Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

oturum iznim uzatilir mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emrkrn123

oturum iznim uzatilir mi?

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cmt Şub 23, 2019 4:44 pm

Herkese merhaba arkadaslar,
Ben sartli kabulle almanyaya geldim ve 6. ayin sonunda ikinci yilim dolmus oluyo yani 2. oturum iznimin süresi bitmis oluyo.Yaklasik 5 ay önce testdaf sinavini 4-5-4-4 puaniyla gectim.Yaz sömestrinda cogu okul ögrenci almadigi icin tek okula basvurabildim ve orasi maalesef red etti.Simdi kis sömestri icin bir cok okula basvurucam fakat sikintim 6. ayin sonunda oturum iznimin bitiyor olmasi ve basvuru sonuclari 8. ayda aciklaniyor diye biliyorum.Sizce nasil bir yol izlemeliyim almanyada oturum iznimi 2-3 ayligina uzatirlar mi yoksa türkiyeye dönüp tekrardan vizeye basvurmam mi gerekli?Acikcasi türkiyeye dönüp tekrar vize isleriyle ugrasmak beni biraz korkutuyo.Tecrübeli arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim

emrkrn123

Re: oturum iznim uzatilir mi?

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cmt Şub 23, 2019 10:58 pm

++

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Pzr Şub 24, 2019 1:37 am

emrkrn123 yazdı: Cmt Şub 23, 2019 4:44 pm Herkese merhaba arkadaslar,
Ben sartli kabulle almanyaya geldim ve 6. ayin sonunda ikinci yilim dolmus oluyo yani 2. oturum iznimin süresi bitmis oluyo.Yaklasik 5 ay önce testdaf sinavini 4-5-4-4 puaniyla gectim.Yaz sömestrinda cogu okul ögrenci almadigi icin tek okula basvurabildim ve orasi maalesef red etti.Simdi kis sömestri icin bir cok okula basvurucam fakat sikintim 6. ayin sonunda oturum iznimin bitiyor olmasi ve basvuru sonuclari 8. ayda aciklaniyor diye biliyorum.Sizce nasil bir yol izlemeliyim almanyada oturum iznimi 2-3 ayligina uzatirlar mi yoksa türkiyeye dönüp tekrardan vizeye basvurmam mi gerekli?Acikcasi türkiyeye dönüp tekrar vize isleriyle ugrasmak beni biraz korkutuyo.Tecrübeli arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim
Yabancilar dairesinden sorunsuz uzatabilirsiniz:3 vize de orda uzatiliyor

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Pzt Şub 25, 2019 11:53 am

En yakin zamanda yabancilar subesine gidicem.Cevabiniz icin tesekkür ederim.