Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYA DA KLINIK PSIKOLOJI MASTER \' I -OKULLAR,BASVURU,KABUL SARTLARI-

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emilie

Mesaj gönderen emilie » Sal Ağu 03, 2010 2:41 am

Merhaba Arkadaslar

Tekrar baska bir bolumde gene benim sorularimla mesgul olmak zorunda kalacaksiniz. Oncelikle zamaninizi aldigim icin kusura bakmayin ve yardimlariniz icin simdiden cok tesekkurler. Her turlu tavsiye ve yardiminiza cok ihtiyacim var gercekten...

Ben Rab dilerse Almanya da Psikoloji Master \'i yapmak istiyorum. Turkiye de Felsefe ve Psikoloji egitimi aldim.Bolumum hem Felsefe hem Psikolojiydi fakat Psikoloji derslerim Felsefeye gore daha kisitliydi.

Aranizda Almanya da Psikoloji masteri yapan ya da okudugu okulda Psikoloji uzerine master yapan tanidik arkadaslari olan varsa belki bana daha cok yardimci olabilirler diye umuyorum. :)

Oncelikle istegim Klinik Psikoloji master i yapabilmek ve gordugum kadariyla Koln e yakin (Koln e yakin olma sebebim kalacagim yerin orada olmasi) Ruhr Universitat Bochum da bu bolum var bunun disinda Koln de ve Bonn da da master var. Bulabildiklerim bunlar..Bunun disinda diger universitelerdeki (Koln e yakin olanlar) Psikoloji master bolumlerinin olup olmadigini nereden bulablirim arkadaslar? :help Soyle bolumlerin topluca gosterildigi bir internet sayfasi mevcut mu acaba?

Psikoloji bolumune kabul konusunda Universitelerin kurallari nedir? Sartli olarak (Almancayi gecmek sartiyla) universiteden kabul belgesi alabilir miyim? Bu durumu kendilerine nasil belirtmeliyim?

Su sekilde yaz,boyle seyleri basvurunda eklemelisin ,kabul edilmen konusunda sana kolaylik olur diyebileceginiz ekstra seyler varsa onlarada seve seve acigim. Lutfen o konularda da bana ozelden yazip bana yardiminiz esirgemeyin,gercekten bu durumdan dolayi cok mutlu olurum arkadaslar.

Cok uzun oldu kusura bakmayin. Lutfen ACIL OLARAK beni bolca bilgilendirin ve deneyimlerinizden ve bilgilerinizden beni eksik etmeyin.. :ap

COOK Tesekkurleeer!!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 03, 2010 2:11 pm

Tabiki not ortalamasi en oncelikli konu.. Sartli kabul dil sartlarini uni tanitimlarinda sitemizde bulabilirsin.. Bunun disinda bolum aramasini google den veya asagidaki siteden yapabilirsin :

http://www.study-in.de/en/

emilie

Mesaj gönderen emilie » Sal Ağu 03, 2010 5:46 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Tabiki not ortalamasi en oncelikli konu.. Sartli kabul dil sartlarini uni tanitimlarinda sitemizde bulabilirsin.. Bunun disinda bolum aramasini google den veya asagidaki siteden yapabilirsin :

http://www.study-in.de/en/[/quote]

Verdiginiz site ne kadar guzel ve kullanisli.DAAD in sayfasina o kadar baktim ama boyle bir sey bulamamistim. Cok tesekkurler. :alkis