Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

cok buyuk ikilemdeyim bana yardim edin!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
trrble

Mesaj gönderen trrble » Pzr Tem 19, 2009 10:44 pm

oncelikle amacim 2 yildan beri Almanyada universite okumak,gecen sene sttutgart\'ta dedemlerin yaninda kalip okuyacaktim olmadi bu sende kassel\'i dusunuyorum fakat 3 yillik lise mezunu oldugum icin bide hazirlik okuma olayi var ustune bide dil kursu sonrada yeterlilik sinavi derken bunlar beni bi yandan sogutuyo ama bi yandanda cok istiyorum merak ettigim orada okuyanlar ozellikle kendi basina akrabalarindan destek almayarak okuyanlar lutfen bana bi tawsiyede bulunabilirmi zor olacak onun farkindayim hicbise kolaylikla elde edilmez zaten ,ama hani boswer gel buraya o kadarda zor degilmi dersiniz yoksa hic kalkisma kal turkiyedemi dersiniz ozellikle orada yurtta kalma sonra gecim masraflari bunlar gercekten turkiyeden kat kat pahalimi lutfen bana yardim edin.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Tem 19, 2009 11:27 pm

Hosgeldin..Yurtdisinda okumak gercekten zor ve endiselerinde haklisin...
Ancak cevap cok basit aklinda ya yapamazsam gibi ihtimaller olursa en bastan kaybedersin..

Caliskansan,disiplinliysen korkularin yersiz..Elbette sonradan meyvelerini toplayacaksin ancak bir kac sac telin beyazlayacakta :)
Aylik maliyetin 600 - 650 Euro akraba yaninda kalirsan daha ucuza gelir =)
Almanya\'da okumak TR\'de ozel bir universitede okumaktan daha ucuza mal oluyor...

trrble

Mesaj gönderen trrble » Pzr Tem 19, 2009 11:42 pm

dogru aslinda haklisin ama iste herkez ilk basta yasar boyle korkular eminim seninde basina gelmistir acikcasi biraz icimi rahatlattin cunku suana kadar olumlu seyler soyleyen nadir insanlardansin tawsiyen icin tesekkur ediyorum:)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzr Tem 19, 2009 11:44 pm

Kardes sen kafana koyduktan sonra okuyacagim basaracagim diye onunde kimse duramaz. yukarda hazirlik okumak gibi sikintilarini dile getirmissin okumak istiyorsan bunlari en basta goze alman gerek ve bunlari goze almiyorsan trde bir universite okuyup master dusunebilirsin secim senin...

DolnaBaNJica

Mesaj gönderen DolnaBaNJica » Pzt Tem 20, 2009 12:11 am

Selam arkadasim ben suan Kasseldeyim Diger sehirlere Gore Kiyaslarsak buradaki harcamalarin daha ucuz olur. Ben trdeyken istanbuldaydim ve oradaki harcamalarla buradakinin bir farki yok. Diger endiselerine gelince onlar seninle alakali olan seyler arkadaslarin dedigi gibi ilk once basaracagim demen lazim daha sonrada kararlilik ve caba ile bunu basarabilirsin..