Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Clausthal Şartlı Kabul - Dil Kursu Şehri Problemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
millie

TU Clausthal Şartlı Kabul - Dil Kursu Şehri Problemi

Mesaj gönderen millie » Cmt Haz 10, 2023 12:37 pm

Merhabalar,

TU Clausthal'a master için şartlı kabul başvurusu yapacağım. Okulla şöyle bir mailleşmem oldu:

Bedingte Zulassung sayfasında belgeler için bir liste var. Orada şöyle bir madde geçiyor:

“ Wenn Sie keinen studienvorbereitenden Deutschkurs bei den Partnereinrichtungen der TU Clausthal besuchen möchten, schicken Sie bitte die Anmeldebestätigung einer anderen Sprachschule in Deutschland “

Ben şartlı kabul alırsam kurs kaydı yaptırmak istiyorum açıkçası ama Clausthal’da mı başka bir yerde mu olur karar veremedim henüz. Başvururken dil kursu kaydı göndermemiz gerekli mi, yoksa sonradan da bu seçimi yapabilir miyiz?

Ve şöyle bir yanıt aldım:

o halde basvurunuzu nerede Almanca kursuna katilacaginiza karar verdikten sonra yapin. Clausthal’da Kursa katilmak istemiyorsaniz, baska dil okullarinin kayit belgesini basvurunuz ile birlikte göndermenit gerekiyor.

++ Dil kursu kaydı olmadan başvurup sonra kararım değişirse dedim:

bunu vize basvurusu sirasinda konsolosluga bildirmeniz gerekiyor. Bizim kayit belgesi ile giderseniz vizeniz’de Clausthal’da dil kursuna gideceginiz yazar. Bu durumda Almanya’ya geldiginizde ve baska sehirlere gittiginizde oturum müsadesi basvurusunda sorun cikabilir.

Sonra biriyle görüştüm internette bir grupta, arkadaşı Stuttgartta aynı sorunu yaşıyormuş şu an.

Benim bir arkadaşım şu an tam olarak bu durumda. Vize süresi doldu ve yabancılar dairesine gittiğinde clausthal'e başvuru yapması gerektiğini söylediler. Stuttgartta bir dil okuluna devam ediyor olmasına rağmen. Ve geçici izin verdiler bu süreç için.

Dil kursu ve şartlı kabul alınan okul aynı şehirde olmak zorunda değil diye biliyorum, hatta clausthaldan alan birçok kişi farklı şehire gidiyordu zaten...

Yakın zamanda ben şöyle yaptım ve sorun olmadı, konsolosluğa şöyle açıklamak gerekir, ya da zorunlu oldu diyen var mı?
36F Master Şartlı Kabul JLU Gießen
İstanbul Konsolosluk - Goethe A1 sertfikası
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024
Kargo Mesajı & Teslim: 29 Şubat 2024
6 aylık multi - Studium & Sprachkurs - 16b

millie

Re: TU Clausthal Şartlı Kabul - Dil Kursu Şehri Problemi

Mesaj gönderen millie » Pzt Haz 12, 2023 10:10 am

TU Clausthal'a başka bir dil kursuna kayıt olup o belgeyle başvuran var mı? Ya da Clausthal'ın dil kursuna giden varsa, nasıl beğendiniz mi?
Vize başvuru: 6 Ekim 2023 | Randevu Atanma: 5 Ocak 2024 | Randevu Günü: 1 Şubat 2024

furkanozkaya

Mesaj gönderen furkanozkaya » Pzt Ağu 21, 2023 9:26 pm

Bu konuyu araştırıp düzgün bir kaynak bulamayınca konsolosluğa mail attım ve şöyle bir yanıt verdiler:

Sayin Ilgili,

vermis oldugunuz bilgilere göre dosyaniz "Yabancilar Polisi Storman" a gönderilmis ve onlarin onayi alinarak size vize verilmistir. Baska bir sehirde dil kursuna gitmeniz durumunda vizeniz iptal olabilir. Lütfen gittiginizde yabancilar polisi ile irtibata gecip durumunuzu kendileri ile görüsünüz.

millie

Mesaj gönderen millie » Prş Eyl 07, 2023 10:39 am

furkanozkaya yazdı: Pzt Ağu 21, 2023 9:26 pm Bu konuyu araştırıp düzgün bir kaynak bulamayınca konsolosluğa mail attım ve şöyle bir yanıt verdiler:

Sayin Ilgili,

vermis oldugunuz bilgilere göre dosyaniz "Yabancilar Polisi Storman" a gönderilmis ve onlarin onayi alinarak size vize verilmistir. Baska bir sehirde dil kursuna gitmeniz durumunda vizeniz iptal olabilir. Lütfen gittiginizde yabancilar polisi ile irtibata gecip durumunuzu kendileri ile görüsünüz.

Şu sıra clausthaldan yanıt alamadım. Acaba dil sertfikasız başvurunca dil kursuna kaç kur kayıt yapmak gerekiyor? bir bilgin var mı

furkanozkaya

Mesaj gönderen furkanozkaya » Pzt Eyl 18, 2023 8:20 pm

millie yazdı: Prş Eyl 07, 2023 10:39 am Şu sıra clausthaldan yanıt alamadım. Acaba dil sertfikasız başvurunca dil kursuna kaç kur kayıt yapmak gerekiyor? bir bilgin var mı
Gelen kabul belgesinde hangi kurdan başlayacağınıza dair bilgiler yazıyor. O kabul belgesini mariaspring dil kursuna kayıt olurken kullanıyorsunuz.
Belirli sayıda kura kayıt olmanıza gerek yok, sadece ilk kayıt için, kapora gibi 50 euro gönderiyorsunuz ve her kur sonunda bir sonraki kurun ödemesini yapıyorsunuz. İstediğiniz kadar kura gidebilirsiniz. Kursa sadece 1 ay gidip, daha sonra kendisi evden çalışmaya devam eden insanlar var.