Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2 Yillik Mezunlar Direkmi Basvurmali Yoksa Osymden yerlestikten sonrami Basvurmali

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Thehelys

2 Yillik Mezunlar Direkmi Basvurmali Yoksa Osymden yerlestikten sonrami Basvurmali

Mesaj gönderen Thehelys » Cmt Ara 20, 2008 10:47 pm

Arkadaslar Myo mezunlari direkmi basvuru yapmali yoksa osym ile tr de bi okula yerlesip oylemi basvurmali hangisi daha garanti olur. Ben tekrar oss girip bi ozel yada devlet universitesini kazanmak icin ugrasmalimiyim yoksa myo kabul eden universiteler nelerdir..
Bir myo ogrencisi oncelikle 1 sene almanca dil kursuna gidip dhs yi gececek degilmi? Bu osym ile gelen icinde ayni.. Fakat myo mezunu almanyada pek gecerli bi diploma degil sanirim..
ve myo larin herhangi bi uniden kabul aldiktan sonra ogrenci durumunda mi oluyorlar yoksa dil kursiyeri durumundami oluyorlar...
istedigimi anlamissinizdir..
myo mezunuyum uni okumak istiyorum lisans tamamlamak istiyorum ve dil kursuna degil dil kursu ardindan lisans okumak istiyorum.. yardimci olurmusunuz

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Cmt Ara 20, 2008 11:57 pm

[quote]Bir myo ogrencisi oncelikle 1 sene almanca dil kursuna gidip dhs yi gececek degilmi?[/quote]
Her Yabanci uyruklu ogrenci dsh ye girmek zorundadir...

[quote]Arkadaslar Myo mezunlari direkmi basvuru yapmali yoksa osym ile tr de bi okula yerlesip oylemi basvurmali hangisi daha garanti olur[/quote]
Yani oss ye girip tercih sonuc belgesinde 4 yillik bir bolume yerlestigini gostermen elbette daha garnti olur

[quote]myo larin herhangi bi uniden kabul aldiktan sonra ogrenci durumunda mi oluyorlar yoksa dil kursiyeri durumundami oluyorlar...[/quote]
Sadece studien kolleg yapma zorunlulugun ortadan kalkiyor. Ve daha sonrada dil kursunu bitirncede universteye basliyosun...Universteden sartli kabulaldiysan ogrenci adayi olarak gorunursun almadiysan dil vizesi alirsin...

[quote]myo mezunuyum uni okumak istiyorum lisans tamamlamak istiyorum ve dil kursuna degil dil kursu ardindan lisans okumak istiyorum.. [/quote]
tabi once dil kursunu tamamla daha sonra DSH yada testdaf sinavlarindan birini kazan daha sonrada universteye baslayabikirsin...
Ha bide myo mezunuysan orda dersleri rektore saydirmak mi ne geekiyomus galiba yani gordugun dersleri tekrardan gormemen acisindan..

Yanlisim varsa diger arkadaslar duzeltsinler lutfen...

pLotoniC

Mesaj gönderen pLotoniC » Prş Oca 01, 2009 7:09 pm

evet aciklayici bir cevap gelmis sehran arkadasimizdan..

kellemusic

Mesaj gönderen kellemusic » Prş Haz 23, 2011 11:51 am

2 yillik myo mezunu olup basvurmak yerine sinava tekrar bastan girip 4 yillik yerlesmek daha mi garanti gercekten?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Haz 23, 2011 10:52 pm

valla ben myo mezunuyum 3 uniden kabul aldim informatik icin paderborn due ve fh niederrhein