Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Expatrio TK Sağlık Sigortası, Immatrikulation için Versicherternummer almak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
summitsuperb

Expatrio TK Sağlık Sigortası, Immatrikulation için Versicherternummer almak

Mesaj gönderen summitsuperb » Pzt Oca 23, 2023 11:44 am

Merhaba arkadaşlar,

Expatrio üzerinden TK-Sağlık sigortası yapmıştım, şu an için elimde preliminary insurance certificate var ve tk tarafından okuluma meldung yapıldığı, yani bildiri yapıldığı söylendi. Ama immatrikulation için okulum Versicherternummer istiyor ve bu preliminary insurance certificate üzerinde bulunmuyor, bunu nasıl alabilirim. TK'ya ve expatrio'ya mail attım ama hala bir dönüş olmadı tarafıma, siz nasıl halletmiştiniz? Kısa bir süre içerisinde online immatrikulation'u tamamlamam gerekli.

Teşekkürler.

Computer_Berkay

Re: Expatrio TK Sağlık Sigortası, Immatrikulation için Versicherternummer almak

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Oca 23, 2023 3:21 pm

summitsuperb yazdı: Pzt Oca 23, 2023 11:44 am Merhaba arkadaşlar,

Expatrio üzerinden TK-Sağlık sigortası yapmıştım, şu an için elimde preliminary insurance certificate var ve tk tarafından okuluma meldung yapıldığı, yani bildiri yapıldığı söylendi. Ama immatrikulation için okulum Versicherternummer istiyor ve bu preliminary insurance certificate üzerinde bulunmuyor, bunu nasıl alabilirim. TK'ya ve expatrio'ya mail attım ama hala bir dönüş olmadı tarafıma, siz nasıl halletmiştiniz? Kısa bir süre içerisinde online immatrikulation'u tamamlamam gerekli.

Teşekkürler.
Onu TK gönderince onlarda sistem üzerinden gözükecek Tk ya durumu anlatan bir mail yazabilirsiniz. Ya da doktora gitmeniz icin size bir kagit veriliyor oranin üzerinde de yaziyor Versicherternummer ama yine de bence TK ya mail atin.

Bildirim yapilsada okullarin sistemine bazen gec düsüyor nerden mi biliyorum bizzat ben yasadim :lol:
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

summitsuperb

Mesaj gönderen summitsuperb » Pzt Oca 23, 2023 4:57 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt Oca 23, 2023 3:21 pm Onu TK gönderince onlarda sistem üzerinden gözükecek Tk ya durumu anlatan bir mail yazabilirsiniz. Ya da doktora gitmeniz icin size bir kagit veriliyor oranin üzerinde de yaziyor Versicherternummer ama yine de bence TK ya mail atin.

Bildirim yapilsada okullarin sistemine bazen gec düsüyor nerden mi biliyorum bizzat ben yasadim :lol:
Merhaba, şu an Türkiye'deyim, TK'ya yazmıştım ama customer number döndüler, okulun istediğin formatla uyuşmuyor, M10 Meldung'unu okula ilettiklerini söylüyorlar, ben de okula yazdım, Size meldung yapıldı mı, onaylabilir misiniz diye, TK'nın bana verdiği belge preliminary insurance certificate diye geçiyor, siz de bu şekilde mi halletmiştiniz işinizi? Ben tekrar yazacam TK'ya da şu ana kadar herhangi bir ödeme yapmadığım için mi acaba Versicherternummer tanımlanmak istenmiyor?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt Oca 23, 2023 8:28 pm

summitsuperb yazdı: Pzt Oca 23, 2023 4:57 pm Merhaba, şu an Türkiye'deyim, TK'ya yazmıştım ama customer number döndüler, okulun istediğin formatla uyuşmuyor, M10 Meldung'unu okula ilettiklerini söylüyorlar, ben de okula yazdım, Size meldung yapıldı mı, onaylabilir misiniz diye, TK'nın bana verdiği belge preliminary insurance certificate diye geçiyor, siz de bu şekilde mi halletmiştiniz işinizi? Ben tekrar yazacam TK'ya da şu ana kadar herhangi bir ödeme yapmadığım için mi acaba Versicherternummer tanımlanmak istenmiyor?
ben AOK dan yapmistim da siz yine de TK ya mail atin tekrar Einschreiben yapamiyorum Okulla iletisime gecer misiniz diye. Okul cünkü bana Meldung un henüz ulasmadigini ama siz ilettiginizi söylüyorsunuz bu yüzden rica etsem Uni ile iletisime gecer misiniz bunun icin gibi mesela mail atabilirsiniz. Ben AOK dan Uniyi arattirdim ama yüzyüze görüsmüstüm.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Kullanıcı avatarı
Expatrio
İletişim:

Mesaj gönderen Expatrio » Sal Oca 24, 2023 1:22 pm

summitsuperb yazdı: Pzt Oca 23, 2023 11:44 am Merhaba arkadaşlar,

Teşekkürler.
vertriebspartner@tk.de adresine yazarak yardim alabilirsiniz.
Expatrio Value Package ile birlikte artık Banka Hesabı da ücretsiz!
Artık oturum izni ve ikametgah gerekmeden Bloke Hesaptaki paranıza anında ulaşabilirsiniz. :o
Hemen başvurun: https://www.expatrio.com/tr/german-bank-account

summitsuperb

Mesaj gönderen summitsuperb » Prş Oca 26, 2023 2:24 pm

merhaba, son durum hakkında bilgi vereyim, tk'yla iletişime geçtim okula meldung verildiğini söylediler ama okul o esnada meldung gelmediğini söylüyordu, anladıgım kadarıyla biraz gecikmeler olabiliyor. bugun okulun online immatrikulation portalında versicherungs ispatı bulunmustur diye onay vardi, bu sekilde zaten versicherungsnummer talep etmiyor. eğer okula direkt meldung olarak gitmeseydi bir numara girmeye ihtiyacim olacakti diye anladım, şu an için sıkıntı yok, teşekkürler bilgi verenlere.