Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Goethe fiyatlar hakkinda bilgi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzr Oca 31, 2016 8:50 pm

https://www.goethe.de/ins/de/tr/kur/ort ... 4&city=dre

Arkadaslar burda 1400 euro dan baslamis kurslar. Aylik mi bu fiyat ? A1den C1 seviyesine kadar mi ogretiyorlar ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 31, 2016 10:34 pm

Evet aylik 1400 euro.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzr Oca 31, 2016 11:32 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Evet aylik 1400 euro.[/quote]

Hocam Turkiye\'de B2 seviyesi(dahil)ne gelene kadar ne kadar para harcamis oluruz Goethe\'ye gitsek

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Oca 31, 2016 11:57 pm

[quote]alcadras tarafindan yazilan metin:

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Evet aylik 1400 euro.[/quote]

Hocam Turkiye\'de B2 seviyesi(dahil)ne gelene kadar ne kadar para harcamis oluruz Goethe\'ye gitsek[/quote]

http://www.goethe.de/ins/tr/de/ist/lrn/deu/int.html burada goethe istanbulun fiyatlari var kur basi 810tl

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzr Oca 31, 2016 11:58 pm

Hocam A1.A2,b1.b2 olarak 4 tane mi kur var ? Yani toplam 810*4 TL mi ? 600 saat olmasi icin galiba 9-10 m gozden cikarmak gerek

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Oca 31, 2016 11:58 pm

Hocam A1.A2,b1.b2 olarak 4 tane mi kur var ? Yani toplam 810*4 TL mi ? 600 saat olmasi icin galiba 9-10 m gozden cikarmak gerek[/quote]
evet ve 1 kur 1ay suruyor

http://www.goethe.de/ins/tr/de/ist/lrn/deu/ext.html burada daha detayli anlatilmis yine sorun olursa mail atip sorabilirsin detayli olarak goethe de nasil bilmiyorum ama bazi kurslar butun kurlari orada yapacagina dair sozlesme yaparsan indirim yapabiliyorlar genel anlamda ama her kur icin 850tl yi gozden cikarman lazim

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzt Şub 01, 2016 12:01 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

Hocam A1.A2,b1.b2 olarak 4 tane mi kur var ? Yani toplam 810*4 TL mi ? 600 saat olmasi icin galiba 9-10 m gozden cikarmak gerek[/quote]
evet ve 1 kur 1ay suruyor[/quote]

Hocam 12 ayda bile b2 ye gelinmez diye okudum internette b2 ye 4 ayda mi geliyoruz yani :D

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 01, 2016 12:04 am

Hocam 12 ayda bile b2 ye gelinmez diye okudum internette b2 ye 4 ayda mi geliyoruz yani :D[/quote]

sorunda burda zaten :D yani goethenin iddasina gore boyle ama is uygulamaya geldiginde oyle olmuyor genelde cift dikis gitmen gerekiyor bazi yogun kurslarda mesela 2 ay suruyor ki gayet normal buluyorum. 12ayda b2 ye gelinmeyecek kadarda degil 10. 12. ayda dsh sinavini veriyorsun zaten :) o kadar cok korkutma gozunu

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzt Şub 01, 2016 12:06 am

Hocam 12 ayda bile b2 ye gelinmez diye okudum internette b2 ye 4 ayda mi geliyoruz yani :D[/quote]

sorunda burda zaten :D yani goethenin iddasina gore boyle ama is uygulamaya geldiginde oyle olmuyor genelde cift dikis gitmen gerekiyor bazi yogun kurslarda mesela 2 ay suruyor ki gayet normal buluyorum. 12ayda b2 ye gelinmeyecek kadarda degil 10. 12. ayda dsh sinavini veriyorsun zaten :) o kadar cok korkutma gozunu[/quote]

:D cift dikis derken 2 yil degil de mi hocam ? Sitede sadece haziran temmuz agustos aylarinda kurs oldugu yazilmis.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 01, 2016 12:11 am

sorunda burda zaten :D yani goethenin iddasina gore boyle ama is uygulamaya geldiginde oyle olmuyor genelde cift dikis gitmen gerekiyor bazi yogun kurslarda mesela 2 ay suruyor ki gayet normal buluyorum. 12ayda b2 ye gelinmeyecek kadarda degil 10. 12. ayda dsh sinavini veriyorsun zaten :) o kadar cok korkutma gozunu[/quote]

:D cift dikis derken 2 yil degil de mi hocam ? Sitede sadece haziran temmuz agustos aylarinda kurs oldugu yazilmis.[/quote]

yok 2yil surmez ama orada su sorun olabilir donem eger cok acilmazsa tabi uzayabilir buradaki dil kurslarinda o avantajin var yani en fazla kurlar arasi 1 yada 2 hafta ara oluyor. kuru gecemesen dahi 2 hafta bekliyorsun yani ama istanbulda talep fazla yogun olmadigindan kur arasi 1-2 ay beklemek zorunda kalabilirsin oylede olursa 2 yili bulabilir ...

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzt Şub 01, 2016 12:19 am

Hocam 2 yil sonra beni zaten askere cagiriyorlar ne kadar sacma bir ismis dil kursu

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 01, 2016 12:24 am

illa goetheye gitmek zorunda degilsin baska yerlerede gidebilirsin. ben olsam dil kursu icin ya a2 ye kadar tr de yapar oyle giderim yada komple almanyada dil kursuna baslarim ki ben direk almanyada ogrenmistim .

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzt Şub 01, 2016 12:26 am

illa goetheye gitmek zorunda degilsin baska yerlerede gidebilirsin. ben olsam dil kursu icin ya a2 ye kadar tr de yapar oyle giderim yada komple almanyada dil kursuna baslarim ki ben direk almanyada ogrenmistim .[/quote]

Hocam almanyada ki fiyatlar cok geldi yani aylik 1000 euro civari gucumuz yetmez :S

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 01, 2016 12:28 am

illa goetheye gitmek zorunda degilsin baska yerlerede gidebilirsin. ben olsam dil kursu icin ya a2 ye kadar tr de yapar oyle giderim yada komple almanyada dil kursuna baslarim ki ben direk almanyada ogrenmistim .[/quote]

Hocam almanyada ki fiyatlar cok geldi yani aylik 1000 euro civari gucumuz yetmez :S[/quote]

yok kardes aylik 1000€ kim dediyse sallamis tamam goethe falan 1000€ ama oraya gitmen gerekmiyor unilerin dil kurslari var yada unilerin anlasmali oldugu ozel dil kurslari var kur basi 350 400€

bu sitenin anlasmali oldugu rheinland privatschule var mesela ben oraya gittim fiyatlar su sekilde

http://unitutor.de/rheinland-privatschu ... -fiyatlar/

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzt Şub 01, 2016 12:37 am

Cok tesekkurler hocam hemen bakiyorum. Bide Wurzburg\'da bi kurs varmis Physiker onermis. Herhalde nerede tutturursam universiteyi orda ki kursa giderim. Turkce olmasindan oturu soruyorum Turk hocalar var miydi hocam ? Yada basvuran Turk sayisi cok olmasindan oturu Turkce secenegi koymus olabilirler.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 01, 2016 12:42 am

Cok tesekkurler hocam hemen bakiyorum. Bide Wurzburg\'da bi kurs varmis Physiker onermis. Herhalde nerede tutturursam universiteyi orda ki kursa giderim. Turkce olmasindan oturu soruyorum Turk hocalar var miydi hocam ? Yada basvuran Turk sayisi cok olmasindan oturu Turkce secenegi koymus olabilirler.[/quote]

hayir turk hoca yoktu ama turk ogrenci coktu yani benim sinifimda yaklasik 17 20 kisi vardi bu 17 20 kisiden yaklasik 6-7si turktu

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzt Şub 01, 2016 12:43 am

Cok tesekkurler hocam hemen bakiyorum. Bide Wurzburg\'da bi kurs varmis Physiker onermis. Herhalde nerede tutturursam universiteyi orda ki kursa giderim. Turkce olmasindan oturu soruyorum Turk hocalar var miydi hocam ? Yada basvuran Turk sayisi cok olmasindan oturu Turkce secenegi koymus olabilirler.[/quote]

hayir turk hoca yoktu ama turk ogrenci coktu yani benim sinifimda yaklasik 17 20 kisi vardi bu 17 20 kisiden yaklasik 6-7si turktu[/quote]

Cok tesekkur ederim hocam cevaplar icin genelde 1 cevap veren sonra kaciyor vaktinizi caldim iyi aksamlar :)