Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Wuppertal Şartlı Kabul ve Vize

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Muhendis

Wuppertal Şartlı Kabul ve Vize

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Eyl 04, 2021 8:58 am

Arkadaşlar merhaba. Wuppertal e B1 ya da A2 almanca belgesi ile master şartlı kabul için başvuru yapacağım. Üniversitenin yolladığı şartlı kabul belgesi sadece dil kursu için davet mi yoksa hem dil kursu için davet hem de üniversiteye şartlı kabul belgesi mi? Yani wuppertal den gelen şartlı kabul ile hangi vizeyi alıyoruz? Dil kursu vizesi mi öğrenci adayı vizesi mi?

rammsteinLBR

Re: Wuppertal Şartlı Kabul ve Vize

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cmt Eyl 04, 2021 10:41 am

Muhendis yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 8:58 am Arkadaşlar merhaba. Wuppertal e B1 ya da A2 almanca belgesi ile master şartlı kabul için başvuru yapacağım. Üniversitenin yolladığı şartlı kabul belgesi sadece dil kursu için davet mi yoksa hem dil kursu için davet hem de üniversiteye şartlı kabul belgesi mi? Yani wuppertal den gelen şartlı kabul ile hangi vizeyi alıyoruz? Dil kursu vizesi mi öğrenci adayı vizesi mi?
Verdikleri belgede dil kursu hizmeti var mı yok mu yazar, zaten varsa parasını ödemişsindir.
Alman gereken vize ise türü 39f. Direkt idatadaki soruları cevaplayarak ulaşabilirsin

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Eyl 04, 2021 10:55 am

rammsteinLBR yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 10:41 am Verdikleri belgede dil kursu hizmeti var mı yok mu yazar, zaten varsa parasını ödemişsindir.
Alman gereken vize ise türü 39f. Direkt idatadaki soruları cevaplayarak ulaşabilirsin
Cevaplıyorum ve 40f çıkıyor. 39f ne oluyor

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cmt Eyl 04, 2021 11:00 am

Muhendis yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 10:55 am Cevaplıyorum ve 40f çıkıyor. 39f ne oluyor
Hocam siz yüksek lisans için gidiyorsunuz sanırım. O zaman 40f doğru

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Eyl 04, 2021 11:11 am

rammsteinLBR yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 11:00 am Hocam siz yüksek lisans için gidiyorsunuz sanırım. O zaman 40f doğru
Hocam peki diyelim ki ben B1 ile şartlı kabul aldım. Üniversiteden gelen şartlı kabul kağıdının üzerinde siz B2 ve C1 Almanca kurslarını alacaksınız yazar mı. Çünkü şunu yapmak istiyorum. Ben summer semester için başvurup şartlı kabul alacam wuppertal dan. Wuppertal 0 Almancayla kabul veriyor. Ama erteleyip bir sonraki semesterda yani kış döneminde gidecem. Ben başvururken elimde dil belgesi olmicak ama vizeyi almaya giderken B1 olabilir elimde. Yani amacım elimde henüz dil belgesi yokken okula başvurup sonraki yarıyıla erteleyip o yarıyıl elimde B1 ile kayıt yapmak. O yüzen de şunu sordum. Gelen kağıt üzerinde siz a1 den C1 e alacaksınız yazıyorsa oraya gittiğimde elimde B1 sertifikası varken a1 den kurs almaya başlamayayım

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cmt Eyl 04, 2021 11:45 am

Muhendis yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 11:11 am Hocam peki diyelim ki ben B1 ile şartlı kabul aldım. Üniversiteden gelen şartlı kabul kağıdının üzerinde siz B2 ve C1 Almanca kurslarını alacaksınız yazar mı. Çünkü şunu yapmak istiyorum. Ben summer semester için başvurup şartlı kabul alacam wuppertal dan. Wuppertal 0 Almancayla kabul veriyor. Ama erteleyip bir sonraki semesterda yani kış döneminde gidecem. Ben başvururken elimde dil belgesi olmicak ama vizeyi almaya giderken B1 olabilir elimde. Yani amacım elimde henüz dil belgesi yokken okula başvurup sonraki yarıyıla erteleyip o yarıyıl elimde B1 ile kayıt yapmak. O yüzen de şunu sordum. Gelen kağıt üzerinde siz a1 den C1 e alacaksınız yazıyorsa oraya gittiğimde elimde B1 sertifikası varken a1 den kurs almaya başlamayayım
Hocam onu üniversiteye sormanız daha sağlıklı olur, bir bilgim yok.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Eyl 04, 2021 3:01 pm

rammsteinLBR yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 11:00 am Hocam siz yüksek lisans için gidiyorsunuz sanırım. O zaman 40f doğru
Acaba 36f olma ihtimali var mı. Wuppertal den şartlı alanlar yazabilirler mi lütfen

rammsteinLBR

Mesaj gönderen rammsteinLBR » Cmt Eyl 04, 2021 5:47 pm

Muhendis yazdı: Cmt Eyl 04, 2021 3:01 pm Acaba 36f olma ihtimali var mı. Wuppertal den şartlı alanlar yazabilirler mi lütfen
36f şartlı kabul olmadan dil kursu. Siz idatadaki sorulara doğru cevap verdiyseniz sıkıntı yok