Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

D tipi vize-calisma izni

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cancolag

D tipi vize-calisma izni

Mesaj gönderen cancolag » Prş Eyl 05, 2013 4:03 pm

Merhaba, dun D tipi vizem cikti ancak vizenin ustunde \'erwerbstatigkeit nicht gestattet// aufenthaltsanzeige nach einreise\' yaziyor. Ben okuldan sartli kabul almistim yani okulun dil kursundan sonra universiteye baslama hakkim vardi. calisma izni alabilecegimi dusunuyordum ama bu cumleden anladigim kadariyla calisma iznim yok. bu durumda calisma izni alma imkanim yok mu hicbir sekilde?

izzy

D tipi vize-calisma izni

Mesaj gönderen izzy » Prş Eyl 05, 2013 4:19 pm

Hepsinde oyle yaziyor ama calisma izni veriyorlar.

cancolag

D tipi vize-calisma izni

Mesaj gönderen cancolag » Prş Eyl 05, 2013 4:23 pm

[quote]izzy tarafindan yazilan metin:

Hepsinde oyle yaziyor ama calisma izni veriyorlar.[/quote]

dil okulu ogrencilerinin bazilarinin alamadigini duymustum, benim elimde sartli kabul olmasi calisma izni almami kolaylastirir mi peki?

Kullanıcı avatarı
welly275

D tipi vize-calisma izni

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eyl 05, 2013 4:35 pm

dil kursu sirasinda calisma izni vermiyolar. universitede ogrenci olduktan sonra verilir genelde. bazilarina dil kursuna giderken de calisma izni verildigini duydum. belki oturumu aldiginda olur calisma iznin ama giris vizende yok ve gider gitmez calisma planin varsa yapma basina dert olabilir sonra.

izzy

D tipi vize-calisma izni

Mesaj gönderen izzy » Prş Eyl 05, 2013 4:51 pm

Sprachkurs boyunca sadece ferien larda calismani saglayacak izin veriyorlar.

cancolag

D tipi vize-calisma izni

Mesaj gönderen cancolag » Prş Eyl 05, 2013 5:07 pm

peki ordaki turk donercilerinde vs. kacak calissak? :D gerci almanya\'da muhtemelen sikidir bunun denetimleri ama..

gider gitmez calismayi planlamiyorum oturum aldiktan, alisma tanima vs. surecini gectikten sonra calismayi planliyordum umarim izin alabiliriz

DoganGulden

D tipi vize-calisma izni

Mesaj gönderen DoganGulden » Cum Eyl 06, 2013 10:17 pm

Dil kursuna giderken calisma izni aliniyor. Onemli olan yabancilar dairesinin insiyatifi. Ama zaten dil ogrenmek gayet zorken calisarak zorlastirmanin alemi yok. Bitir kursunu universiteye giderken calisirsin.

cancolag

D tipi vize-calisma izni

Mesaj gönderen cancolag » Cmt Eyl 07, 2013 1:59 am

ben de tam tersini dusunuyorum, zaten almancam 0 degil 1 sene once rahatlikla aldigim bir b1 diplomam var, sene icinde de rahatlikla ustune koyarim ama hazirlik senesinden sonra derslerime konsantre olup calismamak daha mantikli geliyor