Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Berufsbegleitend gibi terimlerin anlamı (Yüksek Lisans)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lilas

Berufsbegleitend gibi terimlerin anlamı (Yüksek Lisans)

Mesaj gönderen lilas » Çrş Ara 23, 2020 4:44 pm

Merhaba arkadaşlar,

Yüksek lisans programlarını araştırırken vollzeit, teilzeit, berufsbegleitend, berufserfahrung erforderlich gibi terimler görüyorum. Bunları bilen biri açıklayabilir mi acaba?

hallihallo

Re: Berufsbegleitend gibi terimlerin anlamı (Yüksek Lisans)

Mesaj gönderen hallihallo » Pzt Oca 11, 2021 10:24 am

vollzeit: tam zamanlı eğitim. yani tr deki klasik dönemlik 30 kredi eğitim gibi düşünebilirsin.
teilzeit: yarı zamanlı, muhtemelen daha az kredilidir. tam bilmiyorum
berufsbegleitend: mesleğinle beraber aynı anda giden. belki akşamları eğitim vardır ya da hafta sonları MBA çok yaygın böyle
berufserfahrung erforderlich: bu bölümde okumak için mesleki tecrübe şarttır. yanında da yıl sayısı yazar 2 yıl 3 yıl gibi ücretli olma ihtimali yüksek

lilas

Re: Berufsbegleitend gibi terimlerin anlamı (Yüksek Lisans)

Mesaj gönderen lilas » Pzt Oca 11, 2021 12:22 pm

hallihallo yazdı: Pzt Oca 11, 2021 10:24 am vollzeit: tam zamanlı eğitim. yani tr deki klasik dönemlik 30 kredi eğitim gibi düşünebilirsin.
teilzeit: yarı zamanlı, muhtemelen daha az kredilidir. tam bilmiyorum
berufsbegleitend: mesleğinle beraber aynı anda giden. belki akşamları eğitim vardır ya da hafta sonları MBA çok yaygın böyle
berufserfahrung erforderlich: bu bölümde okumak için mesleki tecrübe şarttır. yanında da yıl sayısı yazar 2 yıl 3 yıl gibi ücretli olma ihtimali yüksek
Çok teşekkür ederim <3