Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA SORU

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Snoop

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA SORU

Mesaj gönderen Snoop » Prş Şub 02, 2017 9:35 pm

Merhabalar, ben bu geçen sene haziran ayında Metalurji ve Malzeme Mühendisliğinden mezun oldum ve Almanya'da yüksek lisansımı yapmayı planlamaktayım. Ortalamam biraz düşük, 2.7 civarında.

Yaklaşık 1 ay sonra da IELTS'e girip ingilizce yeterliliğimi kanıtlayacağım. Benim birkaç sorum bulunmakta. Sizce bu ortalama ile kabul edilebilme ihtimali nedir? Ayrıca eğer mümkünse nasıl ihtimalimi arttırabilirim? Açıkçası okul olarak iyi okulların kabulünü beklemiyorum, hangi okullara başvurmalıyım?

Teşekkürler.

Denizz

Re: YÜKSEK LİSANS HAKKINDA SORU

Mesaj gönderen Denizz » Prş Şub 02, 2017 10:46 pm

Merhaba,

İngilizce masterlarda ortalama oldukça önemli. Çünkü yeterli Almanca sı olmayan fakat ortalaması yüksek olan bir çok kişi bu bölümlere başvuruyor. Özellikle Hintliler.

İhtimalini, Almanca bilgini artırıp en az B1 yaparak artırabilirsin. Şartlı kabul alma şansın artar.Hem zaten artık vize görüşmesinde konsolosluk da B1'i olmayanlara ret sayısını artırdı. (Almanca bölümde okuyacaksan)

Sınav kapsamı, yeri ve tarihleri hakkında bilgim yok fakat GRE ile de ortalamanı artırabiliyorsun. Bir araştır master da geçerli olmayabilir, sadece lisans başvurularında geçerli gibi bir şey hatırlıyorum ama emin de değilim.

TU, Universität ler de ortalama biraz daha artar. Bunlar yerine çok isim yapmamış Hochschule'lere başvurabilirsin.

Aşağıda ki linkten filtreleme ile başvurabileceğin okul listesini çıkarabilirsin kendine.

Kolay gelsin.

https://www.daad.de/deutschland/studien ... ame&page=1

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Prş Şub 02, 2017 11:52 pm

Denizz yazdı:Merhaba,

İngilizce masterlarda ortalama oldukça önemli. Çünkü yeterli Almanca sı olmayan fakat ortalaması yüksek olan bir çok kişi bu bölümlere başvuruyor. Özellikle Hintliler.

İhtimalini, Almanca bilgini artırıp en az B1 yaparak artırabilirsin. Şartlı kabul alma şansın artar.Hem zaten artık vize görüşmesinde konsolosluk da B1'i olmayanlara ret sayısını artırdı. (Almanca bölümde okuyacaksan)

Sınav kapsamı, yeri ve tarihleri hakkında bilgim yok fakat GRE ile de ortalamanı artırabiliyorsun. Bir araştır master da geçerli olmayabilir, sadece lisans başvurularında geçerli gibi bir şey hatırlıyorum ama emin de değilim.

TU, Universität ler de ortalama biraz daha artar. Bunlar yerine çok isim yapmamış Hochschule'lere başvurabilirsin.

Aşağıda ki linkten filtreleme ile başvurabileceğin okul listesini çıkarabilirsin kendine.

Kolay gelsin.

https://www.daad.de/deutschland/studien ... ame&page=1
Birde bazı paralı üniversitelerde var düşük ortalama biraz iş tecrübesi ve ingilizce ile kabul veren, denizin verdiği sitede zaten herşey var orda bütün bölümler listeleniyor üniversitelerin sitelerine girerekte bilgi edinebilirsin.

Deniz ayrıca ne yaptın başvurulardan herhangi bir cevap alabildin mi? Benim enterasan şekilde daha açıklanmadı geçen yıl 30 ocakta açıklanmış ama bu sene henüz açıklamadılar beklemedeyim. Biran önce açıklarlar hayırlı haberle inşallah da bu stres de sona erer.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cum Şub 03, 2017 6:27 pm

Selam karamolly, su an sadece bi yerden (HS Kempten) kabul aldim. O da 2 gun once geldi. Ocak sonu aciklanacak diyorlardi belli olmus ama email atmamislardi aradim ogrendim. İstersen sende bir alo de hala haber yoksa.
Merak etme en gec haftaya aciklarlar, onemli olan olumlu sonuc almak zaten :)

karamolly

Mesaj gönderen karamolly » Cum Şub 03, 2017 6:58 pm

İnşallah kardeşim. Hayırlısı olsun.