Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite kesin kayitindan sonra is izni ve oturum

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
heroespost

Mesaj gönderen heroespost » Çrş Eki 07, 2015 6:50 pm

Arkadaslar merhaba,ben dil sinavini gectim ve okula kayit oldum.Benim sorum su : Simdi benim eski calisma iznim sadece tatillerde olan o kucuk yesil kagitti,yabancilar subesine gidip bunu normal ogrenci calisma izniyle degistirmeli miyim yoksa buna gerek yok mu ? Bu arada oturma iznim subatta doluyor.

Ikinci sorum ise ogrenci oldugum her sene banka hesabinda 8.000 euro olmasi gerekiyor mu,oturum uzatmasi almak icin ? Mesela ben halamin yaninda kaliyorum kira giderim yok bir de calisirsam bunlari belgeleyip,3.000 euro luk bir banka hesabiyla oturum uzatmaya gitsem izin verirler mi ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eki 07, 2015 7:01 pm

Gidip konus yabancilar polisiyle , okula kayit oldugunu bildir , Immatrikulation belgeni de gotur , bakalim ne diyecekler.

Cok degisken bir durum , bazilari cok kati bazilari esnek, ben gecen sene 4 bin euro ile aldim 1 yillik oturum, ama heryerde boyle olacak diye bisey yok tabi.

heroespost

Mesaj gönderen heroespost » Prş Eki 15, 2015 4:45 pm

Cok tesekkur ederim cevabin icin,denemekten baska yol yok,Allah yardimcimiz olsun hepimizin :)