Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okul Harclari Yatirma Tarihleri Yaklasiyor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Oca 12, 2009 6:17 pm

Merhaba arkadaslar malumunuz okul harclari yatirmak icin son donemler yaklasiyor. Bende 7 Subat. 600 Euro ayarlama telasi sardi bu kadar isin arasinda bir de :D

Su Handyvertraglari vardi direkt olarak Bargeld oduyorlar 500 -650 Euro civari. Onlarin aylik odemeleri ne kadar bileniniz var mi? Ya da guvenilir bu sekilde vertrag yapabilcegimiz bir yer var mi? Bu sistemi deneyen var mi? Gibi sorularimi ard arda sorayim.. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 12, 2009 6:35 pm

ben de bu dusseldorf un bu ozelligini seviyorum nisan a kadar surem var.. ama bizde 700 euro sizde neden 100 kagit az heralde sizin biletin gecerli oldugu yerler biraz kucuk bi alana dagitilmis--:p

vertrag isini anlamadim senin zaten base yok mu ?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Oca 12, 2009 7:24 pm

[quote]Physiker yazdi:
ben de bu dusseldorf un bu ozelligini seviyorum nisan a kadar surem var.. ama bizde 700 euro sizde neden 100 kagit az heralde sizin biletin gecerli oldugu yerler biraz kucuk bi alana dagitilmis--:p

vertrag isini anlamadim senin zaten base yok mu ?[/quote]

ya varda handyvertrag yapiyorsun 2 simkarti mi ne ya da bazen bir aylik 15\'den 30 Euro\'ya kadar 24 aylik sozlesme imzaliyorsun, hatti kullanmiyorsun tabi, yoksa iyi bir kazik daha yersin. Sana bargeld veriyorlar 300 civarindan baslar bu telefon yerine verirler.

Benim Base varda Base i kullaniyorum adamlar bargeld vs. vermedilerki...

omier

Mesaj gönderen omier » Pzt Oca 12, 2009 7:57 pm

bizim okulda harc yok sadece studienbeitrag var o da donemlik 185 bugun yatirdim 15ocaga kadarmis gec kalsam nolcakti acaba :Dkimse de hatirlatmio

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Oca 12, 2009 7:59 pm

gec kalirsan okuldan kaydini siliyorlar, gozunun yasina bakmadan.. ;)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 12, 2009 8:43 pm

[quote]maniaturk yazdi:
gec kalirsan okuldan kaydini siliyorlar, gozunun yasina bakmadan.. ;)[/quote]

yok abi gec kalinca hemen silmiyorlar.. mesela sen 15 e kadar mi tarih neydi son gun bilmiyorum yatirmasaydin once sana bi mahnung gelecekti 15 euro falan ekliyorlar ustune sonra ikinci bi mahnung sonra ders baslayana kadar sanirim 8 nisan yaz semesteri odemezsen o zaman kaydin siliniyor... yoksa gununde odemedin diye hemen silmezler kayit

not: bu arada alinti yapacagima degistir e basmisim , duzeltme o yuzden yanlis anlasilma olmasin :D
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

maniaturk

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Oca 13, 2009 12:54 am

yok abi bizde direkt siliyorlar kaydi, birisinin basina geldi. adam unutmus yatirmayi tak exmatrikulation...

omier

Mesaj gönderen omier » Sal Oca 13, 2009 4:28 pm

bizde de hemen exmatrikulation olmuyor, bir arkadas gec vermisti, bir uyari geldikten sonra parayi yatiriyo ve kaldigi yerden devam ediyo :D