Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kabul belgesinde yanlislik

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Ağu 06, 2013 6:07 pm

21.06.2013 tarihinde Istanbul\'da
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Prş Ağu 08, 2013 8:03 pm

Arkadaslar asagidaki yaziyi Almanca\'ya cevirir misiniz?

Dusseldorf yabancilar subesi 49808 numarali sartli kabulum hakkinda asagidaki karari vermistir.Sorunun cozumu icin en kisa surede mailinizi bekliyorum.
Sizin Uni Duisburg Essen\'den almis oldugunuz zulassung sadece dil kursunu kapsamaktadir.Bu nedenle universiteden yeni bir bedingte zulassung almak zorundasiniz.Lutfen bu evragi da bize en kisa zamanda ulastiriniz.
Not:
1)Bu kabul SS 2013. Ben vize basvurumda WS 2014\'e basvurdum.Problem bu olabilir mi?
2)Elimdeki sartli kabul ektedir.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 09, 2013 12:42 am

direk olarak asagidaki dilekceyi yaz:

Sehr geehrte Damen und Herren,

am 21.06.2013 habe ich in Ihrer Botschaft in Istanbul fur eine Aufenthaltserlaubnis zwecks eines Studiums beantragt. Vor einer Woche habe ich von Ihnen ein Brief bekommen. Laut des Schreibens sollte der Zulassungsbescheid von der Universitaet Duisburg - Essen nur die studienvorbereitenden Deutschkurse erfassen. Jedoch liegt da ein Mißverstaendnis vor. Auf dem Zulassungsbescheid von der Universitaet Duisburg - Essen wird mir darauf hingewiesen, dass ich die fachlichen Voraussetzungen fur ein Bachelor Studium im Studiengang Angewandte Informatik erfulle.

Desweiteren wird auf dem Zulassungsbescheid verdeutlicht, dass ich die sprachlichen Voraussetzungen erst eine bestandene DSH Prufung zu erfullen habe. Anschließend habe ich mich zur Vorbereitung auf die DSH Prufung im Sprachkurs XXXXX in Dusseldorf angemeldet. Die Anmeldebestaetigung vom Sprachkurs XXXX war hierzu in meinen Anlagen hinzugefugt.

Ich bitte um die Fortsetzung der Bearbeitung meines Antrages und freue mich in Kurze von Ihnen eine positive Antwort zu bekommen.

Fur weitere Fragen stehe ich Ihnen gerne zur Verfugung.

Mit freundlichen Grußen

Isim Soyisim

Imza.

Sadece XXXX koydugum yere kayit oldugun okulun ismini yaz ve mektubun sol ust kosesine adin soyadin altina adresin, onun altina telefonun ve onun da altina e-mail adresini koy ve sol koseye de yarinin tarihini atip hem faxla hem de postayla gonder konsolosluga.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Cum Ağu 09, 2013 10:26 am

Tesekkur ederim physiker.Bunu yabancilar subesine de gondereyim mi?Birde ustteki metnimi okula faxlayacaktim.Belki ekstra bir cozum onerirler diye.
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Pzt Ağu 12, 2013 11:31 am

Bugun konsolosluktan aradilar.Yabancilar subesi; Kabul belgesinde bedingte zulassung ve dil kursu bittikten sonra universitemizde egitime baslayabilir ibareleri bulunmadigina ve tarihinin eski olduguna takilmis.Okula bunu nasil anlatacagim bilemiyorum.Ne yapmami onerirsiniz?

Bu arada gecen ay WS 2013 online basvuru yapmistim duisburg\'a ama evrak gondermemistim.O basvuruya yeni kabul gelir mi?Nasil olsa sartlari sagladigim acik.Elimde zaten kabul SS2013 kabulu var?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

lordin

Mesaj gönderen lordin » Pzt Ağu 12, 2013 2:55 pm

Gonderilen belgeleri ellerinde tutamayacaklarini belirtmisler bana attiklari mailde. Sanirim yeniden gondermen gerekir.
"Please note that your documents will not be retained by the University of Essen-Duisburg if you are not enrolled in the semester you applied for or if you fail to reply to queries within two months."

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Pzt Ağu 12, 2013 3:44 pm

[quote]nonearthling tarafindan yazilan metin:

Bugun konsolosluktan aradilar.Yabancilar subesi; Kabul belgesinde bedingte zulassung ve dil kursu bittikten sonra universitemizde egitime baslayabilir ibareleri bulunmadigina ve tarihinin eski olduguna takilmis.Okula bunu nasil anlatacagim bilemiyorum.Ne yapmami onerirsiniz?

Bu arada gecen ay WS 2013 online basvuru yapmistim duisburg\'a ama evrak gondermemistim.O basvuruya yeni kabul gelir mi?Nasil olsa sartlari sagladigim acik.Elimde zaten kabul SS2013 kabulu var?[/quote]
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Pzt Ağu 12, 2013 11:00 pm

Duisburgda olup benim bu sorunumu elimdeki mevcut imkan ve cozum spesifikasyonlariyla beraber cozmeye yardimci olabilecek birisi var mi?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Ağu 13, 2013 12:37 pm

Dusseldorf yabancilar subesinin telefon numarasi nedir?Bilen var mi?
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ağu 13, 2013 1:01 pm

http://www.duesseldorf.de/auslaenderamt/wannundwo.shtml

Abteilung Kommunale Auslaenderbehorde

nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Sal Ağu 13, 2013 3:04 pm

Tesekkur ederim welly.Sabah vanessa petz e physiker in almanca dilekcesinin uzerinde biraz oynama yapip mail atmistim.Azonce vanessa dan mail aldim.Belgeyi istenilen sekilde duzenleyip gonderdi.
Sanirim sorun semesterin eski olmasiydi.Icerik olarak digerinden pek farki yok.

[img]http://www.yunusakkus.com/yeni.jpg[/img]
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good