Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Belgeleri farklı ilçelerde onaylatma durumunda apostil

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ege123

Belgeleri farklı ilçelerde onaylatma durumunda apostil

Mesaj gönderen ege123 » Pzr Kas 01, 2020 11:32 am

Merhaba. Bulunduğum ilçede türkçe belgeleri notere onaylattım ama buradaki tercümana değil de başka ilçedekine gitmeyi düşünüyorum. Bu şekilde yaparsam sanırım o belgeler için oradan apostil almam gerekecek değil mi ? Farklı yerlerden alınan apostil sorun yaratır mı ? Teşekkürler

Rigwald

Re: Belgeleri farklı ilçelerde onaylatma durumunda apostil

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Kas 01, 2020 2:15 pm

Yaratmaz dostum. Benim ÖSYS belgesine apostil vermeyen cins bir memur yüzünden biraz daha nezih bir ilçenin kaymakamlığında halletmiştim mevzuyu.

ege123

Mesaj gönderen ege123 » Pzr Kas 01, 2020 4:19 pm

Rigwald yazdı: Pzr Kas 01, 2020 2:15 pm Yaratmaz dostum. Benim ÖSYS belgesine apostil vermeyen cins bir memur yüzünden biraz daha nezih bir ilçenin kaymakamlığında halletmiştim mevzuyu.
Sağol hocam cevap için. Türkçe belgeleri onaylayan noterin çalıştığı tercüman dışında başka ilçedeki tercümana çevirteceğim onda da sorun çıkmaz umarım. Uni assiste göndermiş miydin başvurunu?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Kas 01, 2020 7:13 pm

Ben Uni Assist ile hiç muhattap olmadim hocam