Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada egitimini tamamlayan abilerimiz/ablalarimiz

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hasukdeutch

Mesaj gönderen hasukdeutch » Prş Eyl 11, 2014 12:11 pm

evet hepimiz almanyada okumak icin ugras veriyoruz ve gurbette kaliyoruz. bu site

almanyaya nasil gidecegimizi nasil basvuru yapacagimizi nerelerde kalabilecegimizi

soyluyor fakat sanirim oradaki universteleri ve zorluklari anlatmada eksik kaliyoruz.

Benim anladigim bir iki kisi disinda mezun yok. arkadaslar aranizda hocalar yuzunden

yada zorluk yuzunden sinifta kalan yada geri donmeyi dusunenler varsa (ki olabilir dalga

gecicek halmiz yok ) bize anlatmalirini ve herseyin toz pembe olmadigini gostermelerini

istiyorum. umarim herkes tatilde degildir ve buyuklerimiz bize iyi yada kotu anilarini

anlatir.

Londradan saygilarim\'la

hasukdeutch

Mesaj gönderen hasukdeutch » Cum Eyl 12, 2014 12:59 pm

vay abi 75 kisi bakmis kimse bir sey yazma geregi duymamis. demek herkes kapagi almanyaya atana kadar burda sonra barlara akiyorlar herhalde;)
neyse ben ingilterede kaliyorum arkadaslar her turlu sorunuzu cevaplayabilirim zaten almanyadan cok farkli degil burasi sadece bayagi bi pahali. herkese iyi gunler arkadaslar

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Eyl 12, 2014 1:09 pm

bu forumu genelde almanyaya gelmeden once yada geldikten sonra 4-5 ay takip ediyorlar daha sonra unutuluyor istisnalar mevcut tabiki

pia

Mesaj gönderen pia » Cum Eyl 12, 2014 1:11 pm

Bence de, cogu kisi isi dusene kadar foruma giriyor vizesi eline gecince unutuyor. 75 kisinin 70i henuz gitmemis uyelerdir. Sahsen ben oyleyim

hasukdeutch

Mesaj gönderen hasukdeutch » Cum Eyl 12, 2014 1:22 pm

evet siz basvurunuzu bu yil mi yaptiniz

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 12, 2014 2:20 pm

Bundan once defalarca yazdik, o yuzden mezun olup da gorenler tekrar yazmak istememistir. Ama dedigin gibi buraya sonradan gelip mezun olan cok az sayida ogrencimiz var. Bilhassa arap ve turk gibi musluman ogrenciler en tembel ogrencilerdir. Sana ilk tavsiyem, sayet Almanya da egitimle ilgili planlarin varsa, yapacagin en son sey musluman ogrencilerin tavsiyelerini hic dinleme:) Kendi tembelliklerini sistemin bir sorunu olarak sunmaya bayilirlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hasukdeutch

Mesaj gönderen hasukdeutch » Cum Eyl 12, 2014 2:38 pm

abi aslinda dedigin dogru fakat almanyada ve diger avrupada milliyetci kesimin oldugu asikar su anda almanyada ve ingilterede sag partiler basta ve yabancilari istemiyorlar bu bir gercek.

simdi benim saclarim siyah tenim esmer diye onume tas koyulacaksa bu isin tadi kacar tabi.

hasukdeutch

Mesaj gönderen hasukdeutch » Cum Eyl 12, 2014 2:41 pm

ha bu arada ben araplardan hic bir sey anlamadim bir arap dostum var burada adam agzina alkol surmez fakat haftada bir fuhus yapilan yerlere gidiyor. adam annesine soyledi durumu kadin afferin oglum icki icme ama kari helaldir diyor:):)

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Eyl 12, 2014 4:15 pm

Mezun degilim henuz ama cevap verebilirim sorularinin bir kismina;

Dersler zor mu? Zor. Yalan yok. Ama Turkiye\'deki universitelerle karsilastirildiginda pek de farkli oldugunu sanmiyorum. Iyi not almak istiyorsan cok iyi calisman gerekir, bu kadar basit. Dil bazilarinda sorun oluyor; cok gordum sinif arkadaslarimda, yazililardan gecip sozlulerden dil sorunlari nedeniyle kalan var. Vorlesunglari takip edemeyen ya da bir ders kitabi okurken surekli sozluge bakma geregi duyan falan. O yuzden dili iyice oturtmak gerektigini dusunuyorum.

Kaldigim dersler oldu, Kimya mesela. Gerci Turkiye\'de de Kimya derslerinde sorunlu bir ogrenciydim, o yuzden dile baglamiyorum. Ikinci denememde gectim ama. Universite genelde Tutoriatlar ile ya da ek dersler ile ogrencilere yardimci olmaya calisiyor. Bu sadece benim gittigim universiteye ozel bir sey degil, arastirirsaniz dersler icin bazi ogrencilerin ya da ogretmenlerin ek ders sundugunu bulursunuz.

Beklenmedik bir sekilde sonraki somestr baska bir dersten de kaldim ve tekrar sinavi sozluydu. Ust siniflara sordugumuzda sozlu sinavi gecmenin imkansiz oldugunu vs. soylediler bize. Ancak ben ve benim disimda birkac tane gecen oldu. Profesorler kati, ama kalpsiz degiller. Bu sekilde "dedikodu"lara o kadar da kulak asmamayi ogrenmis oldum.

Kisacasi o kadar kotu degil. Amacin buraya gelip okumaksa ve gercekten kendini verirsen ise yapilamayacak bir sey degil. Buraya geldikten sonra universiteye girince gevseyip her seyi sallarsan son dakikaya tabii ki derste de kalirsin, sonunda exmatrikuliert de olursun. Turkiye icin de ayni sey gecerli degil mi? Yuksek egitimden bahsediyoruz, profesorlerin kimseyi ilkokul-lise ogrencisi gibi pohpohlamalarini bekleyemeyiz :).
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

hasukdeutch

Mesaj gönderen hasukdeutch » Cum Eyl 12, 2014 6:58 pm

[quote]helennpeanuts tarafindan yazilan metin:

Mezun degilim henuz ama cevap verebilirim sorularinin bir kismina;

Dersler zor mu? Zor. Yalan yok. Ama Turkiye\'deki universitelerle karsilastirildiginda pek de farkli oldugunu sanmiyorum. Iyi not almak istiyorsan cok iyi calisman gerekir, bu kadar basit. Dil bazilarinda sorun oluyor; cok gordum sinif arkadaslarimda, yazililardan gecip sozlulerden dil sorunlari nedeniyle kalan var. Vorlesunglari takip edemeyen ya da bir ders kitabi okurken surekli sozluge bakma geregi duyan falan. O yuzden dili iyice oturtmak gerektigini dusunuyorum.

Kaldigim dersler oldu, Kimya mesela. Gerci Turkiye\'de de Kimya derslerinde sorunlu bir ogrenciydim, o yuzden dile baglamiyorum. Ikinci denememde gectim ama. Universite genelde Tutoriatlar ile ya da ek dersler ile ogrencilere yardimci olmaya calisiyor. Bu sadece benim gittigim universiteye ozel bir sey degil, arastirirsaniz dersler icin bazi ogrencilerin ya da ogretmenlerin ek ders sundugunu bulursunuz.

Beklenmedik bir sekilde sonraki somestr baska bir dersten de kaldim ve tekrar sinavi sozluydu. Ust siniflara sordugumuzda sozlu sinavi gecmenin imkansiz oldugunu vs. soylediler bize. Ancak ben ve benim disimda birkac tane gecen oldu. Profesorler kati, ama kalpsiz degiller. Bu sekilde "dedikodu"lara o kadar da kulak asmamayi ogrenmis oldum.

Kisacasi o kadar kotu degil. Amacin buraya gelip okumaksa ve gercekten kendini verirsen ise yapilamayacak bir sey degil. Buraya geldikten sonra universiteye girince gevseyip her seyi sallarsan son dakikaya tabii ki derste de kalirsin, sonunda exmatrikuliert de olursun. Turkiye icin de ayni sey gecerli degil mi? Yuksek egitimden bahsediyoruz, profesorlerin kimseyi ilkokul-lise ogrencisi gibi pohpohlamalarini bekleyemeyiz :).[/quote]

on numara hocam :) dedigin gibi calismak gerek hocam senin bolum neydi acaba? kimya falan diyince merak ettim

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Cum Eyl 12, 2014 9:25 pm

Tip. Kimyadan ozellikle nefret ediyorum, ondan bahsettim. Hic sevmedim, sevmeyecegim de. Kurtuldum en azindan.

Bitte keine PNs.

hasukdeutch

Mesaj gönderen hasukdeutch » Cmt Eyl 13, 2014 10:33 am

bizimde bi akraba var almanyada dahiliye uzmani imis adam 10 yil okudu uzman olana kadar fakat 3 bin 3 bin 500 euro falan aliyorum ve bayagi isim yorucu dedi. turkiyedeki doktorlar hastalara bagirip cagira biliyor fakat almanyada biz hasta bakici gibi hastalarin her isine kosuyoz demisti.(Adam ciddi ciddi turkiyeye donup kendine muhaynehane acicam falan diyordu.)

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Pzr Eyl 14, 2014 12:10 am

Eh, bulundugun sehre ya da hastaneye gore degisiyor. Burada hasta bakicilik yapmak zorundasin tip okumak icin, o yuzden biraz hastane tecrubem var. Bana tuhaf gelen bir kisim olmadi doktor-hasta iliskisi icinde.

Ayrica Turkiye\'deki gibi hastalara bagirmaktansa insan gibi oturup konusmayi tercih ederim. Beni dinlemek istiyorsa ne ala, istemiyorsa ben geregini soylerim geri kalani hastaya kalir. =)

Bitte keine PNs.