Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bskan

Dil hakkinda

Mesaj gönderen bskan » Çrş Ara 09, 2015 5:42 pm

Iyi aksamlar ben su an ygs ve lysye hazirlaniyorum. Oncelikle ben Turkiyede ingilizce hazirligi olan bir bolume gidip ingilizcemi gelistirmek istiyorum seviyem intermediate daha sonra o yil en az a2 seviyesi olmak uzere ogrenebildigim kadar da almanca ogrenmek istiyorum kabul alabilmek icin. Eger planlar planladigim gibi gitmezse Turkiyede hazirligi 2 yila cikartabilirim. Ancak bu bir problem olur mu cunku ben liseden bu yil mezun oldum tercih yapmadim ustune de 2 yil hazirlik olursa en kotu ihtimal konsoloslukta vize alirken bir problem yaratirlar mi yoksa yas konusunda sikinti olmaz mi? Dusundugun yol yanlis kardesim diyen varsa fikirlere acigim ama onceliklerim Turkiyede ingilizcemi gelistirip oyle gitmek eger hazirligi 2 yil okursam wat da yapabilirim

patrick

Dil hakkinda

Mesaj gönderen patrick » Çrş Ara 09, 2015 9:17 pm

Bana kalirsa ingilizceyi universiteyi almanyada okurken -2. Sinif yada 3. Sinif olabilir- kursa giidp ogrenebilirsin. Hem almancadan daha kolay, hemde internette bu dile ait surusuyle dizi rahat bulunuyor. (Diziler dil ogrenme acisindan kullanisli oluyor o yuzden dedim.) Yasin sorun olacagini sanmiyorum ama 2 dil seni zorlamadan ziyade karisirsa daha fena. Bende iki dili ogrenmeyi dusunuyorum ama once almancayi ogrenip okulda oturturum diye dusundum sonra yukarda dedigim gibi bikac yil sonra ingilizce kursuna giderim diye dusundum. Tabii bu benim dusuncem, dedigin gibi deneyip basarili olabilen varsa bilemem :D

bskan

Dil hakkinda

Mesaj gönderen bskan » Çrş Ara 09, 2015 9:35 pm

[quote]patrick tarafindan yazilan metin:

Bana kalirsa ingilizceyi universiteyi almanyada okurken -2. Sinif yada 3. Sinif olabilir- kursa giidp ogrenebilirsin. Hem almancadan daha kolay, hemde internette bu dile ait surusuyle dizi rahat bulunuyor. (Diziler dil ogrenme acisindan kullanisli oluyor o yuzden dedim.) Yasin sorun olacagini sanmiyorum ama 2 dil seni zorlamadan ziyade karisirsa daha fena. Bende iki dili ogrenmeyi dusunuyorum ama once almancayi ogrenip okulda oturturum diye dusundum sonra yukarda dedigim gibi bikac yil sonra ingilizce kursuna giderim diye dusundum. Tabii bu benim dusuncem, dedigin gibi deneyip basarili olabilen varsa bilemem :D[/quote]
Peki ben diyelim ki bu yil uniye yerlestim ne zaman almanca a2 alabilirim? Dil bilmeden zor vize verirler bir de orada okurken work and travel yapabilir miyiz?

patrick

Dil hakkinda

Mesaj gönderen patrick » Çrş Ara 09, 2015 10:58 pm

Ben dusunmemistim ama aslinda work and travelde mantikli baya. Vize basvurusunda 2 gun sonra bulunacagim bu yuzden ne kadar surede a2 alabilirsin bilmiyorum ama babam bana 6-7 ay gibi bir surenin yeterli olacagini soylemisti dil icin. Dil ogrenmeye gittiginide belirtebilirsin aslinda dilekcende ben oyle yapicam cunku, ozellikle hamburg\'takiler sorun yaratiyor dediler dil icin ama bence imkanin varsa uniye yerlesirsen yaz tatilinde almanca kursunua git. En azindan a1 sertifikan olur, hic yoktan iyidir.

bskan

Dil hakkinda

Mesaj gönderen bskan » Çrş Ara 09, 2015 11:40 pm

[quote]patrick tarafindan yazilan metin:

Ben dusunmemistim ama aslinda work and travelde mantikli baya. Vize basvurusunda 2 gun sonra bulunacagim bu yuzden ne kadar surede a2 alabilirsin bilmiyorum ama babam bana 6-7 ay gibi bir surenin yeterli olacagini soylemisti dil icin. Dil ogrenmeye gittiginide belirtebilirsin aslinda dilekcende ben oyle yapicam cunku, ozellikle hamburg\'takiler sorun yaratiyor dediler dil icin ama bence imkanin varsa uniye yerlesirsen yaz tatilinde almanca kursunua git. En azindan a1 sertifikan olur, hic yoktan iyidir.[/quote]

Hocam siz su an nerde ne okuyorsunuz?

patrick

Dil hakkinda

Mesaj gönderen patrick » Prş Ara 10, 2015 12:22 am

Kibris elektrik elektronikti ama dondurduk, hic gitmedim.