Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

şartlı kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
pampakala

şartlı kabul

Mesaj gönderen pampakala » Pzr Ara 06, 2020 3:05 pm

herkese merhaba yardımcı olmaya çalışanlara şimdiden teşekkür ediyorum. ben almanca bilmiyorum ama sıfrı dil ile şartlı kabul veren birkaç üniversite var onlara başvurucam orada okuyanlara göre bir tane üniversiteden kesin kabul alırım. umarım da alırım ama sorun şu kurslar okula ait ve okuldan kabul belgesi gelecek alacağım :!: ULUSAL VİZEDE ÇALIŞMA İZNİ OLUYOR MU? :!: kimileri var diyor kimileri yok benimde kafam karıltı bilgisi olan biei varsa yardımcı olursa çok sevinirim. bir de vize için her konsolosluk farklı dil kanıtı istiyormuş izmirdeki ne istiyor demek istediğimi anladınız. bir de nasıl garantör bulabilirim tanıdığım kişiler ben garantör olmam riskli fln diyorlar doğruluk payı var mı?
teşekkür ederim

AliEren33

Re: şartlı kabul

Mesaj gönderen AliEren33 » Pzr Ara 06, 2020 4:00 pm

Ah be hocam forumu biraz takip edin bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Söyleyeceğim tek şey şu okuldan sıfır almanca ile kabul alabilirsiniz bunda hiçbir sıkıntı yok. Ama vize almanız imkansız dil sertifikası olmadan. Peki vize için garanti hangi sertifikayi almam gerek diyorsaniz ise de B1 olmaniz yeterli olacaktır

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Ara 06, 2020 4:07 pm

AliEren33 yazdı: Pzr Ara 06, 2020 4:00 pm Ah be hocam forumu biraz takip edin bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Söyleyeceğim tek şey şu okuldan sıfır almanca ile kabul alabilirsiniz bunda hiçbir sıkıntı yok. Ama vize almanız imkansız dil sertifikası olmadan. Peki vize için garanti hangi sertifikayi almam gerek diyorsaniz ise de B1 olmaniz yeterli olacaktır
B1 kesin diye birsey yok sadece önerilen dil seviyesi A2-B1 daha önce onlarca kez cevaplandı. Kesin diye birşey yok. Dil serftikası olmadanda basvuru yapılır , ögrenci profiline görede vizede karar verilir.

pampakala

Mesaj gönderen pampakala » Pzr Ara 06, 2020 11:39 pm

AliEren33 yazdı: Pzr Ara 06, 2020 4:00 pm Ah be hocam forumu biraz takip edin bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Söyleyeceğim tek şey şu okuldan sıfır almanca ile kabul alabilirsiniz bunda hiçbir sıkıntı yok. Ama vize almanız imkansız dil sertifikası olmadan. Peki vize için garanti hangi sertifikayi almam gerek diyorsaniz ise de B1 olmaniz yeterli olacaktır
kimileri istanbul a1 ile veriyor ankara b1 ile veriyor diyor bu karışıklığı ortadan kaldırabilmek için sormuştum. zaten kabul alırsam dil kursuna gideceğim. benim asıl sormak istediğim dil için şartlı kabul alınca verilen vizede çalışma izni oluyor mu? merak ettiğim buydu kimisi var diyor kimisi yok anlam veremedim
teşekkürler