Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaf ı nihayet geçtim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ciruhr

Testdaf ı nihayet geçtim

Mesaj gönderen ciruhr » Sal Ağu 11, 2020 4:11 pm

merhaba arkadaşlar.Sonunda ben türkiyede hazırlanarak tdn 4 almayı başarabildim.Sizlere nacizane bir tavsiye olarak aranızda türkiyede hazırlanmak ve girmek isteyenlere Almanyada kurslara gitmenizi öneririm.Bu şekilde zaman kaybı yaşamazsınız çünkü çok yorucu ve zorlu bir süreci geride bıraktım.Burada bir ilerlerken almanyada 3 fazladan öğreniliyor ,bu süreçte bunu anladım.

noble

Re: Testdaf ı nihayet geçtim

Mesaj gönderen noble » Sal Ağu 11, 2020 4:16 pm

ciruhr yazdı: Sal Ağu 11, 2020 4:11 pm merhaba arkadaşlar.Sonunda ben türkiyede hazırlanarak tdn 4 almayı başarabildim.Sizlere nacizane bir tavsiye olarak aranızda türkiyede hazırlanmak ve girmek isteyenlere Almanyada kurslara gitmenizi öneririm.Bu şekilde zaman kaybı yaşamazsınız çünkü çok yorucu ve zorlu bir süreci geride bıraktım.Burada bir ilerlerken almanyada 3 fazladan öğreniliyor ,bu süreçte bunu anladım.
Merhaba sizi tebrik ederim, daha öncesinde Almanya deneyiminiz oldu mu? Bende bazı Testdaf pdfleri mevcut, gerçekten muster prüfunglara benzer şeyler asıl sınavda da çıkıyor mu? TDN 16 mı aldınız acaba? Eğer özel değilse yanıtlarınızı duymak isterim

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Sal Ağu 11, 2020 4:25 pm

noble yazdı: Sal Ağu 11, 2020 4:16 pm Merhaba sizi tebrik ederim, daha öncesinde Almanya deneyiminiz oldu mu? Bende bazı Testdaf pdfleri mevcut, gerçekten muster prüfunglara benzer şeyler asıl sınavda da çıkıyor mu? TDN 16 mı aldınız acaba? Eğer özel değilse yanıtlarınızı duymak isterim
ben sadece bir ay bulundum almanyada kurs için.Onun haricinde burada hazırlandım.4444 aldım ben evet.Muster prüfunglar biraz daha kolay oluyor normal sınava göre.Bol bol zeit wissen spiegel okudum ben .Onun haricinde sürekli süre tutup schriftlicher yapıyordum.Evde kendi kendime musterprüfunglardaki gibi kulaklık takıp mündlicher yaptım .Dinlemede tavsiye gallileo ve bayerische rındfunk kanallarını dinleyin.Bu şekilde gelişir diliniz sınav için.

noble

Mesaj gönderen noble » Sal Ağu 11, 2020 4:40 pm

ciruhr yazdı: Sal Ağu 11, 2020 4:25 pm ben sadece bir ay bulundum almanyada kurs için.Onun haricinde burada hazırlandım.4444 aldım ben evet.Muster prüfunglar biraz daha kolay oluyor normal sınava göre.Bol bol zeit wissen spiegel okudum ben .Onun haricinde sürekli süre tutup schriftlicher yapıyordum.Evde kendi kendime musterprüfunglardaki gibi kulaklık takıp mündlicher yaptım .Dinlemede tavsiye gallileo ve bayerische rındfunk kanallarını dinleyin.Bu şekilde gelişir diliniz sınav için.
Anladım hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben almanca öğretmenligi mezunuyum almancayı harika konuşamasam da biliyorum ama bu sınav oldukça farklı ve komplike bir şey. Muster Prüfunglarda bazı kısımlar çok kolay gözüktü ve o kadar basit olamayacagini tahmin ediyordum. Büyük bir ihtimalle schriftlich ve mündlich kisimlarinda zorlanacagim, diğer kisimlar sinav çöze çöze oturur diye düsünüyorum. Tekrar tebrik ederim, başarilariniz daim olsun

ciruhr

Mesaj gönderen ciruhr » Sal Ağu 11, 2020 4:48 pm

noble yazdı: Sal Ağu 11, 2020 4:40 pm Anladım hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Ben almanca öğretmenligi mezunuyum almancayı harika konuşamasam da biliyorum ama bu sınav oldukça farklı ve komplike bir şey. Muster Prüfunglarda bazı kısımlar çok kolay gözüktü ve o kadar basit olamayacagini tahmin ediyordum. Büyük bir ihtimalle schriftlich ve mündlich kisimlarinda zorlanacagim, diğer kisimlar sinav çöze çöze oturur diye düsünüyorum. Tekrar tebrik ederim, başarilariniz daim olsun
teşekkürler, sizede başarılar.