Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturumu olna birisinin evinde kalmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Sal Mar 29, 2011 4:45 pm

Iyi gunler

ben bu sene 10 aylik dil kursu icin almanyaya gidecegim kismet olursa tabii.
bizim bir tanis var 25 yasinda 35 metre kare evde kaliyor ve kira sozlesmesi onun uzerine ben dil kursuna giderken orada kalmak icin ne gibi islemler yapaiblirim veya vize memurlari benim orada kalmama izin verirlermi ayrica bu kisi devletten yardim aliyor veya illede kira sozlesmesi vb. seyler isterlermi

birde ben temmuz 15 gibi vize icin basvuru yapacagim eylulde orada olacagim onun icin 1.5 ay onceden almanlar bana ev kiralarlarmi yani bu kimin nesi kimdir falan filan gibisinden ev kiralayan olurmu?

yurtta kalmayacagim tek odali ev icin naisl bir oneri olur.

sanirim olur yinede cunku 5 kisi ile bi ayni evde kalacak olsam bile yine sozlesme bana ait olmicak o zaman oluyor sanirim bi danisayim dedim.
tesekkurler

memo21

Mesaj gönderen memo21 » Çrş Mar 30, 2011 2:24 am

Ya inanki yardim etmek isterdim, ve yine de inanki, yazdigindan hic birsey anlamadim. Biraz daha duzgun yazarsan...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 30, 2011 2:48 am

[quote]mcclane159 tarafindan yazilan metin:
Iyi gunler

bizim bir tanis var 25 yasinda 35 metre kare evde kaliyor ve kira sozlesmesi onun uzerine ben dil kursuna giderken orada kalmak icin ne gibi islemler yapaiblirim veya vize memurlari benim orada kalmama izin verirlermi ayrica bu kisi devletten yardim aliyor veya illede kira sozlesmesi vb. seyler isterlermi

birde ben temmuz 15 gibi vize icin basvuru yapacagim eylulde orada olacagim onun icin 1.5 ay onceden almanlar bana ev kiralarlarmi yani bu kimin nesi kimdir falan filan gibisinden ev kiralayan olurmu?

sanirim olur yinede cunku 5 kisi ile bi ayni evde kalacak olsam bile yine sozlesme bana ait olmicak o zaman oluyor sanirim bi danisayim dedim.
tesekkurler[/quote]

Devletten yardim aliyorsa o arkadasin malesef onda kalamazsin...Deneme bile sansini kabul etmezler onun kirasini devlet oduyor.
Ve mumkunse vize gorumesinde onu tanidigini ,onda kalacagini sakin soyleme vize vermezler.

Tek odali bir daire icin nasil bir oneri istiyorsun ? Yani fiyat mi ,buyukluk mu ? Biraz daha acarsan sorunu..

En son yazdigini anlayamadim.
Tek odali ev ve 5 kisi mi demek istiyorsun ?
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Çrş Mar 30, 2011 5:59 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Iyi gunler

tesekkurler[/quote]

Devletten yardim aliyorsa o arkadasin malesef onda kalamazsin...Deneme bile sansini kabul etmezler onun kirasini devlet oduyor.
Ve mumkunse vize gorumesinde onu tanidigini ,onda kalacagini sakin soyleme vize vermezler.

Tek odali bir daire icin nasil bir oneri istiyorsun ? Yani fiyat mi ,buyukluk mu ? Biraz daha acarsan sorunu..

En son yazdigini anlayamadim.
Tek odali ev ve 5 kisi mi demek istiyorsun ?[/quote]

Bende arkadasimin yaninda kalacagimi ve buradan arkadasim oldugunu soyledim benden ismini sordu tamam dedi ? Ne acidan onda kalacagini soylemek sakincali ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 30, 2011 7:14 pm

Arkadasin devletten para aliyor.O yuzden...

CheLoves

Mesaj gönderen CheLoves » Prş Mar 31, 2011 9:00 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Arkadasin devletten para aliyor.O yuzden...
[/quote]

He yok hayir benim arkadasim almiyor.

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Prş Mar 31, 2011 3:42 pm

simdi sorun su..
ben 10 aylik dil kursu icin gidecegim ve simdi ev kiralayacagim ev kiralarken simdi ev sahibi demezmi bu kim kimin nesi evime ne yapar nasil birisi tanimiyorum bilmiyorum falan filan diyebilir yani birde eylulde gidecegim temmuzda vize icin basvuru yapacagim evi temmuzda kiralamam lazim ama birde erken kiraladigim icin ev bulmasi TR den gelen birisine kiralamasi falan dusuk bir ihtimal.
onun icin bende bizim bi tanisin yaninda kalmayi dusunuyordum oda ev icin yardim aliyor devletten yinede onun yaninda olaiblirmi diye sormustum ama olmuyormus...
peki bizim tanis biraz buyuk eve ciksa 2 kisilikkira kontrati ona ait olsa bizim tanis yabancilar polisine falan gidip ogrenci gelicek buraya benimle ayni evde kalip kirayi paylasacak diye kagit falan imzalamasimi lazim..

birde egerki 1. soylediklerim de yaniliyorsam bana evi kiralarlarmi?

sanirim biraz daha detayli ve anlasilir olmustur cunku cok karmasik bir konu

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 01, 2011 12:50 pm

simdi sorun su..
ben 10 aylik dil kursu icin gidecegim ve simdi ev kiralayacagim ev kiralarken simdi ev sahibi demezmi bu kim kimin nesi evime ne yapar nasil birisi tanimiyorum bilmiyorum falan filan diyebilir yani birde eylulde gidecegim temmuzda vize icin basvuru yapacagim evi temmuzda kiralamam lazim ama birde erken kiraladigim icin ev bulmasi TR den gelen birisine kiralamasi falan dusuk bir ihtimal.
onun icin bende bizim bi tanisin yaninda kalmayi dusunuyordum oda ev icin yardim aliyor devletten yinede onun yaninda olaiblirmi diye sormustum ama olmuyormus...
peki bizim tanis biraz buyuk eve ciksa 2 kisilikkira kontrati ona ait olsa bizim tanis yabancilar polisine falan gidip ogrenci gelicek buraya benimle ayni evde kalip kirayi paylasacak diye kagit falan imzalamasimi lazim..

birde egerki 1. soylediklerim de yaniliyorsam bana evi kiralarlarmi?

sanirim biraz daha detayli ve anlasilir olmustur cunku cok karmasik bir konu[/quote]

Simdi senin arkadasin sanirim iszilik parasi aliyor degil mi ? Ya da Hartz IV dediklerinden mi ?
Her iki durumda da daha buyuk bir eve cikmasi mumkun degil.
Cunku arkadasin devletten yardim aldigi icin kendi istegine gore daire secemez..Devlet onun adina daire buluyor ve kira parasinida yine devlet kendisi oduyor.
Bunun icin arkadasin bekar ve cocuguda yoksa devlet mumkun oldugunca kucuk ve kirasi ucuz daireleri seciyor.

Ev kiralama konusunda soylediklerine katilmiyorum..Neden kiralayamayasin ki ?
Madem arkadasin var o sana yardim etsin..Bazi evsahipleri dedigin gibi seni gormek ister ama bir cogu evlerini emlakcilara veriyorlar veya online kiralamaya calisiyorlar.
Senin arkadasin senin adinada ev kiralayabilir.

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Cum Nis 01, 2011 4:13 pm

peki bu sitenin danismanlari 1 odali evi benim adima kiralayarak kontrati benim uzerimemi yapicak yoksa kendi uzerine yapsa yinede olurmu. birde dedigim gibi eylul gibi gidecegim temmuzda kiralarsa agustosun kirasini vermek zorundamiyim birde depozito toplam kac ay veriliyor.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 01, 2011 7:26 pm

Bu sitenin danismanlari senin adina daire kiralayabilir mi bilmiyorum.Mesaj atabilirsin Physiker\'e.

Kontrati kesinlikle senin uzerine yaparlar kimse kendi adina yapmaz.

Sence bir daire\'yi Temmuz\'da kiralarsan Agustos kirasini odememe gibi bir ihtimalin olabilir mi ?
Adam sana o zaman Agustos\'ta kirala der,Kayserili misin der :D

Depozite sadece bir kere veriliyor.Her ay vermiyorsun. :)

Bu arada senin arkadasin yok muydu Almanya\'da o yardim edemiyor mu sana daire kiralamada ?

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Cmt Nis 02, 2011 9:36 am

peki yasim 17 bu sorun teskil edermi ev kiralamada hemen hemen hersey tam fakat tek sorun ev .

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Nis 04, 2011 2:19 am

peki yasim 17 bu sorun teskil edermi ev kiralamada hemen hemen hersey tam fakat tek sorun ev .[/quote]

Soru sormustum sana ama sanirim gormedin...

mcclane159

Mesaj gönderen mcclane159 » Pzt Nis 04, 2011 1:00 pm

arkadasin yardim eder konusumu?

Tabiki eder.

ama 17 yasinda oldugum icin problem cikabilirmi yastan dolayi