Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eşit ağırlıktan seçebileceğim bölümler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hasan13

Eşit ağırlıktan seçebileceğim bölümler

Mesaj gönderen hasan13 » Cum Ara 18, 2020 2:17 pm

Ben Almanya'ya lisans eğitimi için gitmek istiyorum. Ekonomi, sosyoloji veya işletme okumayı düşünüyorum. Bu bölümler eşit ağırlıktan alıyorlardır değil mi? Ayrıca Almanya'da eşit ağırlıklar için başka bölüm seçenekleri varsa söyler misiniz? Şimdiden teşekkürler.

hasan13

Re: Eşit ağırlıktan seçebileceğim bölümler

Mesaj gönderen hasan13 » Cmt Ara 19, 2020 8:47 am

sistem bizdeki gibi işliyordur değil mi? Ekonomi bölümü Almanya'da sayılsaldan almıyordur değil mi? sorumu cevaplarsanız çok mutlu olurum.

Bilker

Mesaj gönderen Bilker » Pzt Ara 21, 2020 2:32 pm

Büyüyünce ne olmak istiyorsun?

spookykiwi74

Mesaj gönderen spookykiwi74 » Çrş Ara 23, 2020 5:24 pm

hasan13 yazdı: Cum Ara 18, 2020 2:17 pm Ben Almanya'ya lisans eğitimi için gitmek istiyorum. Ekonomi, sosyoloji veya işletme okumayı düşünüyorum. Bu bölümler eşit ağırlıktan alıyorlardır değil mi? Ayrıca Almanya'da eşit ağırlıklar için başka bölüm seçenekleri varsa söyler misiniz? Şimdiden teşekkürler.
ben de işletme düşünüyorum ama almanyada işletme matematiği zor falan dediler, emin olamadım

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Pzt Oca 11, 2021 10:26 am

selamlar,
almanyada bizdeki gibi sayısal-ea-sözel-dil gibi "saçma" bir bölüm ayrımı yok.
diyelim ki siz tr de ea bitirdiniz, pek mümkün değil ama yks de tıp kazandınız almanyada okuyabilirsiniz.
burda üniversite kazanma belgesini götürdüğünüzde sorun çıkmıyor.
dolayısı ile, dil okuyan birisi, sınavda bankacılık kazanırsa almanyada bankacılık okur