Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiye'de dil kursuna gidip sonra Almanya'da üniversiteye gitmek

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hasan13

Türkiye'de dil kursuna gidip sonra Almanya'da üniversiteye gitmek

Mesaj gönderen hasan13 » Cum Ara 18, 2020 1:32 pm

Benim iki tane sorun olacak
1-Diyelim şartlı kabul aldık sonrasında orada dil kursu yerine burada dil kursuna gitsek olur mu? Maddi olarak zorluk yaşayabileceğimden gitmek istemiyorum.
2-Üniversiteden kabul alıp dil kursuna gittiğimiz de çalışma izni alımı olmuyormuş galiba öğrendi adayı olarak gittiğimiz için alma imkanım varsa da söylerseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Türkiye'de dil kursuna gidip sonra Almanya'da üniversiteye gitmek

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ara 18, 2020 2:02 pm

1-) Türk-Alman üniversitesi öğrencileri DSH sinavina türkiyede hazirlaniyorlar. Düzgün calisan geciyor. Yani mümkün. Ama ben burada sadece günde 3 saat okula gidip evdede cok calismayarak kurlari rahat rahst geciyorum. Tabi simdi b2 oldum günde 2-3 saat politika, ekonomi vs.. kitaplari okuyorum. Bilmedigim kelimeleri ögreniyorum. 2-3 saatte 5-10 sayfa okuyabiliyorum agir oldugu icin ama kelime hazneme baya katkisi oluyor. Calisma olarak yaptigim tek sey bu. Ama türkiyede ögrenmeye kalkacaksan cok calisman gerekecek.

karbonaterol

Mesaj gönderen karbonaterol » Cmt Ara 19, 2020 3:11 pm

dabadee yazdı: Cum Ara 18, 2020 2:02 pm 1-) Türk-Alman üniversitesi öğrencileri DSH sinavina türkiyede hazirlaniyorlar. Düzgün calisan geciyor. Yani mümkün. Ama ben burada sadece günde 3 saat okula gidip evdede cok calismayarak kurlari rahat rahst geciyorum. Tabi simdi b2 oldum günde 2-3 saat politika, ekonomi vs.. kitaplari okuyorum. Bilmedigim kelimeleri ögreniyorum. 2-3 saatte 5-10 sayfa okuyabiliyorum agir oldugu icin ama kelime hazneme baya katkisi oluyor. Calisma olarak yaptigim tek sey bu. Ama türkiyede ögrenmeye kalkacaksan cok calisman gerekecek.
ben şu an türk amerikana gidiyorum ama gerekse daha sonradan verdikleri hocanın kalitesizliği gerekse zoom gibi basit bir uygulamada dahi işleri organize edememeleri beni çıldırttı imkanım el verirse kursu değiştireceğim siz nereye gidiyorsunuz ya da gittiniz öneriniz nedir

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ara 19, 2020 4:45 pm

karbonaterol yazdı: Cmt Ara 19, 2020 3:11 pm ben şu an türk amerikana gidiyorum ama gerekse daha sonradan verdikleri hocanın kalitesizliği gerekse zoom gibi basit bir uygulamada dahi işleri organize edememeleri beni çıldırttı imkanım el verirse kursu değiştireceğim siz nereye gidiyorsunuz ya da gittiniz öneriniz nedir
Benn Bonn Lingua gidiyorum. Online kurs tavsiye etmem zaman kaybi.

time

Mesaj gönderen time » Pzr Ara 20, 2020 9:21 pm

karbonaterol yazdı: Cmt Ara 19, 2020 3:11 pm ben şu an türk amerikana gidiyorum ama gerekse daha sonradan verdikleri hocanın kalitesizliği gerekse zoom gibi basit bir uygulamada dahi işleri organize edememeleri beni çıldırttı imkanım el verirse kursu değiştireceğim siz nereye gidiyorsunuz ya da gittiniz öneriniz nedir
Daha önceden goethenin online kursuna katıldım ve hiç memnun kalmadım.. şuan rheinland privatschuleden online kurs alıyorum ve gayet memnunum. Sistemi gayet oturtmuşlar aynı sınıfta gibi ders işliyoruz. Ne kadar sınıftakinin birebir aynısı olmasa da..