Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uzatılmış Üniversite Başvurusu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
furkanbicer

Uzatılmış Üniversite Başvurusu

Mesaj gönderen furkanbicer » Pzt Tem 19, 2021 3:36 am

Herkese merhaba,

Birçok üniversitenin başvuru tarihleri geçmiş olsa da bazı üniversitelerin 30 Temmuza kadar uzattığını öğrendim ve ben de TU Clausthal ve TU Dortmund için başvuru yapmaya kadar verdim. Makine mühendisliği bölümüne lisans için başvuracağım.

Clausthal için kendi sitesinde lise diploması, üniversite yerleştirme ve varsa üniversite diploması/transkripti gibi belgelerin istendiği yazıyor. Ben şuanda Sakarya üniversitesi makine mühendisliği bölümünde eğitim görüyorum henüz mezun olamadım. Bu durumda benim başvuru için üniversite transkriptimi göndermem gerekiyor mu? Göndermezsem benim için sorun oluşturur mu? Yabancı öğrenciler için başvurulacak kişi bilgilerinde "Ugur Özata" ismini gördüm haliyle Türk olduğunu tahmin ediyorum. Verilen Email adresine Türkçe bir mail atıp sorularımı sorsam, yardım etsem ters karşılanır mı sizce?

Dortmund için gerekli belgeler gibi bir sayfaya ulaşamadım, bilgisi olan varsa çok sevinirim. Elimde bir Almanca dil belgem yok bu yüzden şartlı kabul Almaya ve dil eğitimime Almanyada devam etmek istiyorum, başvuru sırasında bir dil belgesi vermediğim için kabul edilmeme şansım var mı?

Bunlar haricinde de tavsiyesi, uyarısı veya eklemek istediğiniz herhangi birşey varsa öğrenmeyi çok isterim. Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
tunuzn

Re: Uzatılmış Üniversite Başvurusu

Mesaj gönderen tunuzn » Pzt Tem 19, 2021 10:07 am

Ön kabul dilinize göre verilir. Almanca bilginiz yoksa üniversite seçiminiz sınırlı olacaktır. TU Dortmund B1 altı kabul vermez diye biliyorum. TU Clausthal da @Physiker'in dediğine göre vizede sıkıntı çıkarabiliyor. Vize alma şansınızı arttırmanız için dil bilmeniz gerekiyor. Üstüne de Wuppertal gibi sıfır almancayla ön kabul verenlere de başvurabilirsiniz eğer 30 Temmuza uzatılmışsa.

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Pzt Tem 19, 2021 11:28 am

furkanbicer yazdı: Pzt Tem 19, 2021 3:36 am Herkese merhaba,

Birçok üniversitenin başvuru tarihleri geçmiş olsa da bazı üniversitelerin 30 Temmuza kadar uzattığını öğrendim ve ben de TU Clausthal ve TU Dortmund için başvuru yapmaya kadar verdim. Makine mühendisliği bölümüne lisans için başvuracağım.

Clausthal için kendi sitesinde lise diploması, üniversite yerleştirme ve varsa üniversite diploması/transkripti gibi belgelerin istendiği yazıyor. Ben şuanda Sakarya üniversitesi makine mühendisliği bölümünde eğitim görüyorum henüz mezun olamadım. Bu durumda benim başvuru için üniversite transkriptimi göndermem gerekiyor mu? Göndermezsem benim için sorun oluşturur mu? Yabancı öğrenciler için başvurulacak kişi bilgilerinde "Ugur Özata" ismini gördüm haliyle Türk olduğunu tahmin ediyorum. Verilen Email adresine Türkçe bir mail atıp sorularımı sorsam, yardım etsem ters karşılanır mı sizce?

Dortmund için gerekli belgeler gibi bir sayfaya ulaşamadım, bilgisi olan varsa çok sevinirim. Elimde bir Almanca dil belgem yok bu yüzden şartlı kabul Almaya ve dil eğitimime Almanyada devam etmek istiyorum, başvuru sırasında bir dil belgesi vermediğim için kabul edilmeme şansım var mı?

Bunlar haricinde de tavsiyesi, uyarısı veya eklemek istediğiniz herhangi birşey varsa öğrenmeyi çok isterim. Teşekkürler.
Ben de aynı hocaya kabul alabileceğim bölüm için bilgi almak için mail atmıştım, bir kaç tavsiyede bulundu almanca mail attım ama ben

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Pzt Tem 19, 2021 11:31 am

Ayrıca Clausthal kendi başvuru platformunda başvuru formu doldurtuyor orada almanca dil seviyeni soruyor hiç bilmediği belirtirsen belge göndermen gerekmez, bildiğim kadarıyla Clausthal hiç almanca bilmeden şartlı kabul veriyor

furkanbicer

Mesaj gönderen furkanbicer » Pzt Tem 19, 2021 5:34 pm

tunuzn yazdı: Pzt Tem 19, 2021 10:07 am Ön kabul dilinize göre verilir. Almanca bilginiz yoksa üniversite seçiminiz sınırlı olacaktır. TU Dortmund B1 altı kabul vermez diye biliyorum. TU Clausthal da @Physiker'in dediğine göre vizede sıkıntı çıkarabiliyor. Vize alma şansınızı arttırmanız için dil bilmeniz gerekiyor. Üstüne de Wuppertal gibi sıfır almancayla ön kabul verenlere de başvurabilirsiniz eğer 30 Temmuza uzatılmışsa.
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=18

Bu sayfada hiç almanca bilmeyenler için de ön kabul verilebildiği yazıyor, amacım zaten vizeden önce b1 almanca (yetişmez ise a2) dil belgesi alarak vize başvurusunda bulunmak ama üniversite başvurusunda elimde bir dil belgem olmayacak. Umarım bu şekilde bir ön kabul alabilirim.
Ali3462 yazdı: Pzt Tem 19, 2021 11:28 am Ben de aynı hocaya kabul alabileceğim bölüm için bilgi almak için mail atmıştım, bir kaç tavsiyede bulundu almanca mail attım ama ben
Dil durumunuzla ilgili birşey söyledi mi acaba? Kendi sitelerinde "İstenilen tarih aralığında başvuran ve üniversite yerleştirme belgesi olan herkes otomatik olarak kabul edilir" şeklinde bir yazı gördüm fakat ne derece uygulanıyor emin olamadım.
Ali3462 yazdı: Pzt Tem 19, 2021 11:31 am Ayrıca Clausthal kendi başvuru platformunda başvuru formu doldurtuyor orada almanca dil seviyeni soruyor hiç bilmediği belirtirsen belge göndermen gerekmez, bildiğim kadarıyla Clausthal hiç almanca bilmeden şartlı kabul veriyor
Sitesinde de verdikleri yazıyor, iki üniversiteyi de dil şartı aramadan ön kabul verdikleri için seçmiştim. Şuanda Türkiyede öğrenci olduğum için buradaki transkript belgemi göndermek zorunda mıyım? Göndermezsem sorun olur mu sizce?

Ali3462

Mesaj gönderen Ali3462 » Çrş Tem 21, 2021 10:27 am

Öncelikle Clausthal'ın kendi başvuru sayfasına girip bilgilieri orada dolduruyorsunuz, yani şu an almanca dil sertifikanız yoksa ama orada kayıt olurken A2 seviyesini seçerseniz muhtemelen sizden bu belgeyi yine isteyeceklerdir, trankript olmadan da tercih ettiğiniz bölüme uygun olup olmadığınızı bilemezler sonuç itibariyle kendi fikrime göre. yüksek