Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

diplomamin almanyadaki karsiligini nereden ogrenebilirim nerede onaylatabilirim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
oezguer

diplomamin almanyadaki karsiligini nereden ogrenebilirim nerede onaylatabilirim?

Mesaj gönderen oezguer » Sal Şub 03, 2009 9:26 pm

selam arkadaslar..
turkiyeden aldigimiz lise ve uni diplomasinin almanyadaki denklik islemini turk konsolosluklarindaki egitim ateselikleri yapiyor mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Şub 03, 2009 11:49 pm

ozgur, denklik olayina nrw de ne gerek var ki uni basvurusunda =)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Çrş Şub 04, 2009 12:25 am

yok abi uni basvurusu icin degil uni ve studienkolleg disinda her turlu okul basvurusu icin lazim:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 04, 2009 12:27 am

her turlu okul derken ? :D
www.deutschstudent.com

oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Çrş Şub 04, 2009 12:59 am

fernschule
vhs
ausbildung
berufschule
weiterbildungskolleg..........................................

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 04, 2009 1:28 am

peki onlarda oturum alabiliyormusun ? yani staatlich anerkannt olmasi disinda sanirim bi de auslaenderamt dan izin alman gerekmiyor mu ?
www.deutschstudent.com

oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Çrş Şub 04, 2009 2:40 am

izin konusunu bilmiyorum abi zaten 2ay sonra oturum bitiyor ozman bi avukat araciligiyla durumu anlaticaz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 04, 2009 3:41 pm

senin vizen ama studium amacli oldugu icin o okullara kabul vereceklerini isin acigi sanmiyorum.. oturum uzatabilmen icin diger eyaletlerdeki studienkollege lere basvur diyebilirler..
www.deutschstudent.com

oezguer

Mesaj gönderen oezguer » Cum Şub 06, 2009 6:01 pm

bu denkligi nerde yaptirabiliriz arkadslar yaa. meslek lisesi diplomasi var bende bunun karsiligi nedir almanyada? kim verir denkligini?

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzr Şub 08, 2009 2:45 am

bildigim kadariyla diploma denkligini eyaletin baskenti yapiyor,mesela ben bayernde oldugum icin diplomalarimi baskent oldugu icin munchene yollamistim.yalniz diploman ile birlikte doldurman gereken bi kac formda olmasi lazim.ben o formlari awo denilen bi kurumda yardim ile doldurmustum.bu arada ister diplomanin orjinalini yollarsin ama tekrar geri gondermeleri icinde ayriyetten zarf ve pul yollaman gerek,yok ugrasmiyayim dersen beglaubigte kopie denilen tasdikle fotokopisini yollarsin,tabi onun icin yanlis hatirlamiyorsam 5 euro sayfa basina odemen gerek.