Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluga pasaportu teslim etmemek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
guneys

Mesaj gönderen guneys » Çrş May 18, 2016 10:13 pm

Merhaba herkese, aklima takilan bir konu var fikri olan arkadaslar yazabilirse sevinirim.

Ogrenci vizesine basvuru yapildiginda vize sonuclandiginda bilgilendirme telefon yoluyla mi mail yoluyla mi yapiliyor? Ve basvuru sonuclanana kadar pasaportu teslim etmemek ve yurtdisina cikmak mumkun oluyor mu? Telefonda sordum ancak buna basvurunuz sirasinda karar verilir dendi. Neye dikkat ediliyor ve bunun herhangi bir dezavantaji olabilir mi? Bu arada konsolosluk fark eder mi Istanbul konsolosluktan basvuru yapacagim

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Çrş May 18, 2016 10:46 pm

[quote]guneys tarafindan yazilan metin:

Merhaba herkese, aklima takilan bir konu var fikri olan arkadaslar yazabilirse sevinirim.

Ogrenci vizesine basvuru yapildiginda vize sonuclandiginda bilgilendirme telefon yoluyla mi mail yoluyla mi yapiliyor? Ve basvuru sonuclanana kadar pasaportu teslim etmemek ve yurtdisina cikmak mumkun oluyor mu? Telefonda sordum ancak buna basvurunuz sirasinda karar verilir dendi. Neye dikkat ediliyor ve bunun herhangi bir dezavantaji olabilir mi? Bu arada konsolosluk fark eder mi Istanbul konsolosluktan basvuru yapacagim[/quote]
Ben telefon yoluyla bilgilendirilmistim.
Basvuru sirasinda ;yurt disina cikacaginizi belirttirseniz pasaportunuzu teslim etmek zorunda kalmayabilirsiniz.
Dezavantaji olacagini sanmiyorum ama bellide olmaz bazen tabiri caizse neden gozunun ustunde kas var diyip de vize vermedikleri olabiliyor

guneys

Mesaj gönderen guneys » Prş May 19, 2016 7:17 am

Tesekkurler cevap icin, umarim zaten ogrenci vizesine basvuruyorsun bu acele neden diye bir dusunce olmaz

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Prş May 19, 2016 8:28 pm

Sen her ihtimale karsi durumla ilgili bir dilekce yaz. Hazir bulunsun sende. En azindan daha resmi olur diye dusunuyorum.

guneys

Mesaj gönderen guneys » Prş May 19, 2016 9:55 pm

evet o sekilde daha saglikli olacak. ben de bununla ilgili planlarimi anlatan bir dilekce hazirladim