncu semesterda alan secimi yapiliyo.

bu bolumde bana gore daha cok medya ve muhendislik alanina yonelinir. medya ile fotograf, video vs seyler diyorum. tam icerigini sorarsan bisey diyemem. tam bilgim yok. ama ayni alanlar olmayabilirler. google da arastirirsan yeterli bilgi bulabilirsin