Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul kabulu hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Cum Haz 06, 2014 11:59 am

Merhabalar, benimde istegim almanyada universite okumak bir yildir bunun icin ugrasiyorum yeniden sinava hazirlandim vs.
Fakat garantorum 2 subatta bana garantor belgesi davetiye gonderdi bu bildigim kadariyla 6 aylik yani agustosun 2 sinde bitmis oluyor.

Sorum su
Acaba garantor belgesinin yeniden tercih zamanina felan yetismeyecegini dusundugumuz zaman okullara gecen yil ygs ile kazandigim 4 yillik bolumle basvurup basvuru teyidi mi istesem yada direk yeniden tercih yapinca sartli kabul almak icinmi ugrassam

Yani basvuru teyidiyle sartli kabul arasinda bi farklilik cikarmi vize konusunda yada ikisi ayni seyler mi? Eger ki degilse basvuru teyidini temin edebilirsem bi sekilde vize basvurumu nasil etkiler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 06, 2014 6:31 pm

Sayet bu sene daha yuksek bir puan alacaksan, bu seneki sonuclarla basvuru yapman daha iyi olur. Cok fazla bir fark yoksa gecen seneki sonuclarla da basvurunu yapabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Cum Haz 06, 2014 7:03 pm

Iste dedigim gibi garantor belgem agustosun basinda bitiyor bende gecen seneki YGS ile kazandigim ama bi ise yaramayan sonucumla herhangi bi okula basvurup zaten kabul vermeyeceklerini biliyorum YGS ile kazandigim icin ama Basvuru yaptigima dair Bewerberbestaetigung alirsam bu sekilde basvurup bu seneki insallah kazancagim bi bolumlede almanyada bizzat sartli kabul vs alabilirim diye dusunuyorum.
Eger bu seneki sonuclari beklersem maalesef okuldan kabul vs neredeyse 9. ayin sonunu bulur ozamanda Garantor belgem bitmis olcak cikmaza girdim yani

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 07, 2014 3:49 pm

garantor belgeni yenilet en iyisi kafan rahat olsun. Bir kere alindiktan sonra garantor belgesi, hemen uzatilir.
www.deutschstudent.com

lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Cmt Haz 07, 2014 4:37 pm

Tesekkur ederim Physiker. Peki bunu garantorum yabancilar subesine giderek mi uzatcak direk belge vs isterlermi tekrardan herhangi bi zorluk cikarmi durumlari gayet iyi bildigim kadariyla

Birde bu dedigim sekildede biseyler yapabilmem mumkunmudur acaba inanin insanlara demeye yuzum yok tekrar uzatin demeyi ama sansimi denicem :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Haz 07, 2014 9:11 pm

ayni yabancilar subesine gidecek, herhangi bir sorun cikmaz.

O dedigin seyi anlamadim isin acigi:)
www.deutschstudent.com

lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Cmt Haz 07, 2014 9:48 pm

Soyle anlatayim tabi siz benden daha iyi bilirsiniz ama bildigim kadariyla Ogrenci vizesi icin temel sart

-Okuldan kabul
-Sartli kabul
-Yada Basvuru teyidi

Ben Ygs ile bir yere yerlestigim icin okuldan kabul yada sartli kabul almam pek mumkun degil bildigim kadariyla illaki LYS lazimmis

Bende soyle dusunuyorum

Gecen sene YGS ile kazandigim 4 Yillik bir bolum olan Yiyecek Ve Icecek Isletmeciligi ile herhangi bir universiteye basvuru yapayim ayni LYS ile kazanmis gibi daha sonra okuldan basvuruyu yaptigima dair belge alirsam buda galiba Bewerberbestaetigung oluyor, bununla basvuru yapiyim diyorum. Daha sonra oraya gittigimde insallah vize olursa bu seneki kazandigim bolumle basvurumu bizzat orda yapmis olurum diye dusunuyorum

Umarim anlatabilmisimdir :)

Birde bu (Bewerberbestaetigung) belgesini yani basvuru teyidini nasil alabilirim mail ciktisi oluyor mu yada illaki orjinalimi lazim oluyor birde her okuldan alabilirmiyim onuda merak ediyorum :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 09, 2014 2:21 am

birincsi basvuru teyidi bu aralar bilhassa konsolosluklarin vazgecemedikler ve en cok sevdikleri red sebebi. Kesinlikle on kabul almalisin. Ikincisi sayet ygs ile de 4 yillik bir bolum kazandiysan kabul alabilirsin. Anlayamadigim nokta burasiydi aslinda. Kabul belgesini universite kendisi yollar.

Bu arada bolumun cok zor bulunan bir bolum, hangi universitelere basvuru yapmak istiyorsun?
www.deutschstudent.com

lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Pzt Haz 09, 2014 12:09 pm

Cok tesekkur ederim ben forumlarda gordugum kadariyla ygs ile kabul almak yok diye biliyordum sizin dediginiz icimi ferahlatti en kisa zamanda belgeleri hazirlayip okullara basvuru yapiyim ozaman.

Ben isletme olarak dusunuyorum olursa yada gida bolumleri ama tam bilmiyorum hangilerinde var. Duisburg essen paderborn gibi okullara mail attim onlarda var diye biliyorum isletme ama gida bolumu olursa daha iyi olur benim fakat hangi okullarda var bilmiyorum

pia

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen pia » Pzt Haz 09, 2014 7:21 pm

kazandigin bolume benzer bolumleri bu linkte bulabilirsin.
https://www.daad.de/deutschland/studien ... lang%5D=en

lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Pzt Haz 09, 2014 7:45 pm

Tesekkur ederim okullara mail atip kabul ile ilgili bilgi aliyim en iyisi cunku hangisi ne kadar almanca ile sartli kabul veriyor bilmiyorum acikcasi

lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Sal Haz 10, 2014 5:26 pm

Acikcasi verdiginiz linkteki okullarin sartli kabul verip vermedigini bulamadim.

Fakat duisburg essen, wuppertal, heidelberg ve paderborn a mail attim isletme bolumu icin bolumum aslinda isletme agirlikli fakat bu okullardan kabul alabilirmiyim acikcasi dusunuyorum. Sizce alabilirmiyim yani bulamadim bolumume sartli kabul veren bi okul

pia

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen pia » Sal Haz 10, 2014 7:37 pm

Orada yazmiyor zaten universitelerin sayfalarina girerek tek tek bakabilirsiniz. Acikcasi ben hic bilmiyorum siradan bir uyeyim burada yetkili biri cevap verse daha iyi olur:)

Bende merak ediyorum bu kazanilan bolum ya da yakin bir bolume kabul alma olayini.

lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Sal Haz 10, 2014 8:01 pm

Baktim fakat acikcasi pek anlamadim kabul verme sartlarini.

Merak ettigim iste isletme olarak kabul alabilirmiyim onuda bu okullarla iletisime gecerek ogrencem galiba yada bilen birisi soylerse cok yardimci olmus olur gercekten

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 11, 2014 9:39 am

oss sonuc belgenin turunde genel yaziyorsa basvuru yapabilirsin isletme bolumlerine. Gida ile ilgili bir bolum duisburg-essen de yok. Olan universitelerde(genelde fachhochschuleler), en azindan a2 sertifikasi istiyorlar on kabul icin(hs zittau mesela).
www.deutschstudent.com

lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Çrş Haz 11, 2014 12:38 pm

Evet baktim yerlestirme turu Genel yaziyor bu halde basvuru yapabilirmiyim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 11, 2014 5:10 pm

evet
www.deutschstudent.com

pia

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen pia » Prş Haz 26, 2014 11:41 am

Ygs ile yerlesmis bir uyenin basina boyle bir olay gelmisti.

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... &pid=66659

Yani ygs ile 4 yillik bolume yerlesmis olsanda universite sorun cikarabilir.

lwntygt

Okul kabulu hakkinda

Mesaj gönderen lwntygt » Prş Haz 26, 2014 8:32 pm

Evet daha once bunu gormustum o yuzden kafam karisik 2-3 tane okula birden basvuru yapcam en iyisi umarim sartli kabul alabilirim sikinti olmaz