Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Diploma olmadan başvuru

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yigitstn

Diploma olmadan başvuru

Mesaj gönderen yigitstn » Sal May 31, 2022 8:05 pm

Merhabalar.
1. Şu an myo 2. sınıftayım tüm notlarım sisteme girildi yani transkriptim tamamlandı ama mezuniyetim 1 ay sonra. Başvuru yapabilir miyim okullara?
2. Diplomam olmadığı için NC skorum hesaplanırken üniversite değil de ösym puanımın baz alınması gibi bir durum söz konusu olur mu sizce?

benzer bi başlık vadı sanırım ama bulamadım asla ama 2. sorumla ilgili bir şey okuduğumu hatırlamıyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

curengg

Re: Diploma olmadan başvuru

Mesaj gönderen curengg » Sal May 31, 2022 9:14 pm

yigitstn yazdı: Sal May 31, 2022 8:05 pm Merhabalar.
1. Şu an myo 2. sınıftayım tüm notlarım sisteme girildi yani transkriptim tamamlandı ama mezuniyetim 1 ay sonra. Başvuru yapabilir miyim okullara?
2. Diplomam olmadığı için NC skorum hesaplanırken üniversite değil de ösym puanımın baz alınması gibi bir durum söz konusu olur mu sizce?

benzer bi başlık vadı sanırım ama bulamadım asla ama 2. sorumla ilgili bir şey okuduğumu hatırlamıyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
Merhaba. Ben de mühendislik 4. sınıf öğrencisiyim. İlk dönem bile başvurduğum okullar var, yani transkriptim henüz tamamlanmadan. Diplomasız başvurabilirsin tabi okula bağlı olarak.

Kabul aldığım bir okulun kabul mektubunda conditional admission yazıyor mesela. Eylüle kadar diplomayı göndermem gerekiyor kayıt için (henüz mezun olmadım temmuz gibi alırım diplomayı, kabul nisan ayında geldi).

Bir diğer okuldan da red almıştım henüz mezun olmadığım için.

Başka bir örnek de bir okul mezun olabilir belgesi istiyor. Ben aldım okuldan, öğrencinin 21-22 bahar dönemi derslerinde başarılı olması durumunda mezun olma durumu vardır yazıyor.

Kısacası okula bağlı. Okula mail atmanı öneriyorum. Onlarca mail attım başvurduğum üniversitelere, hepsi geri dönüyor. Daha faydalı olucaktır, riske atma hiç.

yigitstn

Re: Diploma olmadan başvuru

Mesaj gönderen yigitstn » Sal May 31, 2022 10:00 pm

curengg yazdı: Sal May 31, 2022 9:14 pm Merhaba. Ben de mühendislik 4. sınıf öğrencisiyim. İlk dönem bile başvurduğum okullar var, yani transkriptim henüz tamamlanmadan. Diplomasız başvurabilirsin tabi okula bağlı olarak.

Kabul aldığım bir okulun kabul mektubunda conditional admission yazıyor mesela. Eylüle kadar diplomayı göndermem gerekiyor kayıt için (henüz mezun olmadım temmuz gibi alırım diplomayı, kabul nisan ayında geldi).

Bir diğer okuldan da red almıştım henüz mezun olmadığım için.

Başka bir örnek de bir okul mezun olabilir belgesi istiyor. Ben aldım okuldan, öğrencinin 21-22 bahar dönemi derslerinde başarılı olması durumunda mezun olma durumu vardır yazıyor.

Kısacası okula bağlı. Okula mail atmanı öneriyorum. Onlarca mail attım başvurduğum üniversitelere, hepsi geri dönüyor. Daha faydalı olucaktır, riske atma hiç.
Çok sağol deneyimlerini paylaştığın için. Okullara başvuruyla ilgili ne sorsam genelde uni-assiste başvurunu gönder onlar değerlendirir diyorlar, sadece copy paste mailler gönderiyorlar sinirlerim bozuluyor ama mecbur tekrar yazışmam gerekecek anlaşılan. Teşekkürler.