Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tekrar vize alabilir miyim?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
natur06

Mesaj gönderen natur06 » Çrş Ağu 22, 2012 12:57 am

Herkese Merhaba,

Bundan 4 yil once Almanyaya lisans egitimi icin gittim(turkiyede 4 yillik uni bitirmistim) 1.sene iyiydi sinavlari verdim ancak 2.yil tam gun calismak zorunda kalinca okula gidemez oldum ve 3.yil da atildim.Ben de fazla ugrasmadim zaten usanmistm.Donecegim diye aldirmadim ama sonra biriyle tanistim evlenmeye karar verince vizemi uzatmaya gittim.Yabancilar polisi bana artik ogrenci olmadigim icin 7 aydir illegal kaldigimi soyledi ama resmen evlilik basvurusu uzatti.Amma velakin ozel sebeplerden dolayi evlenmdim ve turkiyeye dondum.6 ayi gecti ve yazmasi uzun surer uzun lafin kisasi ben tekrar almanyadaki uniden kabul aldim.Vizeye basvuracagim.Davetiyeyi bir tanidik yollayacak onu bekliyorum.Okul kaydim 5 ekimde.Endiseliyim cunku disardan manzara hos degil.ordaki polisin vize vermeyecegini dusundum.Bildigim kadariyla ogrenim hakki engellenemez.Ama ben cidden bu defa bitirmek istiyorum.6 ayi gecmesi de iyi cunku ordaki belediyede calisan bir kadinla telefonda gorustum dedi ki 6 ayi gecmisse yeni dogmus gibi olursun...Ne deriniz vize alabilir miyim ya da ne yapmaliyim? Yabancilar polisine Mail atayim diyorum anlatayim herseyi cidden okumak istedigimi ve bana bir sans daha vermesini isteyeyim ne dersiniz?Kadin diyecek simdi kapidan atiyoruz bacadan giriyor bu kiz:)

Biraz uzun oldu..Sabredip okuyanlara ve yorum yazacak olanlara tesekkur ediyorum..

Herkese kolay gelsin...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 22, 2012 2:48 am

Degisik bir durum, anlamadigim noktalar:

- Turkiye de 4 yillik okuyup Almanya da neden Lisans egitimi aldin?

- Atilma sebebin neydi ve hangi bolumde okuyordun?

- Ayni uni ve ayni bolumden mi tekrardan kabul aldin?

- Almanya da ne kadar kaldin?

natur06

Mesaj gönderen natur06 » Çrş Ağu 22, 2012 10:33 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Degisik bir durum, anlamadigim noktalar:

- Turkiye de 4 yillik okuyup Almanya da neden Lisans egitimi aldin?

- Atilma sebebin neydi ve hangi bolumde okuyordun?

- Ayni uni ve ayni bolumden mi tekrardan kabul aldin?

- Almanya da ne kadar kaldin?[/quoteor]

Aslinda cevaplari var.Almanyada egitimi oyle istedigim icin aldim.Fazla teknik bir okuldu..Atilma sebebim de yaziyor:Tam gun calismak...
Evet ayni Uniden ama baska bolumden ama eminim ki ayni bolumden de kabul alirdim...
4 yila yakin kaldim....
Vize,okul,kabul falan bildigim konular olmasina ragmen bende hepsi birarada olunca karisti...Benden daha fazla bir bilen oldugunu dusundugum icin yazdim ayrica farkli bir hikaye...Neyse cevaplarinizi bekliyorum...
Hoscakalin...