Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turk Konsolosluguna saldiri!

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Çrş Şub 04, 2009 7:30 pm

Dusseldorf\'ta bulunan Turk Konsoloslugu\'na saldirida bulunuldugu ogrenildi.

Binada hasar meydana gelirken, olayda yaralanan olmadi.

Dusseldorf polisi, Cecilienallee caddesinde bulunan baskonsolosluk binasina onceki gun yerel saatle 03.00 sularinda kimligi henuz belirlenemeyen kisiler tarafindan 6 molotofkokteyli atildigini bildirdi.

Polisin konsolosluk binasinda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldigi, atilan 6 molotofkokteylinden sadece birinin patladigi, digerlerinin ise etkisiz kaldigi kaydedildi

Polis, bir yandan molotofkokteyli parcalarini toplayarak parmak izi arastirmasi yapmak uzere laboratuvara gotururken, diger yandan da konsolosluga ait guvenlik kameralarindaki goruntuleri incelemeye aldi.

Dusseldorf Baskonsolosu Hakan Kivanc, saldiridan duydugu uzuntuyu dile getirerek, "Umarim en kisa zamanda failler yakalanip adalete teslim edilir" dedi.

Saldiriya ragmen, baskonsoloslukta hizmetlerin kesintiye ugramadigi bildirildi.

(Kaynak: Vatan Gazetesi)

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Çrş Şub 04, 2009 7:38 pm

Umarim yakalanirlar..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 04, 2009 9:26 pm

uzucu bi olay..

ama hizmet kesintiye ugramis.. bugun 2-3 kere aradim hem benim askerlik mevzusu icin, hem de ozgur un su denklik olayini sormak icin ama hic cikan olmadi... irkcilik avrupada yine tirmanmaya basladi. bakalim nasil onlenecek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Şub 04, 2009 10:40 pm

Abi Allah ordakileri korusun. Bunlar hala anlayamadilar Bu gunlere kim getirdi bunlari?
kendi genclerinin bircogu uyusturucu icki bataginda, geleceklerinden korkar oldular, polonyalalira ruslara sarilmaya basladilar. yime umitleri bizleriz ne olursa olsun. yeter ki bizim genclerimiz alman genclerinin saplandiklari yerlere saplanmasin ve tarihlerini bilsinler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 04, 2009 11:55 pm

simdi turkiye de 16 yasindaki ingiliz kiza tecavuz eden marcos muydu neydi o cocuk aklima geldi =) 5 ay sonra serbest birakmak zorunda kalmistik .. almanlar nerdeyse milli bi zafer elde etmislerdi.. oysa almanya daki hapishanelerin yarisi turk, bircogu gercekten cok kucuk suclardan yatiyor ve insan haklarindan bahseden almanlar onlara ne sartlar sunuyor , onlari asagiliyorlar yeri geliyor yemek vermiyorlar bunlari yatan kisilerden duydum..

anliycaniz, elin almani tr de tecavuz eden 16 yasindaki sipasina bile sahip cikip , baskilarla hapisten cikartiyor ozel ucakla almanya ya getiriyor, merkel cikip tayyip i tehdit ediyor medyanin onunde ama bizim soytari basbakan cikip davos da sov yapip sonra tukurdugunu yaliyor ben moderatore tepki gosterdim diye ve almanya daki turklerin hic bi hakkini savunmuyor, aksine kombassan a 25 yillik emegini caldiran din adina somurulen gurbetci yardim istediginde, parayi verirken bana mi sordun "lan" diye azarliyor ve secim doneminde propaganda icin en cok yardimlardan birini de kombassan dan aliyor =)

biz daha cok kundaklaniriz beyler, boyle ucubeleri bati da mizah konusu olan soytarilari kahraman yaparak ;)
www.deutschstudent.com

kitty26

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Şub 04, 2009 11:57 pm

evet bu durum artik iyice can sikmaya basladi...cuma aksami konsoloslugun resepsiyonuna gidecem bir kere daha dusuniyim olmazsa..(gerci korkunun ecele faydasi yok ama)

ipek

Mesaj gönderen ipek » Prş Şub 05, 2009 12:10 am

Gurkan ellerine saglik sonuna kadar katiliyorum yazdiklarina..
Bizim millet sovu sever zaten, kolaycacik gaza geliverir boyle iste..

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Şub 05, 2009 12:14 am

Gaza getiren kimse yoktu ki:o

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 12:15 am

[quote]rkurt67 yazdi:
Gaza getiren kimse yoktu ki:o[/quote]

gaza geldi diyen de yokki :o

zaten gaz ortadaydi, sacildi gitti =)
www.deutschstudent.com

ipek

Mesaj gönderen ipek » Prş Şub 05, 2009 12:19 am

Ridvan arkadasim neyse belki farkli dusunuyoruz, demek istedigim hemen unutuldu yapilanlar edilenler, yere goge sigdiramadilar basbakani diyorum.
Hakli yada haksiz bi hareketti tartisilir, birden fatih fln ilan ettiler.
Keske gecmiste yeri ve zamani geldigindede bu tepkiyi verebilselerdi, politikacilarimiz.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Şub 05, 2009 12:22 am

evet gecmiste bu tepkiyi veremedi. halende bazi tepkiler verilemiyor. fakat bunlar gecmisin baglari. oyle anlasmalar varki daha dune kadar bugday ekemiyorduk, satamiyorduk neden IMFden borc aldigimiz icin...bundan 4-5 ay once imf ile anlasma yapilmayacagi aciklanmisti fakat bazi ekonomi ve siyesi kesimi aciklamariyla bunun yonunu tersine cevirdi...bunlarin verdigi borc degil ekonomik tetikciler bunlar..daha ne sartlari var. borcu adamlardan aliyorsun, ulkende kucucuk alt yapi yatirimi yapsan adamlara yaptirmak zorundasin neler neler... EKONOMIK TETIKCILERDEN KURTULAMADIGIMIZ SURECE BUNLAR DEVAM EDECEK...
ben basbakani savunmuyorum. sadece 80-90 larda yapilan hatalari halen bizler cekmekteyiz

ipek

Mesaj gönderen ipek » Prş Şub 05, 2009 12:27 am

Evet haklisin o anlasmalardan bi kurtulsak zaten, biz dogalgazi 50 cente aliyoruz almanyada 6 cent..vb.
O gunleride goruruz ins..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 12:29 am

konuyu baska yere tasimayalim.. benim sadece deginmek istedigim, dis politika da ozellikle 4 milyon turk un burdaki haklarini savunmada pasif kalan hukumete veryansin ediyorum... secim tarihini hesaplarken, almanya daki turklerin izin tarihini bile goz onune alip alalece erken secime gidenler, gecen sene 9 turkun olduruldugu ludwingshafen mi neydi oyle bi sehirdeki turklerin haklarini bile arayamadi.. olay acikca bi kundaklamaydi ama almanlar o kadar guzel kapattilar ki olayin ustunu... mahkeme karariyla, yanginin ya elektrik ya da baska bi sebeple kendinden ortaya ciktigina karar verdiler..

peki almanya yi iyi bilen arkadaslara soruyorum? bi kaza oldugunda veya bi yangin ciktiginda itfaiye veya ambulans oraya kac dakika da gelir.. 9 turkun yanarak oldugu yere 1 saat de gelmisti de!!!!!
www.deutschstudent.com

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Prş Şub 05, 2009 12:30 am

insallah ipek hanim..bakin ayni noktada birlestik farkli degiliz...ben tarih okumayi cok seviyorum her gecen gunde duydugum anlasmalarla sok oluyorum...
adamlara 1cuval bugday veriyoz 1pc aliyoz :)
ornegin: gecen gunlerde TRde nukleer santral kurulmasi icin bir ihale yapildi. avrupalilar 21cent verdi kilovatina. avrupanin 4-5 kati bir fiyat. adamlarda uyanik.kabul edilmedi ve suan ihale halen devam ediyor..
yaz yaz bitmez, bitmez :o

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Şub 05, 2009 10:43 am

[quote]Physiker yazdi:
simdi turkiye de 16 yasindaki ingiliz kiza tecavuz eden marcos muydu neydi o cocuk aklima geldi =) 5 ay sonra serbest birakmak zorunda kalmistik .. almanlar nerdeyse milli bi zafer elde etmislerdi.. oysa almanya daki hapishanelerin yarisi turk, bircogu gercekten cok kucuk suclardan yatiyor ve insan haklarindan bahseden almanlar onlara ne sartlar sunuyor , onlari asagiliyorlar yeri geliyor yemek vermiyorlar bunlari yatan kisilerden duydum..

anliycaniz, elin almani tr de tecavuz eden 16 yasindaki sipasina bile sahip cikip , baskilarla hapisten cikartiyor ozel ucakla almanya ya getiriyor, merkel cikip tayyip i tehdit ediyor medyanin onunde ama bizim soytari basbakan cikip davos da sov yapip sonra tukurdugunu yaliyor ben moderatore tepki gosterdim diye ve almanya daki turklerin hic bi hakkini savunmuyor, aksine kombassan a 25 yillik emegini caldiran din adina somurulen gurbetci yardim istediginde, parayi verirken bana mi sordun "lan" diye azarliyor ve secim doneminde propaganda icin en cok yardimlardan birini de kombassan dan aliyor =)

biz daha cok kundaklaniriz beyler, boyle ucubeleri bati da mizah konusu olan soytarilari kahraman yaparak ;)[/quote]

Bunun altina cok guzel imza atilir..

Noktasina, virgulune kadar haklisin..

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Şub 05, 2009 2:44 pm

Gecnler ben burada bu sekilde lak luk yapilmasina karsiyim acikcasi. Hicbir ise yaramiyor cunku aramizda ihtilaa giriyoruz. Adamlar AB diye 30 milleti bir devlet yapiyorlar, bize siz turk-kurt, laik-dinci yasayamazsiniz diyorlar. Nasil yasayamayiz? Bugun Amerika bilmem kac tane milleti yine AB bir o kadar milleti altinda barindirmis bal gibi yasiyor. Bir Osmanlida bilmem kac tane din ve millet, gorus yuzlerce yil beraber yasamadik mi?

Arkadaslar bugun Almanya\'da Turkiye\'nin sesini duyuran kac gazete var? Gazete derken kose baslarinda dagitilan mahalle gazeteleri degil ya da satislari 100.000 i bulmayan Hurriyet, Sabah, Zaman degil... Bugun biz kendimizi ifade edemiyoruz. Surada milyon satan bir gazetemiz olsa, onun yaninda Avrupa Turklerine hitap eden tiraji yuksek kanallarimiz olsa boyle mi olurdu?

Marco olayinda Turk Medyasi Alman medyasi gibi davrandi malum Hurriyet ile Bild kardesler ya. Baski oyle olustu. Soruyorum. Biz Almanya\'ya ne ile baski yapacagiz. 10 bin satan gazete ile mi? Biraz akilli olmak lazim. Su an bizde ne varsa ne kadari aslinda bize ait bilmiyoruz ve onlarda ne varsa bilyoruz ki bize ait bir sey yok. Sen dunyanin en hakli insani bile olsan. Yaparlar katakulliyi orterler ustunu ;)

Sizde gelin burada yine elestiri yapin. Birakalim bunlari arkadaslar. Sizlere tavsiyem derslerine sahip cikin buyuk adamlar olun. Inanin vatana ve millete bundan daha buyuk bir iyilik yapmis olamazsiniz.. :);)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 2:47 pm

tavsiylerin icin sagol da =) turkiye de hangi alman gazetesi 1 milyon tiraj yapiyor :D

dediklerinin bi kismi cok dogru, abd de fransa da 100 bin ermani var, meclisten istedikleri kararlari gecirebiliyorlar nufuz alanlari cok genis ama biz almanya da 4 milyonuz cok yuksek bi ekonomik guce de sahibiz aslinda ama bi turlu nufuz alanlarimiz genisletemiyoruz..
www.deutschstudent.com

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Prş Şub 05, 2009 3:54 pm

Bi aralarda Boyle hortlamisti almanyada irkcilik her gun bi ev kundaklaniyodu anlamiyorum ki ne rahatsiz ediyo bunlari hasta olmus bunlar belli ama irkcilik durmayacak pro KOLN eylemlerine devam edicek cunku butun avrupa calkalaniyor irkcilikla cami yapimlari durucak
daha neler olacak neler zaten camilere musluman mezarliklarina saldiriyolar fransizlar 1. dunya savasinda hayatini kaybeden fransiz musluman askerlerin mezarligina bile yazilar yazilip mezarlarin ustunde tepinilmis yani bu irkcilikta degil Din catismasii....

Bunlar hic bisey bence Dahada artacak onumuzdeki yillarda Zamaninda ingilizlerle fransizlarin tepeli bi b.k yemesiyle olustu bu irkcilik...

Zaten Su dunyada ingilizler fransizlar olmasaydi cennet olurdu ama malesef insanligin basini ceken iki irktir ....:@

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Şub 05, 2009 7:04 pm

[quote]Physiker yazdi:
tavsiylerin icin sagol da =) turkiye de hangi alman gazetesi 1 milyon tiraj yapiyor :D

dediklerinin bi kismi cok dogru, abd de fransa da 100 bin ermani var, meclisten istedikleri kararlari gecirebiliyorlar nufuz alanlari cok genis ama biz almanya da 4 milyonuz cok yuksek bi ekonomik guce de sahibiz aslinda ama bi turlu nufuz alanlarimiz genisletemiyoruz..[/quote]

zaten Turkiye\'de bir milyon satan gazete yok ki. Maksadim nufuz alani. Alman gazetesi olmasa da sanirim Hurriyet Gazetesi ile Bild Gazetesi arasindaki baglari iyi bilmiyorsun ;) Birbirlerine odul filan verirler bunlar surekli. Hatta Bild editorununbir lafi vardir ozkuk u saglam muttefik ve hurriyeti de turkiye deki amiral gemileri olarak gorduklerine dair.. ;)

Neyse mesele bundan ote etkidir ve Turklerin etki yapacak bir seyleri yoktur ben bizzat biliyorum ne kadar onemli oldigunu medyanin. Alman yetistirme dairelerinin ailesi iyi bakamiyor diye!!! kac cocugu ailelerinden aldigini ve bunun on binlik tirajli gazetelerde yayinlanmasindan sonra cocuklari geri verdiklerini. Bakin etkiye bu gazete 1 milyon satsa sizce ne tarz problemler cozulurdu hayal etsenize.. ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 05, 2009 7:15 pm

bild gazetesi pek okumam =) yani tayyibi savunacagim diye taaa bild lere hurriyetlere kadar gittin :D ne yani ermenilerin abd de veya fransa da 1 milyon tirajli gazeteleri mi var =) 4 milyon turk var diyelim, her 3 unden biri hergun bi gazete alsa yirttik diyon yani :p:p

senin arkanda duracak bi devletin yoksa, istersen her gun al gazeteleri yemek yerken masa ustune serersin... :D
www.deutschstudent.com